Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι φιλε δεν είχε , αυτά ειναι της corsair συγκεκριμένα αυτά : http://www.skroutz.gr/s/5239684/Corsair-SP140-LED-Red-High-Static-Pressure-140mm-Twin-Pack.html αν δεν κάνω λάθος .

 

Το μείον σε αυτο το κουτί αυτο ήταν Κατ εμε : είχε μόνο ένα ανεμιστηράκι , κ αυτο μόνο στο πίσω μέρος το οποίο αλλάχτηκε κι αυτο .

Είναι είδη πάρα πολύ value for money κουτί.Παρόλα αυτα το κουτί αυτό έρχεται με 2 140mm fan(1 πίσω και 1 μπροστά)

Χωράνε μπροστά 2 140ρια φανάκια.Θα ρωτήσω και ένα φίλο που το πήρε πρίν καμιά βδομάδα να δω με πόσα φανάκια ήρθε το δικό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , 1Χ140 μπροστα εννοω οτι το ειχε και 1Χ140 πισω. Απο που το πηρες αν επιτρεπεται και ειχε μονο 1 ανεμιστηρι; 

Επισης, τα ανεμιστηρια του ειναι μια χαρα, μηδεν λογοι να αλλαχτουν με τοσο πανακριβα ανεμιστηρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι είδη πάρα πολύ value for money κουτί.Παρόλα αυτα το κουτί αυτό έρχεται με 2 140mm fan(1 πίσω και 1 μπροστά)

Χωράνε μπροστά 2 140ρια φανάκια.Θα ρωτήσω και ένα φίλο που το πήρε πρίν καμιά βδομάδα να δω με πόσα φανάκια ήρθε το δικό του.

Ρώτησε τον και πες μου αλλα τωρα ετσι κ αλλιως ειναι αργά , ωστόσο ετσι κι αλλιως θα τα άλλαζα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το σύστημα MontzOlee.

 

Τελευταία σκέφτομαι πολύ αυτό το case :wub: . Αλλά δεν θέλω να εγκαταλείψω το αγαπημένο C70. Έχω και πολλούς δίσκους που με "κόβουν" για αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , 1Χ140 μπροστα εννοω οτι το ειχε και 1Χ140 πισω. Απο που το πηρες αν επιτρεπεται και ειχε μονο 1 ανεμιστηρι;

Επισης, τα ανεμιστηρια του ειναι μια χαρα, μηδεν λογοι να αλλαχτουν με τοσο πανακριβα ανεμιστηρια

Το πήρα απο ενα παιδι φιλε , καινούργιο ωστόσο

Δεν χρειάζεται να ειπωθεί το όνομα του.

Ετσι κι αλλιως με βοήθησε άπειρα!

Είχα διαβάσει οτι ειναι μια χαρα τα ανεμιστηράκια του αλλα σε senction modding είμαστε οποτε καταλαβαίνεις !

Τα ηθελα ολα μαυρο-κόκκινο :P

 

Ερώτηση : η υδρόψυξη που εχω ( corsair h100i v2 ) αλλάζει το φωτακι της αν ξέρετε ;;

 

Επισης υπαρχει περίπτωση το κουμπί του power στο κουτί απο λευκό που ειναι να γινει κόκκινο;

Μήπως ειμαι λιγο υπερβολικός ;; ειμαι κ Παναθηναϊκός πανάθεμά με !! Χαχαχα

Ωραίο το σύστημα MontzOlee.

 

 

Τελευταία σκέφτομαι πολύ αυτό το case :wub: . Αλλά δεν θέλω να εγκαταλείψω το αγαπημένο C70. Έχω και πολλούς δίσκους που με "κόβουν" για αλλαγή.

Εγω φιλε στο κουτί δεν ηθελα να παω πανω απο το 100ρικο.

Ήμουν μεσα σε αυτο που πήρα και σε αυτο : https://www.skroutz.gr/s/8280500/Corsair-Carbide-Clear-400C.html το οποίο απο βίντεο που το είχα δει ηταν τρομερό .

Ωστόσο μου φάνηκε πιο στενάχωρο αυτο της corsair αν και στα reviews ηταν αρκετά τα θετικά σχόλια κ ετσι πήγα στο δικό phanteks.

Άποψη μου στα λεφτα του ειναι σίγουρα στα top 5 VFM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα απο ενα παιδι φιλε , καινούργιο ωστόσο

Δεν χρειάζεται να ειπωθεί το όνομα του.

Ετσι κι αλλιως με βοήθησε άπειρα!

Είχα διαβάσει οτι ειναι μια χαρα τα ανεμιστηράκια του αλλα σε senction modding είμαστε οποτε καταλαβαίνεις !

Τα ηθελα ολα μαυρο-κόκκινο :P

 

Ερώτηση : η υδρόψυξη που εχω ( corsair h100i v2 ) αλλάζει το φωτακι της αν ξέρετε ;;

 

Επισης υπαρχει περίπτωση το κουμπί του power στο κουτί απο λευκό που ειναι να γινει κόκκινο;

Μήπως ειμαι λιγο υπερβολικός ;; ειμαι κ Παναθηναϊκός πανάθεμά με !! Χαχαχα

 

Εγω φιλε στο κουτί δεν ηθελα να παω πανω απο το 100ρικο.

Ήμουν μεσα σε αυτο που πήρα και σε αυτο : https://www.skroutz.gr/s/8280500/Corsair-Carbide-Clear-400C.html το οποίο απο βίντεο που το είχα δει ηταν τρομερό .

Ωστόσο μου φάνηκε πιο στενάχωρο αυτο της corsair αν και στα reviews ηταν αρκετά τα θετικά σχόλια κ ετσι πήγα στο δικό phanteks.

Άποψη μου στα λεφτα του ειναι σίγουρα στα top 5 VFM

Ναι αλλάζει το φωτάκι της.Λογικά θα έχεις το πρόγραμμα σε cd που πάει μαζί με την ψύξη.Αλλιώς κατέβασε το online.

 

Για το κουτί δεν ξέρω.Ξέρω για άλλα της phanteks πως γίνεται αλλά για το εν λόγω πρέπει να το ψάξεις.

Λογικά δεν θα γίνεται αλλιώς θα είχες κάποιου είδος controller πάνω ή το κουτί θα είχε έξτρα λαμπάκι σε άλλο χρώμα όπως έχει το Enthoo Evolv ITX που έχει 2-3 λαμπάκια έξτρα για να τοποθετήσεις αυτό που θές.

 

Και το 400C και αυτό είναι κορυφαία.Πρόσφατα πάλι είχα την τύχη να δουλέψω σε 400C φίλου(εγώ του το πρότεινα) και είναι υπέροχο.

Aλλά ακριβότερο επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλάζει το φωτάκι της.Λογικά θα έχεις το πρόγραμμα σε cd που πάει μαζί με την ψύξη.Αλλιώς κατέβασε το online.

 

Για το κουτί δεν ξέρω.Ξέρω για άλλα της phanteks πως γίνεται αλλά για το εν λόγω πρέπει να το ψάξεις.

Λογικά δεν θα γίνεται αλλιώς θα είχες κάποιου είδος controller πάνω ή το κουτί θα είχε έξτρα λαμπάκι σε άλλο χρώμα όπως έχει το Enthoo Evolv ITX που έχει 2-3 λαμπάκια έξτρα για να τοποθετήσεις αυτό που θές.

 

Και το 400C και αυτό είναι κορυφαία.Πρόσφατα πάλι είχα την τύχη να δουλέψω σε 400C φίλου(εγώ του το πρότεινα) και είναι υπέροχο.

Aλλά ακριβότερο επίσης.

Ναι για το cd που εχει μέσα μου είπε και το παιδί που μου το έστησε αλλά δεν εχω οπτικό μέσο ακόμα οποτε και δεν ασχολήθηκα . Υπάρχει περίπτωση το έν λόγω προγραμματάκι να μου παρουσιάσει τίποτα δυσλειτουργίες στο σύστημα ?

 

Ίσως το αφήσω ετσι όμως για να σπάει το πολυ κόκκινο :P

 

Το 400c αρχικά μου άρεσε περισσότερο να σου πω την αλήθεια κ τα έξτρα € δεν ήταν θέμα αφου ειχα ένα πιστωτικό απο Πλαίσιο που πήγε σε άλλου..

Ωστόσο αν κ οι κριτικές ήταν υπερβολικά καλές το φοβήθηκα απο άποψη θερμοκρασιών τι θα κάνει γιατι σε ότι βίντεο κ φωτογραφία εχω δει όταν ειναι ολα μέσα ειναι τσίμα τσίμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν reviews που δείχνουν ότι όντως υπάρχουν θέματα θερμοκρασιών, τα τεσταρουν με και χωρίς το μπροστινό πάνελ και υπάρχει σημαντική διαφορά στην κάρτα γραφικών κυρίως. Γι αυτό και πιστεύω πως το enthoo pro m είναι καλύτερο από τα αντίστοιχα p400, 400c κλπ. Τώρα αν σε ενδιαφέρει περισσότερο η εμφάνιση άλλαζει το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν reviews που δείχνουν ότι όντως υπάρχουν θέματα θερμοκρασιών, τα τεσταρουν με και χωρίς το μπροστινό πάνελ και υπάρχει σημαντική διαφορά στην κάρτα γραφικών κυρίως. Γι αυτό και πιστεύω πως το enthoo pro m είναι καλύτερο από τα αντίστοιχα p400, 400c κλπ. Τώρα αν σε ενδιαφέρει περισσότερο η εμφάνιση άλλαζει το πράγμα.

Για δώσε κάνα λίνκ να δω τι εννοείς γιατί πραγματικά εκτός και αν έχει βάλει κάνα χοντρό ψυγείο κανείς μπροστά το βρίσκω χλωμό να έχει πρόβλημα θερμοκρασιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν εννοούσα πως υπάρχει πρόβλημα , απλώς με ένα διάτρητο μπροστινό πάνελ έχεις καλύτερες θερμοκρασίες. Αν θες να έχεις όσο καλύτερο airflow γίνεται , θα πας σε τέτοιο κουτί. 

 

Ένα παράδειγμα σε review του corsair 200r , στην τελευταία σελίδα γράφει πως το τέσταραν χωρίς το μπροστινό πάνελ και οι θερμοκρασίες έπεσαν 6 και 9 βαθμούς σε cpu και gpu αντίστοιχα. Επίσης τα 230t και 300r που έχουν τρύπες στο μπροστινό πάνελ , έχουν επίσης αρκετά χαμηλότερες θερμοκρασίες.

 http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2012/11/15/corsair-carbide-200r-review/4

 

Εδώ αντίστοιχο review για το phanteks eclipse p400 

http://www.gamersnexus.net/hwreviews/2307-phanteks-eclipse-p400-review-benchmark-is-a-dlc-case/Page-2 .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σωστα. Απλα ακουγοντας προβλημα ξαφνιαστηκα καθως εγω εχω ενα s340 που μοιαζει καπως και ακομα και οταν ειχα ψυγειο μπροστα δεν ειχα θεμα σε θερμοκρασιες. (ασχετως που το ειχα push/pull)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Η100ι και το χρώμα της, αλλάζει από το Corsair Link, το οποίο από την έκδοση 4.χ.χ.χ παραδόξως λειτουργεί!

 

Αναζήτηση ακριβώς έτσι και κατέβασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Η100ι και το χρώμα της, αλλάζει από το Corsair Link, το οποίο από την έκδοση 4.χ.χ.χ παραδόξως λειτουργεί!

 

Αναζήτηση ακριβώς έτσι και κατέβασμα.

Μπορεις να δώσεις λινκ να το εχω ; εχω παει τον υπολογιστή σ ενα φιλο κ δεν τον εχω τωρα να ψάξω.

 

Αλλάζει κάθε φορά που μπαίνεις στο λινκ ; ακούγεται ωραία επιλογή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι δικοι μου υπολογιστες: 

1)airyzohn(main rig):
post-400452-0-73508900-1475597574_thumb.jpg
post-400452-0-95602700-1475597583_thumb.jpg
post-400452-0-60144300-1475597591_thumb.jpg
post-400452-0-98165700-1475597602_thumb.jpg
post-400452-0-03235100-1475597613_thumb.jpg
post-400452-0-33626500-1475597622_thumb.jpg

2)bluzate(ubuntu server):
post-400452-0-15271500-1475597659_thumb.jpg
post-400452-0-50242100-1475597671_thumb.jpg
post-400452-0-45427600-1475597679_thumb.jpg
post-400452-0-68326200-1475597688_thumb.jpg

3)γενικες εικονες:
post-400452-0-33811000-1475597768_thumb.jpg
post-400452-0-48127000-1475597773_thumb.jpg
post-400452-0-18169700-1475597784_thumb.jpg
post-400452-0-17819000-1475597798_thumb.jpg

(φαινεται και το pfsense ρουτερ μου χωρις κουτι με μονοπυρηνο celeron και 991MB ραμ οπως το βλεπει το λειτουργικο)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...