Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τόσο σπιρτόζο βλέμμα, τόσο όμορφο κατσούλι...κρίμα ρε συ.

 

 

Ειδικά όταν το έχεις μεγαλώσει από τόσο με μπιμπερό:

 

1909828_599004673547325_5263119354141646

Βγάζουν πολλές βλάβες αυτά τα τάμπι πάντως.

 

 

Ούτε η αδερφή του άντεξε αλλά δεν ξέρω από τι.

Η μάνα τους όμως όπως και η αδερφή της είναι μια χαρά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά όταν το έχεις μεγαλώσει από τόσο με μπιμπερό:

 

i know γιατι απ το σκάλωμα π έχω όταν δω μικρό γατί το μαζευω χωρίς να το σκεφτώ 

τα μεγαλώνω και μετά απο 3-4-5-8(...) χρόνια εξαφανίζονται ξαφνικά ή πεθαίνουν(παλιότερα απο καμια φόλα , τώρα κανένας γείτονας δεν ρίχνει μετά τον τσακωμό με τον τελευταίο)  κ μου τη βαράει

ο μόνος που άντεξε αρκετά χρόνια ηταν αυτός που με μισή καρδιά δέχτηκα να τον στειρώσουν για την δική του ασφάλεια , δεν ήθελα, προτιμούσα να είναι ελεύθερος και να ζευγαρώνει αλλα είπα οκ

έλα μου που τον έχασα ξαφνικά, την μια μέρα στα καλύτερα του όλο παιχνίδι και ενέργεια την επόμενη πουθενά , μετά απο 9 χρόνια μεγαλωμένο με μπιμπερό απο μικρό , ούτε τα μάτια δεν είχε ανοίξει . το είχε βρει ο αδερφός μου (μηχ αυτοκ) μέσα στη μηχανή σε ενα ταξί και το κράτησε. Ο ταξιτζής το άκουγε να κλαίει επι ώρες μέχρι που έφτασε στο συνεργείο να το βγάλουν, αφου απορούσε ο αδερφός μου πως δεν ψήθηκε εκει μέσα

 

κάθε φορά λέω το ίδιο οτι δεν ξανασχολούμαι στενά , μόνο φαγητό σε αδέσποτες γιατι όσο μεγαλώνω ξεχνάω κ δυσκολότερα και αρχίζω κ σκέφτομαι πως όταν χάσω τα σκυλιά μου και τον γάτο μου απο γηρατειά δεν θα πάρω ξανά και κάθε φορά θα βρω η θα με βρει κάποιο 

 

:"(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθε φορά λέω το ίδιο οτι δεν ξανασχολούμαι στενά , μόνο φαγητό σε αδέσποτες γιατι όσο μεγαλώνω ξεχνάω κ δυσκολότερα και αρχίζω κ σκέφτομαι πως όταν χάσω τα σκυλιά μου και τον γάτο μου απο γηρατειά δεν θα πάρω ξανά και κάθε φορά θα βρω η θα με βρει κάποιο 

 

:"(

 

Κάθε λεπτό παραπάνω ή καλύτερης ζωής, είναι ένα λεπτό παραπάνω ή καλύτερης ζωής.

Μέτρα από κάτω, όχι απ' το ιδανικό γιατί στο τέλος θα καταλήξεις μην προσφέρεις ούτε αυτό για να προστατεύσεις την δική σου ευαισθησία.

 

YOLO

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε λεπτό παραπάνω ή καλύτερης ζωής, είναι ένα λεπτό παραπάνω ή καλύτερης ζωής.

Μέτρα από κάτω, όχι απ' το ιδανικό γιατί στο τέλος θα καταλήξεις μην προσφέρεις ούτε αυτό για να προστατεύσεις την δική σου ευαισθησία.

 

YOLO

yeap έτσι σκέφτομαι κ εγώ 

βέβαια η μαυρίλα παραμένει η ίδια κάθε φορά.

καλύτερα ας αλλάξουμε συζήτηση 

 

ο Μένιος 

 

 

post-212651-0-20796900-1426795171_thumb.jpg

 

τον βρήκα πριν κανα 4άρι μήνες πολύ μικρό να κλαίει μες τη βροχή, βγήκα το πήρα μέσα , το έβαλα στα πόδια μου , συνέχισα να τρώω κ αυτό ούτε που κουνιόταν , έβραζε φασόλια. 

μπανάκι με μωρομάντιλα και έγινε καινούριο. 

Γουστάρει να ανεβαίνει πάνω μου και να κάθεται στον ώμο μου ξάπλα ή σε φάση κολιέ στον σβέρκο 

το καλοκαίρι θα έχω problem... i can feel it already 

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι βοήθεια, το σκατό

DSC4076.jpg

μεγαλώνει κι ανακάλυψε πως του αρέσει να σκάβει. Κάνει τρύπες από εδώ κι από εκεί κι εγώ γυρνάω σα μαλάκας από πίσω μετά το παιχνίδι και κλείνω τρύπες και μεταφυτεύω γκαζον. Αλλά νομίζω έχουμε ξεφύγει πλέον. Σήμερα την βρήκα σε βάθος ενός μέτρου μέσα στο χώμα, είχε βγάλει το γκαζόν, είχε κάνει βουναλάκια γύρω γύρω και είχε βαλθεί να βρει πετρέλαιο. Ο σκύλος δεν πάει καλά. Έριξα 4-5 κουβάδες χαλίκι με άμμο για να κλείσω την τρύπα. Πέρα από το να ρίξω μπετά ή να βάλω κανένα σακί πιπέρι στον κήπο τι προτείνετε να κάνω να την σταματήσω;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του οτι είναι μπηγκλ (θα πεθάνω πριν κουραστεί το σκυλί) έχω έναν κήπο τεράστιο που παίζει κανένα 6ωρο την μέρα, το πάρκο που την πηγαίνω κάθε απόγευμα σχεδόν είναι μέσα στην φύση οπότε φουλ ερεθίσματα από σκυλιά, πάπιες, κουνέλια σκίουρους και δεν ξέρω τι, τα παιδιά την τρέχουν συνέχεια τουλάχιστον ένα μισάωρο το καθένα είτε με μπάλα είτε με κλαδιά, δεν νομίζω πως είναι θέμα εκτόνωσης.

 

Κάτι μυρίζει και ψάχνει να το βρει, αλλά μέχρι να το βρει θα έχει χαθεί σε κανένα λαγούμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...