Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι απαιτήσεις μου σε γραφικά όπως έχω ξαναπεί είναι πάτος.Τόσο καιρό με την integrated δεν είχα θέμα.

Έπαιζα όλα τα emulator που ήθελα (psx,N64 , δεν θα βαρεθώ ποτέ να παίζω τις παιχνιδάρες αυτών τον κονσολών) αλλά ακόμα και casual pc games (CS go, lol , Left 4 Dead ) καθώς και games όπως Resident Evil Remaster.Mε υποχωρήσεις βέβαια μερικά ώστε να έχω 60fps αλλά ντάξει.Τουλάχιστον ήταν 1080p.

Γενικά όλες μου τις αγορές τις έχω μετανιώσει.Αλλά αφού το ξεκίνησα ας πάει στο καλό.Μου έφυγε ας πούμε η καύλα.Απλά μακάρι να είχα το σκεπτικό αυτό πρίν.

 

Οπως και να έχει.Που είσαι χαμένος.? τι κάνει το 900D.? Καιρό έχουμε να δούμε update.

Ερχεται όπου να ναι!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους.Άντε περιμένουμε :D


Έπρεπε να ήταν moderator ο Psycho_Warhead, να σ' έστελνε για ένα banάκι τώρα :P

Ε καλά δεν μπορώ να πώ κάτι.Ο warhead έχει σαφώς υψηλότερες απαιτήσεις απο μένα(και καλύτερο hardware φυσικά).Ότι γουστάρει ο καθένας :D

 

Ηeatspreader νομίζω το ψυγείο μπροστά δεν θα έχει μεγάλο αντίκτυπο στις θερμοκρασίες ειδικά στην 1060 που τρέχει απο μόνη της σε πολύ καλές θερμοκρασίες.

Θα κοιτούσα περισσότερο το θέμα της σκόνης.Επαναλαμβάνομαι συχνά σε αυτό το θέμα απλά όταν είχα και γω ψυγείο μπροστά είχα βαρεθεί να καθαρίζω το κουτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

IMG_20161005_235139.jpg

 

 

Σε αυτη την εικονα , τα ματια μου εκαναν πουλακια, και διαβασα στην καρτα "3dFX" και ειπα ενα μικρο wtf, αλλα τελικα εστρωσα μετα :P 

Btw , χαλια ειναι , πεταξε το. Απο το παραθυρο.

 

Και θα βρεθω τυχαια κατω απο το παραθυρο για να το πιασω :D 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιγραφή και τα σχόλια, όσο καλό και το build. Μεγάλες αλήθειες φίλε!

:D thanks.Τι να κάνω ψέματα να πω.Η μητρική πχ είναι όντως απο τις πιο κακοσχεδιασμένες που έχω δει.Να ξέρει κάποιος που πάει να την πάρει τι πέρνει καθώς μερικά περίεργα έως ύποπτα reviews δεν τα λένε όπως πρέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι δικοι μου υπολογιστες:

1)airyzohn(main rig):

DSC_0009.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

DSC_0014.jpg

 

2)bluzate(ubuntu server):

DSC_0015.jpg

DSC_0016.jpg

DSC_0017.jpg

DSC_0018.jpg

 

3)γενικες εικονες:

DSC_0004.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0019.jpg

DSC_0020.jpg

 

(φαινεται και το pfsense ρουτερ μου χωρις κουτι με μονοπυρηνο celeron και 991MB ραμ οπως το βλεπει το λειτουργικο)

Εχεις dedicated οθόνη για το ρουτερ μονο:P

Η μητρικη σου ειναι itx ή matx;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις dedicated οθόνη για το ρουτερ μονο:P

Η μητρικη σου ειναι itx ή matx;

στο main rig ειναι atx (asus sabertooth z87). Στον ubuntu server ειναι matx (gigabyte h81m-d2v). Το πιο παραξενο ειναι οτι η μητρικη αυτη που ηταν οτι πιο φθηνο βρηκα, μολις εβακα τον i7 τον εντοπισε και ενεργοποιησε vt-d στο bios!! Η asus δεν το υποστηριζει αλλα η μητρικη που εκανε 55 ευρω το υποστηριζει. Ηταν πολυ μεγαλη η εκπληξη μου οταν το ειδα. Το ρουτερ τρεχει pfsense (την embedded εκδοση απο ενα στικακι) και την οθονη την εχω εκει γιατι ειναι λιγο πιο ευκολο απο το να παλευω με ssh σε περιπτωση που κατι χαλασει. Το zte ρουτερ απο διπλα χρησιμευει μονο σαν μοντεμ ουσιαστικα και σαν access point.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο main rig ειναι atx (asus sabertooth z87). Στον ubuntu server ειναι matx (gigabyte h81m-d2v). Το πιο παραξενο ειναι οτι η μητρικη αυτη που ηταν οτι πιο φθηνο βρηκα, μολις εβακα τον i7 τον εντοπισε και ενεργοποιησε vt-d στο bios!! Η asus δεν το υποστηριζει αλλα η μητρικη που εκανε 55 ευρω το υποστηριζει. Ηταν πολυ μεγαλη η εκπληξη μου οταν το ειδα. Το ρουτερ τρεχει pfsense (την embedded εκδοση απο ενα στικακι) και την οθονη την εχω εκει γιατι ειναι λιγο πιο ευκολο απο το να παλευω με ssh σε περιπτωση που κατι χαλασει. Το zte ρουτερ απο διπλα χρησιμευει μονο σαν μοντεμ ουσιαστικα και σαν access point.

Για το ρουτερ ρωτάω αποκλειστικά(Τελικά άνοιξα απο το desktop το ποστ σου και πρέπει να είναι atx με τόσα pci lanes ). Μπορείς να πάρεις μια κάρτα pcie ή usb wifi και να τη κάνεις access point με το hostapd. Δεν είναι ότι καλύτερο ένα μοντεμ σε bridge να κάνει και το ap. Εγώ τουλάχιστον σε λίνουξ αυτο έχω κάνει. Σε ρωταω για τη μητρική αν είναι itx γιατι έχει πολυ λίγη κατανάλωση σε watt. Εγω για τέτοια πήγαινα αλλά δεν είχε αρκετα pci/pcie buses και πήρα μια matx και την έχω βάλει σε power saving mode απο το bios γιατι ένα ρουτερ καίει αν είναι 24/365.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύστημα φίλου. Έβαλε κουτί μετά από ένα χρόνο! :lol:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

Σύστημα: NZXT S340, Corsair HX850i, Asus Z170-A, i7 6700K,  Sapphire R9 390, G.Skill 2x4GB @3000Mhz, Samsung EVO 850, Seagate 1TB

 

 

 

Στο μάτι μου, φαίνεται σαν μινιατούρα μπροστά στο δικό μου. :lol:

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...