Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 thread, προβληματα και αποριες


pabou13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανακαλύπτω κάποια bugs.

 

1. Όταν περνούσα το iTunes μου έβγαλε το παρακάτω, αν και με το που πάτησα retry συνέχισε κανονικά ssd_bug.PNG

 

2. Όταν έκανε sync ο dropbox client σε μια φάση μου έδειχνε ότι ο c:\ είναι full!!! βέβαια πάλι πάτισα ΟΚ και συνέχισε κανονικά

 

3. Τώρα πάω να παίξω dota και όταν πατάω το κουμπί battle.net για να συνδεθώ μου πετάει αυτό το μήνυμα: ssd_dota.JPG

 

δεν έχω καταφέρει να το λύσω αυτό το πρόβλημα. Θα το googlarw.

 

Στο magician έχω κάνει "tune" τα πάντα: Super Fetch, Defragmentation, Indexing service, Power Configuration

καθώς έχω κάνει και το "Performance Optimization".

 

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mετά το tuning μέσα από το Magician έκανες κανένα restart?

 

Προφανώς τα κοληματάκια σχετίζονται με κάποια από τις λειτουργίες του tuning...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετά το tuning μέσα από το Magician έκανες κανένα restart?

 

Προφανώς τα κοληματάκια σχετίζονται με κάποια από τις λειτουργίες του tuning...

Ναι έχω κάνει άπειρα restarts από τότε που τα έκανα tune. Αλλά έχω κολλήσει τώρα με το warcraft. Τι ζόρι τραβάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο για ενεργοποίησε πάλι το indexing και κάνε μια δοκιμή να δούμε...

same story :-(

 

μπορεί να δοκιμάσω να κάνω 2ο partition και να κάνω εκεί install το game, μήπως φτιάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To βρήκα το πρόβλημα! Έπρεπε απλά να πατήσω run as administrator! έλεος?

 

Ερώτηση .. :rolleyes:

 

γιατί όταν πάω να κάνω νέο partition (shrink volume c:\) στο disk-management των windows μου πετάει error για κλειστά services? Μυρίζομαι ότι το magician μας χαλάει τη δουλειά...

 

Κάποιος κάτοχος του δίσκου που να έχει φτιάξει partitions αν θέλει να με βοηθήσει.

 

Thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Ψάξτο λίγο στις επιλογές του Bios κάπου θα έχει IDE mode και θα το γυρίσεις σε AHCI.

Mόλις ολοκληρώσεις κλείνεις το pc συνδέεις πάλι τους δίσκους σου πάνω, bootάρεις και όλα καλά. Λογικά θα σου ζητήσει άλλη μια φορά επανεκκίνηση.

καλησπέρα και πάλι :)

λογικά σήμερα θα έχω τον ssd και κοιτάω το bios για τη ρύθμιση που μου είπες πάνω, βρήκα πως την κανό αλλά από ότι κατάλαβα αυτή η ρύθμιση είναι γενικά για τους σκληρούς δίσκους του συστήματος και όχι μονό για τον ssd

μετά από αυτή τη ρύθμιση οι 3HDD που έχω πανό στον υπολογιστή θα δουλεύουν κανονικά και σε AHCI;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε σατα 2 ειναι ο δισκος?

να αναφερω επισης οτι απο register εδω samsung εχετε επιπλεον 3 μηνες στην εγγυηση ^_^

Επεξ/σία από Michaels_V2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γιατί ρε παιδιά δεν μπορώ να δημιουργήσω new partition??? Πάω να κάνω Shrink Volume από το disk management και μου πετάει error: "The service cannot be started, either because it is disabled or because it has no enabled devices associated with it." Σχετίζεται με το Magician λέτε? επειδή είχα κάνει το "optimization"?

 

Τελικά κατάφερα να κάνω shrink απο τό Magician - Over Provisioning

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σε σατα 2 ειναι ο δισκος?

να αναφερω επισης οτι απο register εδω samsung εχετε επιπλεον 3 μηνες στην εγγυηση ^_^

 

στο .com κανουμε register ή εδω

http://www.samsung.com/gr/support/warranty/extendedWarrantyRegistration.do?page=EXTENDED.WARRANTY.REGISTRATION

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο που εδωσες δεν εχει να επιλεξουμε ssd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη γράφω από την αρχή (δεν είδα το νήμα μέσα στα νεύρα μου), παρακαλώ ρίξτε μια ματιά και αν μπορείτε δώστε λύση.

 

http://www.insomnia....ost__p__4816059

 

εδιτ...........

 

RTFM, RTFM, RTFM.... 100xRTFM! B)

 

Τόσες φορές αναφέρθηκε και στα 2 νήματα εδώ και στο δίκτυο αλλού, στο τέλος αξιώθηκα να το δοκιμάσω.

 

Αποσύνδεση όλες οι υπόλοιπες συσκευές, εκκίνηση, update οι οδηγοί, επανεκκίνηση, πέρασμα οι οδηγοί της AMD, επανεκκίνηση (όλα καλά). Σύνδεση οι συσκευές, εκκίνηση, όλα καλά.

 

Η διαφορά, φανερή. :) :) :)

 

Πάμε για στήσιμο τώρα...

 

post-50176-0-45992500-1340306305_thumb.png

 

post-50176-0-38841000-1340306316_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...