Προς το περιεχόμενο

Panasonic TX-P50UT50 Plasma 3D TV 50"@Plaisio = 599


Themos3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

LINK

SKROUTZ

 

180e κατω απ την αμεσως επομενη καλυτερη τιμη.Αν καποιος ειναι κατοχος η΄ γνωστης περι Τηλεορασεων ας μας διαφωτισει τεχνικα γιατι νομιζω σαν τιμη δεν παιζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω την panasonic 50VT30 14 μήνες και είμαι πολύ ευχαρστημένος σε όλους τους τομείς (τηλεοπικό, ταινίες, HD και 3D).

 

Οι Plama έχουν διορθώσει τα προβλήματα που είχαν τα προηγούμενα χρόνια αλλά δεν κάνουν για χώρους που είναι πολύ φωτισμένοι, λόγω των αντανακλάσεων. Επίσης, δεν προσφέρονται γα gaming επειδή είναι δυνατόν να ξεχαστεί το παιχνίδι σε στατική εικόνα για πολλή ώρα, οπότε θα αφήσει ίχνος στο panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την panasonic 50VT30 14 μήνες και είμαι πολύ ευχαρστημένος σε όλους τους τομείς (τηλεοπικό, ταινίες, HD και 3D).

 

Οι Plama έχουν διορθώσει τα προβλήματα που είχαν τα προηγούμενα χρόνια αλλά δεν κάνουν για χώρους που είναι πολύ φωτισμένοι, λόγω των αντανακλάσεων. Επίσης, δεν προσφέρονται γα gaming επειδή είναι δυνατόν να ξεχαστεί το παιχνίδι σε στατική εικόνα για πολλή ώρα, οπότε θα αφήσει ίχνος στο panel.

 

 

δεν το εχω ξαναδιαβασει ποτε αυτο.τι ακριβως εννοεις?

Φιλικα Χρηστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι Plama έχουν διορθώσει τα προβλήματα που είχαν τα προηγούμενα χρόνια αλλά δεν κάνουν για χώρους που είναι πολύ φωτισμένοι, λόγω των αντανακλάσεων.

 

Αυτό ισχύει μόνο για τα entry level μοντελα, όπως αυτή του θρεντ.

Τα ακριβότερα μοντέλα plasma έχουν anti-reflective coating.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απιστευτη τηλεοραση.Κατοχος της 42u10 εδω και 2 χρονια και αξιζει μεχρι και το τελευταιο σεντ.Η P50UT50 ειναι και 3D και 2 χρονια νεοτερο μοντελο με χαμηλοτερη καταναλωση και καλυτερη ποιοτητα εικονας.Το μονο κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν χρηματα να την παρουμε.Οποιος τα εχει και μπορει να την παρει να μην το σκεφτει καν θα την καταευχαριστηθει.

Επεξ/σία από king2009
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την panasonic 50VT30 14 μήνες και είμαι πολύ ευχαρστημένος σε όλους τους τομείς (τηλεοπικό, ταινίες, HD και 3D).

 

Οι Plama έχουν διορθώσει τα προβλήματα που είχαν τα προηγούμενα χρόνια αλλά δεν κάνουν για χώρους που είναι πολύ φωτισμένοι, λόγω των αντανακλάσεων. Επίσης, δεν προσφέρονται γα gaming επειδή είναι δυνατόν να ξεχαστεί το παιχνίδι σε στατική εικόνα για πολλή ώρα, οπότε θα αφήσει ίχνος στο panel.

 

Αυτη που εχεις με το μοντελο της προσφορας δεν εχουν καμια σχεση. Ειναι η μερα με τη νυχτα. Δεν λεω αν ειναι καλη ή κακη η UT50 ειναι πολυ καλο vfm και ειναι σιγουρα καλυτερη απο τα παλια U μοντελα αλλα μεχρι εκει. Εκτος αν εχεις την UT30 και εγραψες λαθος VT. Αλλιως ειναι σαν να προτεινεις την αγορα μιας samsung EH6030 επειδη εχεις την ES8000

 

Απιστευτη τηλεοραση.Κατοχος της 42u10 εδω και 2 χρονια και αξιζει μεχρι και το τελευταιο σεντ.Η P50UT50 ειναι και 3D και 2 χρονια νεοτερο μοντελο με χαμηλοτερη καταναλωση και καλυτερη ποιοτητα εικονας.Το μονο κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν χρηματα να την παρουμε.Οποιος τα εχει και μπορει να την παρει να μην το σκεφτει καν θα την καταευχαριστηθει.

 

3 χρονια νεοτερο μοντελο υπηρχαν και οι U20 και U30. Σιγουρα ειναι πολυ βελτιωμενη η φετεινη σε σχεση με αυτα που ειχα δει παλια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το εχω ξαναδιαβασει ποτε αυτο.τι ακριβως εννοεις?

Φιλικα Χρηστος

 

 

Δεν καταλαβαίνω σε ποιο από τα δύο θέματα αναφέρεσαι. Πάντως, και τα δύο ισχύουν.

 

 

Αυτη που εχεις με το μοντελο της προσφορας δεν εχουν καμια σχεση. Ειναι η μερα με τη νυχτα. Δεν λεω αν ειναι καλη ή κακη η UT50 ειναι πολυ καλο vfm και ειναι σιγουρα καλυτερη απο τα παλια U μοντελα αλλα μεχρι εκει. Εκτος αν εχεις την UT30 και εγραψες λαθος VT. Αλλιως ειναι σαν να προτεινεις την αγορα μιας samsung EH6030 επειδη εχεις την ES8000

 

 

 

Η σύγκριση με τη δική μου έγινε ως προς την κατηγορία Plasma και όχι σε σχέση με τα δύο μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεόραση πάρα πολύ καλή και σε χαρακτηριστικά αλλά ακόμα καλύτερη και σε τιμή.

 

θα περιμένω κανά 10ήμερο ακόμα αλλά με βλέπω να κάνω δωράκι την 40PFL5605H της Philips στους γονείς και να την τσιμπάω.

 

Ευχαριστούμε Themos3. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...