Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Lumia Denim still planned later this year for some Lumias, early in 2015 for others

http://www.windowscentral.com/lumia-denim-still-planned-later-year

 

Αν και πλεον ειμαι σε dp και ηδη σε 8.1.1, οποτε το μονο που θα αλλαξει θα ειναι η λεξη "cyan" σε "denim" στο σχετικο μενου, με βλεπω παλι να τσεκαρω για ενημερωση καθε μερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια βοηθεια γιατι σε λιγο θα σπασω το 620 μου. Το Σαββατο που μας περασε, ειπα να ριξω μια ματια στην Cortana. Με το τηλεφωνο πληρως φορτισμενο, αλλαξα τη γλωσσα και την περιοχη σε οτι χρειαζεται για να ενεγοποιηθει η cortana. Και ετσι εγινε.

 

Αφου πειραματιστηκα για ενα μισαωρο με την cortana, για να δω αν πχ μπορει να μου πει τον καιρο εδω στο Βολο ή αν μπορει να παρει τηλεφωνο λεγοντας απλα "call ταδε", κατεληξα στο οτι δεν υπαρχει νοημα να τη χρησιμοποιω αν δεν υποστηριξει ελληνικα. Ουτε καν για τις quiet hours!

 

Απο τοτε λοιπον, εχω απιστευτη καταναλωση στη μπαταρια! Το φορτισα κατα τις 9, ειναι 11 και με μολις ενα τηλεφωνημα, η μπαταρια εχει πεσει στο 97%. Δεν τρεχει ΤΙΠΟΤΕ απο πισω, εκτος απο την "οικονομια μπαταριας", το οποιο εχω ορισει εγω να τρεχει παντα για να βλεπω για ποσο ακομα θα εχω μπαταρια. Δεν ειναι ΤΙΠΟΤΕ ανοιχτο, δηλαδη wifi, location, data κλπ. Και το πιο ανησυχητικο ειναι πως στα περι μπαταριας γραφει "τελευταια φορτιση: 0 λεπτα πριν". Ναι, ΜΗΔΕΝ!

 

Εκανα soft reset αλλα το προβλημα συνεχιζεται. Για πειτε καμια αλλη ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι δεν αξίζει να την χρησιμοποιείς εφ όσον δεν υποστηρίζεται γιατί δεν βρίσκει τίποτα σχετικα με την Ελλάδα.

Δοκίμασε να αλλάξεις γλώσσα στα ελληνικά πάλι αφού πρώτα έχεις κάνει delete όλα τα δεδομένα της Cortana.κάτι ανάλογο έχω και εγώ αλλά πάλι σε διαδικασία φορματ δεν μπαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας ρυθμίσεις κανεις Swype εφαρμογές και επιλέγεις Cortana και βλέπεις τις ανάλογες ρυθμίσεις.δεν ξέρω αν θα αλλάξει τπτ αλλα ποτε δεν ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρισα το region σε Ελλαδα και το παρατησα το δικο μου.

 

Για αυτο που ελεγα πριν κατι βδομαδες. Εικονες απο το 630 του φιλου μου που φαινετια πως εχει usb settings κανονικα, σε αντιθεση με το δικο μου. Δεν ειναι dp, ενα σκετο 630 με cyan ειναι.

post-124002-0-79370300-1418218717_thumb.png

post-124002-0-05872100-1418218723_thumb.png

post-124002-0-44841700-1418218729_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν πατάτε ευρεση του κινητού μου στις ρυθμίσεις μπαίνει κανονικά στις ρυθμίσεις ή σας ξαναβγάζει εκει που ήσασταν; στα 8.1 (lumia cyan)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις κανονικά την ταινία με τους υποτιτλους σε ένα φακελο ... Ταινία και υποτιτλοι πρέπει να έχουν ίδιο όνομα ... Και τα,βάζεις στον φαξελο βίντεο του WP σου ... Και πλέον το Xbox βίντεο ...παιζει κανονικά και τους υπότιτλους... Αλλιος αγοραζεις το moliplayer pro ...και κανεις κβετσι την,δουλειά σου με μόνη διαφορά ότι οβφακελος με,την,ταινία και τους υποτιτλους πρέπει να μπει στο camera roll ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ! Είμαι χρόνια χρήστης android και έχω κουραστεί απο την μηδενική υποστήριξη τα κολλήματα και γενικά τα παντα! Σκεφτουμουν για lumia 930 . τι λέτε αξίζει; η χρηση μου γενικά είναι πολύ κάμερα και ίντερνετ και μηνύματα . το πρόβλημα μου είναι αν θα κρατάει η μπαταρία τουλάχιστον 1 μέρα νορμαλ χρησης . ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ! Είμαι χρόνια χρήστης android και έχω κουραστεί απο την μηδενική υποστήριξη τα κολλήματα και γενικά τα παντα! Σκεφτουμουν για lumia 930 . τι λέτε αξίζει; η χρηση μου γενικά είναι πολύ κάμερα και ίντερνετ και μηνύματα . το πρόβλημα μου είναι αν θα κρατάει η μπαταρία τουλάχιστον 1 μέρα νορμαλ χρησης . ευχαριστώ

αξιζει και με το παραπανω... οσο για την μπαταρια σε βγαζει ανετα μια μερα... το εχω εδω και τρεις μηνες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο απόδοση τι λέει; κολαει πουθενά; στα γραφικά παει καλά; και κάτι τελευταιο. Το mix radio είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα; σκέφτομαι να το αγοράσω μέσα στις γιορτές !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...