Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mιλάμε γι' αυτό έτσι?

Ναι αυτο το νταλαβερι ειναι. 15 γιουργια, ωραια κατασκευη, σκληρο κουμπωμα αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξουν αυτα τα πλαστικα που ακουμπαει η καρτα. Θα βγαλω μια φωτο χωρις, για να δειτε τη διαφορα (η καρτα υπολογιστε ειναι ηδη 4 χρονια μεσα εκει. triple slotarrow-10x10.png gtx 570 της ASUS).

Οσο για το εαν φαινεται μαλακια, ναι φαινεται. Αλλα στην προκειμενη περιπτωση με ενδιαφερει η πρακτικοτητα πιο πολυ απο το αισθητικο κομματι (δεν εχω πλεξι πορτα ακομα για να φαινονται τ'αντερα)

 

Edit: post-371567-0-78338600-1476479407_thumb.png

Επεξ/σία από vectorone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα asus gtx 670 dcuii και η καρτα απο την πολυ κλιση που ειχε παρει, καλυπτε την 2η pcie!!! Την ειχα δεμενη με σχοινι απο την οροφη του κουτιου.

Επισης φιλος εχει asus gtx 970 dcuii και η καρτα γερνει σαν παππους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο το νταλαβερι ειναι. 15 γιουργια, ωραια κατασκευη, σκληρο κουμπωμα αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξουν αυτα τα πλαστικα που ακουμπαει η καρτα. Θα βγαλω μια φωτο χωρις, για να δειτε τη διαφορα (η καρτα υπολογιστε ειναι ηδη 4 χρονια μεσα εκει. triple slotarrow-10x10.png gtx 570 της ASUS).

Οσο για το εαν φαινεται μαλακια, ναι φαινεται. Αλλα στην προκειμενη περιπτωση με ενδιαφερει η πρακτικοτητα πιο πολυ απο το αισθητικο κομματι (δεν εχω πλεξι πορτα ακομα για να φαινονται τ'αντερα)

 

Edit: attachicon.gifDIF.png

 

Ειχα asus gtx 670 dcuii και η καρτα απο την πολυ κλιση που ειχε παρει, καλυπτε την 2η pcie!!! Την ειχα δεμενη με σχοινι απο την οροφη του κουτιου.

Επισης φιλος εχει asus gtx 970 dcuii και η καρτα γερνει σαν παππους.

 

Πετονιά, ιδανικά μαύρη 1-1,5 ευρώ κι άμα δεν .. που δεν... πάς και 'κανα ψάρεμα ΑΦΟΥ :P

http://www.insomnia.gr/topic/606756-%CE%B3%CE%AD%CF%81%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%86%CF%81%CF%8E%CF%82-%CE%B7-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκατσα κι εγω σημερα και εκανα cable management κατω και γυρω απ το γραφειο μου. Πληκτρολογιο - ποντικι ασχολιαστα :P Στο τιμιο carbide εχω κανει μοντα με custom psu shroud για να κρυβεται το σπαγκετι:

 

 

 

EytHqGy.jpg

TdHCn7A.jpg

x7euLup.jpg

p4JFGz5.jpg

ZMerjtp.jpg

 

 

 

Αν σκεφτει κανενας οτι το γραφειο ειναι ενα 25αετιας που ειχα στο δημοτικο, νομιζω καλη δουλιτσα εκανα :P

 

edit: τωρα με τις φωτο ειδα οτι το καδρακι πανω απ την οθονη ειναι σκισμενο, αφαιρεθηκε με μισος

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω, τι κάνει το sub εκεί πάνω, στρίμωξέ το έστω κάτω απ' το γραφείο, δεξιά.

Στο προγραμμα ειναι να γινει καπως. απλα δυστυχως δε χωραει στα δεξια και οταν το ειχα κατω το χα ταραξει στις κλωτσες :P

(δε χωραει δεξια γιατι το γραφειο δε δινει χωρο & δε μπορει να μετακινηθει λογω της συρομενης πορτας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό δεν ασχολούμαι καθόλου με το pc.Ουτε overclock ούτε αλλαγές μέσα στο κουτί.Ολο λέω να κάτσω να βάλω και την δεύτερη δεύτερη αντλία και το δεύτερο ρεζερβουάρ που έχω και συνέχεια το αναβάλω λόγω βαρεμάρας και αρκετού τρεξίματος.Πρέπει να κάτσω κάποια στιγμή να κάνω ένα update στο 900D γιατι είναι κρίμα να κάθεται και η αντλία.Ελπίζω σύντομα να υπάρχει το update.Mια φώτο όπως είναι τώρα

post-244051-0-82030800-1476604051_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό δεν ασχολούμαι καθόλου με το pc.Ουτε overclock ούτε αλλαγές μέσα στο κουτί.Ολο λέω να κάτσω να βάλω και την δεύτερη δεύτερη αντλία και το δεύτερο ρεζερβουάρ που έχω και συνέχεια το αναβάλω λόγω βαρεμάρας και αρκετού τρεξίματος.Πρέπει να κάτσω κάποια στιγμή να κάνω ένα update στο 900D γιατι είναι κρίμα να κάθεται και η αντλία.Ελπίζω σύντομα να υπάρχει το update.Mια φώτο όπως είναι τώρα

amd οκταπυρηνο, ε? παντα ηθελα εναν. ειναι πολυ καλοι για χρηση σε virtualization server (8 πυρηνες και υψηλα clocks). δυστυχως οι υπολοιποι υπολογιστες μου εχουν intel και δεν γινεται να εχεις διαφορετικες εταιρειες επεξεργαστη...περιμενω ανυπομονα τους καινουριους μπας και δουμε κατι αλλο εκτος απο το μονοπωλειο της intel...για τα mods και το watercooling δεν εχω να πω κατι, ειναι πολυ ωραια. το μονο που βλεπω ως αρνητικο ειναι οτι τα κιτρινα δεν ειναι ιδια αποχρωση (coolant και sleeving δεν ταιριαζουν μεταξυ τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μικρη αναβαθμηση σε τροφοδοτικο thermaltake smart se 630watt και ssd 750 evo!  :ph34r: 
να ευχαριστησω τον φιλο Albilosha που μου εστειλε το print του αυτοκολλητου! να σαι καλα φιλε!  :-)

post-330850-0-55839900-1476886865_thumb.jpg

post-330850-0-83804000-1476886912_thumb.jpg

post-330850-0-25036000-1476886951_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάει αρκετά την εμφάνιση για εμένα η ανάποδη ΑΙΟ. Κανονικά πίσω έπρεπε να την έβαζες.

αν δεν βρω cryorig h7 θα την βαλω πισω να δω.. την ειχα παλια πισω αλλα μπροστα εχει καλυτερες θερμοκρασιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ρε :D Πάντως και γω της άποψης να βάλεις το ψυγείο πίσω είμαι.Νομίζω θα είναι πιο ωραίο.

Αλλά αν είναι να βάλεις αέρα και μάλιστα την H7 τότε ακόμα καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...