Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια εχω ενα android tablet και μαρεσει το αντροιντ αλλα ελεγα να παρω ενα κινητο με windows phone 8.

1.οι βασικες applications υπαρχουν στα wp8?

οπως πχ καποιος app locker, msn ή ebuddy και γενικζ βασικες εφαρμογες ή ακομα κυκλοφορουν λιγες?

 

2.επισης, στους χαρτες του,επειδη θα παω ενα ταξιδι αυστρια,μπορει να μα καθοδηγησει απο μια οδο σε μια αλλη offline?

 

3.αν καποιος εχει κ android και wp8 ποιο λειτουργικο του αρεσε περισσοτερο κ γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κυκλοφορούν λίγες εφαρμογές κυκλοφορούν πάρα πολλές και σιγουρα δε θα σου λείψει κάτι βασικό

 

Η nokia εχει offline το Nokia drive που είναι πλήρες GPS navigator. Έρχεται εγκατεστημένο στη συσκευή σου και δεν πληρώνεις τίποτα. Πρόταση φθηνής αγοράς το lumia 800

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ρωτήσει και αλλού στο φόρουμ αλλά επειδή με επείγει κάπως:

 

Έχει συνδέσει κανείς σε υπολογιστή με Windows 8 Pro 64, κάποιο smart phone με Windows Phone 7.5 όπως π.χ. τα Nokia Lumia 800 κλπ;;;

Πώς πρέπει να γίνει με τον σωστότερο τρόπο κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ρωτήσει και αλλού στο φόρουμ αλλά επειδή με επείγει κάπως:

 

Έχει συνδέσει κανείς σε υπολογιστή με Windows 8 Pro 64, κάποιο smart phone με Windows Phone 7.5 όπως π.χ. τα Nokia Lumia 800 κλπ;;;

Πώς πρέπει να γίνει με τον σωστότερο τρόπο κάτι τέτοιο;

Tι εννοεις με το σωστοτερο τροπο?

Κατ'αρχας τι θες να κανει απο το pc στο wp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να θέλω;! Πάνω - κάτω τα κλασικά που κάνει κανείς όταν συνδέει το Windows Phone του με τα Windows. Το κυριότερο που θέλω να έχω την ευχέρια, είναι το όποιο πιθανό Windows Phone update π.χ. από την 7.5 στην 7.8 (που θα βγει κάποια στιγμή). Όπως ήταν δηλάδή μέσω του Zune στα Windows 7 για το Windows Phone 7.5. Τελικά έβαλα και στα 8άρια μου το Zune αν και, απ' ότι φάνηκε, δεν είναι και από τα πλεόν συμβατά με τα 8άρια σα πρόγραμμα. Θα προτιμούσα κάτι πιο "σωστό" για τα 8άρια γι αυτό και ρώταγα πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://forums.wpcent...zune/196652.htm

 

 

Κανε αυτες τις ρυθμησεις για να ενεργοποιηθει το NET Framework 3.5 και μετα κανε install το zune!

 

Zune software works perfectly fine on Windows 8, but there's a trick to do a clean install... you have to install .NET Framework 3.5 from the Programs and Features control panel's "Add Windows Features" list.

 

Start Screen > Type "Turn Features On" > Click Settings, and you'll see the screen listed.

 

post-192952-0-08017500-1352934429_thumb.png

 

post-192952-0-55257500-1352934423_thumb.png

 

Mολις το εκανα και δουλευει μια χαρα το zune και εχω κανονικη προσβαση στο κινητο μου!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! ;)

Τον συγκεκριμένο ιστότοπο τον είχα βρει κι εγώ πριν ξεκινήσω την εγκατάστασή μου και αποτέλεσε τον σοβαρότερο λόγο στο να την ξεκινήσω τελικά αν και είχα τις αμφιβολίες μου γιατί άλλωστε κι εκεί προκύπτει το ότι δεν είναι όλα και τόσο βολικά.

Όπως είπα και πριν, τα κατάφερα μεν τελικά αλλά δεν νιώθω και ιδιαίτερα "καλυμμένος". Είναι κάπως πρόχειρη σα λύση συνολικά αλλά δυστυχώς είναι και η μοναδική τουλάχιστον προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! ;)

Τον συγκεκριμένο ιστότοπο τον είχα βρει κι εγώ πριν ξεκινήσω την εγκατάστασή μου και αποτέλεσε τον σοβαρότερο λόγο στο να την ξεκινήσω τελικά αν και είχα τις αμφιβολίες μου γιατί άλλωστε κι εκεί προκύπτει το ότι δεν είναι όλα και τόσο βολικά.

Όπως είπα και πριν, τα κατάφερα μεν τελικά αλλά δεν νιώθω και ιδιαίτερα "καλυμμένος". Είναι κάπως πρόχειρη σα λύση συνολικά αλλά δυστυχώς είναι και η μοναδική τουλάχιστον προς το παρόν.

Δεν ειναι προχειρη λυση,απλα δεν εχει περασει ακομη απο τα windows update το NET Framework 3.5 και γι'αυτο δεν γινονταν το install!

Τωρα το κατευασαμε κ το εγκαταστησαμε χειροκινητα,αυτο ειναι ολο!

Δλδ τι περισσοτερο ειχες στα windows 7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια new ενημερωση παιδες, για τα 7.8 υπαρχει?

 

ποτε επιτελους να τα περιμενουμε....????

 

btw το app του insomnia ειναι κορυφαιο.....

 

well done boys....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...