Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παλικαρια ΣΟΣ εχω προβλημα με nokia 1020 πηρε ο μικρος το κινητο εβαλε δεν ξερω γω ποσες φορες λαθος κωδικο αρχικης οθονης και τωρα μου εχει βγαλει μνμα ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΞΑΝΑ ΣΕ 111444 ΛΕΠΤΑ !

υπαρχει λυση ?

να περιμενω 77 μερες για να βαλω κωδικο δεν παιζει 

φίλε μου, επειδή την έπαθα και εγώ μπορώ να σου πω πως δεν έφταιγε ο μικρός, είναι bug των windows, απλά θα έτυχε να το έχει εκείνη τη στιγμή στα χέρια του. Τότε που το είχα ψάξει ήταν αρκετά συχνό στα 8.1 και πράγματι, το hard reset ήταν η μόνη λύση.

Εγώ ευτυχώς είχα κρατήσει τα πάντα στο onedrive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-ειναι σιγουρα απο τον μικρο .

το μονο που μου εχει παρουσιασει ειναι καποια κοληματα αλλα με σοφτ reset ξεκολαει .

 

-δυστυχως αν ειναι κλειδωμενο δεν μπορεις να μετακινησεις αρχεια οποιασδηποτε μορφης προς τον υπολογιστη .

 

-επρεπε η εταιρια που το σκεφτηκε να εχει ενα τροπο πιο ασφαλη για τα δεδομενα του εκαστοτε χρηστη στην περιπτωση που δεν προνοησε σαν και εμενα να σωσει αμεσα τα αρχεια του,  και να υπαρχει ενας επισημος τροπος να ξεμπλοκαριστει προκειμενου μιας κακοβουλης ενεργειας . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δεν εγινε απο τον μικρο το λέω γιατι όταν πατας λαθος κωδικό πολλές φορές σου βγάζει ότι πρέπει να περιμένεις 1 λεπτό, μετα 2,μετα 5 μετα 15 και πάει λέγοντας(τα νούμερα είναι τυχαία). Για να φτάσει ο μικρός να το κάνει να θέλει 111444 λεπτά σημαίνει ότι πέρασε από όλα τα ενδιαμεσα στάδια, τα οποία είναι αδύνατο να τα πέρασε γιατί θα έπρεπε να περιμένει μερικούς μήνες για να το κάνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν παίζει δωρεάν lastpass για windows phone,σήμερα βγήκε δωρεάν για ένα χρόνο το sticky password που κάνει import τους κωδικούς του lastpass.

Θα το δοκιμάσω στο SGS2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ενα HTC Trophy 7 με windows 7.5 .

Αλλαξα κινητο αυτες τις ημερες και ειπα να το εχω για δευτερο.

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δεν με αφηνει να κατεβασω ΤΙΠΟΤΑ απο το marketplace.

Εβγαλε οτι θελει update, το εκανα αλλα απο εκει και περα το χαος.

Τι να το κανω?Παει αχρηστο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ενα HTC Trophy 7 με windows 7.5 .

Αλλαξα κινητο αυτες τις ημερες και ειπα να το εχω για δευτερο.

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δεν με αφηνει να κατεβασω ΤΙΠΟΤΑ απο το marketplace.

Εβγαλε οτι θελει update, το εκανα αλλα απο εκει και περα το χαος.

Τι να το κανω?Παει αχρηστο?

Δεν θα επρεπε να εχεις προβλημα ... μολις προχθες εκανα το ιδιο σε trophy και δουλευει κανονικα ...

Τι ακριβως σου βγαζει σαν μνμ λαθους.

Ο λογαρ/σμος Microsoft που εβαλες ειναι ενεργος ?

Μηπως δεν εχει σωστη ημερομηνια το τηλ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο λογαριασμος ειναι ενεργος και σωστη ημερομηνια εχει.

Ιντερνετ μπαινει κανονικοτατα απο τον i.e.

Θα κοιταξω να το επαναφερω παλι και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bug of the bugs! Με το dp ανοιχτο μου λεει οτι εχω cyan και οταν το κλεινω μου λεει denim!

Είναι γνωστο πρόβλημα τις εφαρμογής που δείχνει τις πληροφορίες. Αν την αναβαθμίσεις θα διορθωθει

 

Αλλο bug! Το notification center να δειχνει οτι η μπαταρια ειναι στο 55% και το tile της μπαταριας οτι ειναι στο 48%

Αυτό δεν είναι bug  κάτι δεν πήγε καλά με την συσκευη σου την συγκεκριμένη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...