Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

amd οκταπυρηνο, ε? παντα ηθελα εναν. ειναι πολυ καλοι για χρηση σε virtualization server (8 πυρηνες και υψηλα clocks). δυστυχως οι υπολοιποι υπολογιστες μου εχουν intel και δεν γινεται να εχεις διαφορετικες εταιρειες επεξεργαστη...περιμενω ανυπομονα τους καινουριους μπας και δουμε κατι αλλο εκτος απο το μονοπωλειο της intel...για τα mods και το watercooling δεν εχω να πω κατι, ειναι πολυ ωραια. το μονο που βλεπω ως αρνητικο ειναι οτι τα κιτρινα δεν ειναι ιδια αποχρωση (coolant και sleeving δεν ταιριαζουν μεταξυ τους)

Στις φωτογραφίες οι σωλήνες φωσφορίζουν κανονικά είναι ίδιο χρώμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μερικές φρέσκες ,με το καινούριο setup.Είπα να την κάνω τελικά την  αναβάθμιση σε 1151.

6600k ,asus z170 pro,hydro h75,16gb ddr4 3000 ,τα υπόλοιπα όπως είχαν.

 

Από κοντά φαίνεται καλύτερα,ειδικά με το κλειστό κουτι

post-374448-0-95675100-1476912403_thumb.jpg

post-374448-0-55199700-1476912409_thumb.jpg

post-374448-0-24514200-1476912413_thumb.jpg

post-374448-0-53084700-1476912417_thumb.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αν δεν βρω cryorig h7 θα την βαλω πισω να δω.. την ειχα παλια πισω αλλα μπροστα εχει καλυτερες θερμοκρασιες..

Ευχαριστημένος απο τον 750 evo? Σκέφτομαι να τον πάρω σύντομα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ευχαριστημένος απο τον 750 evo? Σκέφτομαι να τον πάρω σύντομα.

 

 

 

πολυ καλος και πολυ δροσερος! τον εχω για παιχνιδια, σε idle 25 βαθμους και σε gaming ειδα μεχρι 37 max! ειναι και χειμωνας ομως (ο adata ειναι 14 βαθμους πανω σε idle).. παντως σε σχεση με adata,intenso,kingston ssd που εχω δοκιμασει νομιζω ειναι καλυτερος.. ενα προχειρο με crystaldiskmark παρακατω..χωρις το magician..

 

edit: στο magician οι τιμες ειναι οι αναγραφομενες!

post-330850-0-20855500-1476959434_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ekans, κατι κανεις λαθος με τον Adata μηπως;

 Εχουμε ακριβως τον ιδιο και ειναι στους 21° , και οταν λειτουργει (games) ειναι στους 30-33 μαξ (ambient θερμοκρασια 20°).

 

Δε ξερω αν παιζει ρολο οτι εμενα τον βαρανε ανεμιστηρες, αλλα οι θερμοκρασιες σε idle ειναι καπως ετσι: 

 

 

post-269452-0-09847600-1476962375_thumb.jpg

 

Sorry για το offtopic :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc της υπογραφής. Έχετε να προτείνετε κάποια αλλαγή μέσα στο case;

https://s12.postimg.org/mthx0h0hp/20161020_143929_01.jpg

Με τους skylake πολλα ακουγονται για λυγισματα επεξεργαστη, οποτε προσοχη επειδη εχεις γομαροψυκτρα. Η δικια μου (Thermalright macho B) ειχε πλαστικο αποστατη για να μην λυγιζει ο cpu.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ekans, κατι κανεις λαθος με τον Adata μηπως;

Εχουμε ακριβως τον ιδιο και ειναι στους 21° , και οταν λειτουργει (games) ειναι στους 30-33 μαξ (ambient θερμοκρασια 20°).

 

Δε ξερω αν παιζει ρολο οτι εμενα τον βαρανε ανεμιστηρες, αλλα οι θερμοκρασιες σε idle ειναι καπως ετσι:

 

 

Capture1.JPG

 

Sorry για το offtopic :)

Δεν ξερω τι παιζει απο οταν τον πηρα ετσι ειναι.. + το οτι εχει 80% health απο οταν τον πηρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι παιζει απο οταν τον πηρα ετσι ειναι.. + το οτι εχει 80% health απο οταν τον πηρα..

Τον πηρες με 80% health και δε τον γυρισες πισω; Δε καταλαβαινω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον πηρες με 80% health και δε τον γυρισες πισω; Δε καταλαβαινω...

δεν ξερω τι φαση ισως επεσε μετα απο λιγο καιρο δεν θυμαμαι.. παντως δεν εχω τις καλυτερες εντυπωσεις για adata.. ισως επεσα εγω σε καποιον ελατωματικο τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, δε πεφτει στο 80% , ουτε μετα απο λιγο καιρο... 10 μηνες τον εχω , ειχε λινουξ μεσα και δουλευε καθημερινα, τωρα παιζουν games (οσα χρειαζεται) απο εκει , και παλι , ειναι στο 100% και οι θερμοκρασιες παντα χαμηλοτερες απο ολους τους ssd/hdd μου. Αν δεν εσβησες-εγραψες ΤΒ ολοκληρα σε λιγο καιρο μεσα, -20% ΔΕΝ γινεται να πηγε. Αν επεσες σε ελαττωματικο, ειναι στο χερι σου να χρησιμοποιησεις την εγγυηση. Οι adata κατ'εμε, ειναι απο τους καλυτερους φθηνους... Μια χαρα επιδοσεις for the money...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, δε πεφτει στο 80% , ουτε μετα απο λιγο καιρο... 10 μηνες τον εχω , ειχε λινουξ μεσα και δουλευε καθημερινα, τωρα παιζουν games (οσα χρειαζεται) απο εκει , και παλι , ειναι στο 100% και οι θερμοκρασιες παντα χαμηλοτερες απο ολους τους ssd/hdd μου. Αν δεν εσβησες-εγραψες ΤΒ ολοκληρα σε λιγο καιρο μεσα, -20% ΔΕΝ γινεται να πηγε. Αν επεσες σε ελαττωματικο, ειναι στο χερι σου να χρησιμοποιησεις την εγγυηση. Οι adata κατ'εμε, ειναι απο τους καλυτερους φθηνους... Μια χαρα επιδοσεις for the money...

τωρα ειναι αργα πια.. δεν γινεται να τον στειλω βαμμενο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...