Προς το περιεχόμενο

Η Yahoo αναβαθμίζει την υπηρεσία email σε όλες τις πλατφόρμες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Yahoo έχει ξεκινήσει εδώ και λίγες ώρες τη διαδικασία αναβάθμισης της email υπηρεσίας του φέρνοντας ριζικές αλλαγές στο γραφικό της περιβάλλον, προσπαθώντας να το κάνει πιο απλό αλλά και λειτουργικό. Οι αλλαγές επηρεάζουν τόσο τη Web έκδοση όσο και τις πλατφόρμες του iOS, του Android και των Windows 8.Όπως αναφέρει η Διευθύνων Σύμβουλος της εταιρείας Marissa Mayer το νέο περιβάλλον είναι πιο καθαρό για το χρήστη, πιο γρήγορο με καλύτερη πλοήγηση στα μενού και με κεντρικό άξονα το χρήστη. Ίσως η πιο σημαντική αλλαγή να είναι αυτή στις φορητές συσκευές, με την εφαρμογή του iOS να είναι σχεδόν ίδια με αυτή του Android, με μικρές τροποποιήσεις στις θέσεις μερικών εικονιδίων.

 

yahoo-screens.jpg

 

Το Yahoo δεν είναι η μόνη υπηρεσίες που προέβη σε ολοκληρωτικές αλλαγές το τελευταίο χρονικό διάστημα, καθώς πριν λίγους μήνες η Microsoft προχώρησε σε αντίστοιχη κίνηση φέροντας μάλιστα τη δυνατότητα δημιουργίας email διευθύνσεων με την κατάληξη Outlook.com, ενώ πριν από λίγες ημέρες η Google αναβάθμισε την εφαρμογή του Gmail για iOS με νέα γραφικά και δυνατότητες όπως η είσοδος με πολλαπλούς λογαριασμούς και καλύτερη συνεργασία με τις υπηρεσίες της.

 

Link.png Site: thenextweb.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Yahoo οτι και να αναβαθμισει ειναι αργα ,το εχασε το τρενο εχει μεινει πολυ πισω 3η-4η επιλογη και αν, μονο στην Ασια δουλευει αρκετα αλλα και εκει δεν το βλεπω για πολυ καιρο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Yahoo οτι και να αναβαθμισει ειναι αργα ,το εχασε το τρενο εχει μεινει πολυ πισω 3η-4η επιλογη και αν, μονο στην Ασια δουλευει αρκετα αλλα και εκει δεν το βλεπω για πολυ καιρο,

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το yahoo ειναι το βασικο μου email που δηλωνω σε site που ζητανε emai ακριβως γιατι δεν μπαινω ποτε οποτε δεν με νοιαζει το spam.

 

Η αληθεια ειναι οτι καποια φαση που ειχα μπει ειχε γινει σαν το outlook αντικειμενικα καλυτερο για καποιο τυπικο χρηστη σε σχεση με το πιο σοφιστικε gmail. Αλλα η google κερδισε το παιχνιδι με το οτι το παιξε large με δωρεαν και αμετρητες υπηρεσιες την στιγμη που η yahoo ουτε που εχω ακουσει ποτε καποιο νεο της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδια! Έχει την απόλυτη καινοτομία με τα tabs, που ειναι τρομερή ευκολία κ εξυπηρέτηση! Και είναι κ ταχυτατο! Επίσης έχει πολυ καλη αναζητηση.

Σίγουρα θέλει αναβαθμισεις σε γραφικό περιβάλλον κ σε αλλα εργαλεία, αλλα σαν διαχείρηση μειλ είναι κορυφαίο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να φυγω απο το yahoo αλλα να μην χασω καποιες σημαντικες επαφες και newsletter που εχω καταχωρημενα εκει;

 

Αν υπήρχε... δε θα υπήρχε το yahoo mail :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ολα τα γνωστα eimail , gmail,aol,yahoo,hotmail,δεν το αλλαζω το yahoo τωρα τι λει ο καθενας ....ισως επειδη ειμαι 30 φευγα ενω μερικοι ισως ειναι 20 ελα..τωρα στο δια ταυτα στο gs3 μου εγινε κορυφη μπραβο στη yahoo πριν επασχε σε smooth.οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη σε smartphones

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καιρός ήταν..

Το επέλεγαν για κάποια χρόνια πολλοί Έλληνες δεν ξέρω γιατί.. Πολλά προβλήματα και πάντα τελευταίο σε αναβαθμίσεις. Νομίζω ότι το έχασε το τρένο των "νεων email" αλλά ίσως κρατήσει τους "παλιούς" που ένας ένας την έκανε για gmail, outlook (hotmail).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να φυγω απο το yahoo αλλα να μην χασω καποιες σημαντικες επαφες και newsletter που εχω καταχωρημενα εκει;

 

Τις επαφές μπορείς να τις κάνεις export. Πήγαινε στην καρτέλα με τις επαφές, πάτα το κουμπί Actions (αυτό με το γρανάζι) και μετά Export All.

 

Όσο για τα newletter και τα email, μπορείς να τα κατεβάσεις στον υπολογιστή σου αν ενεργοποιήσεις το POP3 και συνδεθείς με κάποιον email client. Η κομπίνα είναι ότι πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου και να δηλώσεις ως χώρα σου κάποια Ασιατική (εγώ για παράδειγμα έχω τη Σιγκαπούρη). Αυτό γιατί η Yahoo δυστυχώς έχει απενεργοποιήσει το POP3 στους δωρεάν λογαριασμούς εκτός Ασίας. Ευτυχώς αυτή η κομπίνα δουλεύει εδώ και χρόνια και φαντάζομαι πως αν δεν κάνεις τίποτα παράνομο δεν πρόκειται να κάτσουν να τσεκάρουν την IP σου για να δουν αν είσαι πραγματικά από τη χώρα που δηλώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...