Προς το περιεχόμενο

Skype 5.5 για Windows με περισσότερο Facebook και γενικότερες βελτιώσεις


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ύστερα από ένα μήνα δοκιμαστικών εκδόσεων, κυκλοφόρησε σήμερα η τελική έκδοση του Skype 5.5 για Windows προσφέροντας ακόμη πιο μεγάλη ενσωμάτωση με το Facebook και άλλες βελτιώσεις που αφορούν την εμπειρία των κλήσεων.

 

Ανάμεσα στην καρτέλα των επαφών και των πρόσφατων κλήσεων, έχει προστεθεί μια νέα καρτέλα με τις επαφές στο Facebook και επιτρέπει την αποστολή άμεσων μηνυμάτων προς αυτές. Επίσης μπορεί κανείς να ανανεώσει το status του στην δημοφιλή υπηρεσία κοινωνικής δικτύωσης ή να δει τα likes και τα comments από δημοσιεύσεις φίλων.

 

Όσον αφορά τις βασικές λειτουργίες του Skype, έχουν αλλάξει τα κουμπιά που διαχειρίζονται τις video κλήσεις αλλά και τις ομαδικές κλήσεις. Επίσης έχει βελτιωθεί η αξιοπιστία της ποιότητας της εικόνας των video και έχουν πραγματοποιηθεί ορισμένες βελτιώσεις στο σχεδιασμό του περιβάλλοντος χρήστη.

 

Skype%205.5%20for%20Windows%20Pic%202.png

 

Για τους φανατικούς των emoticons, εκτός από τη βελτίωση της ποιότητας της κίνησης των ήδη υπαρχόντων έχει προστεθεί ένα νέο πακέτο με αυτά.

 

File.png Download: Skype 5.5 για Windows

Link.png Site: skype.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θα το φάμε το fb σε λίγο καιρό με το G+ ...τι κάνουν οι κουφιοκέφαλοι :lol::lol: .

 

Θα ρωτήσω το άλλο..θα είναι πιο ελαφρύ ;;Γιατί η έκδοση μέχρι τώρα κάνει τον υπολογιστή να σέρνεται ...Παλιά μπορούσα να παίζω games και να μιλάω skype (πριν την προηγούμενη έκδοση...και τώρα @@)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οο ναι! η έκδοση linux όπως έχουμε πει είναι άκρως καλύτερη...Μέχρι πρότινος ήταν και στα android,αλλά την πείραξαν και αυτή..

Τεσπα,μόλις το έβαλα.Αλλά δεν νομίζω ποτέ να συνδέσω το fb πάνω,όπως και με το msn messenger ..Αχρείαστο για μένα..Ελπίζω να δουλεύει smooth .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτήσω το άλλο..θα είναι πιο ελαφρύ ;;Γιατί η έκδοση μέχρι τώρα κάνει τον υπολογιστή να σέρνεται ...Παλιά μπορούσα να παίζω games και να μιλάω skype (πριν την προηγούμενη έκδοση...και τώρα @@)

 

Γενικά το Skype έχει πάρει την κάτω βόλτα σε πολλά θέματα, ένας από τους λόγους που το παράτησα ήταν αυτός που αναφέρεις. Πολύ πιο βαρύ και πολύ άσχημη ποιότητα κλήσεων τελευταία σε πλατφόρμες εκτός Windows. Σύμπτωση? Θα δούμε σύντομα...

 

ΥΓ. Ψάχνω αντικαταστάτη του, αν εχει βρεί κανείς κάτι καλό ας στείλει ένα pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάπισε και το Skype. άσχημα τα νέα. μου φάνηκε βαρύ και αργό. και πήρε πάααααααρα πολύ ώρα για εγκατάσταση.όταν αρχίσουν τα κρασαρίσματα θα είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ακόμη έχω την έκδοση που βγήκε προ 2ετίας και είμαι μια χαρα.

 

Άμα παίζει κάποιο λινκ,θα σε προσκυνάω.

 

Γενικά το Skype έχει πάρει την κάτω βόλτα σε πολλά θέματα, ένας από τους λόγους που το παράτησα ήταν αυτός που αναφέρεις. Πολύ πιο βαρύ και πολύ άσχημη ποιότητα κλήσεων τελευταία σε πλατφόρμες εκτός Windows. Σύμπτωση? Θα δούμε σύντομα...

 

ΥΓ. Ψάχνω αντικαταστάτη του, αν εχει βρεί κανείς κάτι καλό ας στείλει ένα pm.

 

Ε ναι φίλε μου,ξέρεις πόσο με νευριάζει και με τρελαίνει να γίνεται αυτό με τα κολλήματα..

Μπορεί να κράζουμε,αλλά πιστεύω έχουμε ένα δίκιο..

Αντικαταστάτη του δες το oovoo...αλλά πολύ φασαρία όταν σε καλούνε ή καλείς..αλλά πιστεύω μπορείς να αλλάξεις τους ήχους του..Άλλο πρόγραμμα δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γιατι το λετε αυτο.. εγω ακομη και με τον E6400 (Dual Core) [που χρησιμοποιω αυτην την στιγμη δεν κολαει και δεν μου φαινεται βαρυ.. και οταν παιζω παιχνιδια δεν βλεπω καποια διαφορα (8600GT)

μηπως εχετε δεκαδες αλλα προγραματα εγκατεστημενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με τις τελευταίες εκδόσεις του skype τουλάχιστο στις δικές μου videoκλήσεις έχω παρατηρήσει αισθητή βελτίωση. Καθόλου ενοχλητικά κολλήματα (εκεί που είχα σχεδόν σε σταθερή βάση και δεν μπορούσα να κάνω μια σοβαρή συζήτηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα παίζει κάποιο λινκ,θα σε προσκυνάω.

 

Την τελευταία σοβαρή έκδοση του skype μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ. Τα windows 7 διαμαρτύρονται ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα σταθερότητας, θα σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να συνδεθεί την πρώτη φορά αλλά μετά θα πηγαίνει ρολόι.

 

Name: Skype 3.8.0.188

File Size: 21.25 MB

Date Released: 19 November, 2008 (3 years ago)

MD5 Checksum: e869a3e950c21c937c114d3c7a8ea2e0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...