Προς το περιεχόμενο

Panasonic TX-P50UT50 Plasma 3D TV 50"@Plaisio = 599


Themos3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να αγορασω μια τηλεοραση αυτες τις μερες και ειμαι ακομα στο ψαξιμο...την τηλεοραση την θελω για τηλεοπτικο σημα, το 3D της, για ταινιες full HD και για gaming να συνδεω δηλαδη το pc και να παιζω games σε αυτη... το μονο που με κραταει και με απωθει για πλασμα τηλεορασεις ειναι οτι διαβασα πως δεν ειναι για gaming και πως θα εχουν θεμα αν παιξω σε αυτες...ισχυει αυτο? ποια η γνωμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θελω να αγορασω μια τηλεοραση αυτες τις μερες και ειμαι ακομα στο ψαξιμο...την τηλεοραση την θελω για τηλεοπτικο σημα, το 3D της, για ταινιες full HD και για gaming να συνδεω δηλαδη το pc και να παιζω games σε αυτη... το μονο που με κραταει και με απωθει για πλασμα τηλεορασεις ειναι οτι διαβασα πως δεν ειναι για gaming και πως θα εχουν θεμα αν παιξω σε αυτες...ισχυει αυτο? ποια η γνωμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενοχλητικο για καποιους μπορει να ειναι και το flickering καποιοι ειναι πιο ευαισθητοι σε αυτο και στα φθηνα μοντελα ειναι πιο εντονο απο οτι στα πιο καλα. Η τιμη παντως ειναι ικανη να αποσβεσει οποιαδηποτε μειονεκτηματα του μοντελου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω σημερα την ut50 σε 50 inches και ο θεός βοηθός,το μοντέλο που θα αντικαταστησω σε άλλο χώρο ειναι η lg infinia 42 μια παρά πολυ τηλεόραση για αυτο φοβάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερωτηση μου είναι απλη UT50 σε 50 inches? ή ST50 σε 42??
Εαν εχεις πολυ φωτισμο στο δωματιο τοτε πας για p42st50.Εχει το anti-glare φιλτρο.

Εαν δεν εχεις πολυ φωτισμο ,και εισαι ανετος με τον χωρο που θα την βαλεις τοτε παρε p50ut50, που στο 3d (εαν σκοπευεις να ασχοληθεις) θα δινει ρεστα.

Σε σκοτεινο δωματιο(δηλαδη οταν θα βαλεις 3d να δεις) η ut50 εχει καλυτερη εικονα, λογω ελλειψης του φιλτρου.

P.S. Οποιος αγορασε την 50αρα , και για οποιοδηποτε λογο του πεφτει μεγαλη , ας μου στειλει p.m. ,εμενα η 42αρα μου πεφτει μικρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σκοτεινο δωματιο(δηλαδη οταν θα βαλεις 3d να δεις) η ut50 εχει καλυτερη εικονα, λογω ελλειψης του φιλτρου.

Ισχυει αυτό? Μου κάνει τρομερη εντύπωση, παντου διαβαζω διθυραμβους για την ST και αν σε ενδιαφέρουν (antiglare, wifi integrated, γυαλια τα δινουν τζαμπα, pro ρυθμισεις και full browser ) το να δωσεις λεφτα ( + καλυτερη ποιότητα? ) για αυτά βγαίνει σχεδον η ίδια τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλεξε τι θελεις εσυ.

Εαν θες "antiglare, wifi integrated, γυαλια τα δινουν τζαμπα, pro ρυθμισεις και full browser " τοτε πανε ST50.θα χασεις μερικες ινστες και θα εχεις αυτα τα "καλουδια".

Αλλα στο λεω στο απολυτο σκοταδι η ut50, λογω ελλειψης του anti-glare,εχει καλυτερη εικονα.

Εαν ψαξεις λιγο σε ξενα sites τεχνολογιας θα το δεις αυτο που σου λεω.Και ειναι και λογικο εαν το σκεφτεις.

P.S.Σε εμενα με την 42αρα μου εδωσαν τζαμπα γυαλι, και η ut50 εχει pro ρυθμισεις, αρκει να μπεις στο service mode,και δεν ειμαι σιγουρος για αυτο , αλλα νομιζω εχουνε ακριβως τον ιδιο browser.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τσιμπησα ηδη καθως στο μαγαζι μου αρεσε περισσοτερο η εικονα της και επιπλεον δεν με ενοχλει το glare της καθολου... Απο κει και περα στην τηλεοραση (σημα) δεν σχολιαζω καθως δεν αξιζει η τηλεοραση σχολιασμο (οκ οκ μετρια προς καλα)  . 3d αν και ακουσα σχετικα μετρια πραγματα με ενθουσιασε!!! :), dvd blue ray και μαυρα επισης για οσκαρ, σαν monitor μεσω hdmi θα ηθελα λευκότερα λευκα... :P My 5 cents που λενε και οι αγγλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τσιμπησα ηδη καθως στο μαγαζι μου αρεσε περισσοτερο η εικονα της και επιπλεον δεν με ενοχλει το glare της καθολου... Απο κει και περα στην τηλεοραση (σημα) δεν σχολιαζω καθως δεν αξιζει η τηλεοραση σχολιασμο (οκ οκ μετρια προς καλα)  . 3d αν και ακουσα σχετικα μετρια πραγματα με ενθουσιασε!!! :), dvd blue ray και μαυρα επισης για οσκαρ, σαν monitor μεσω hdmi θα ηθελα λευκότερα λευκα... :P My 5 cents που λενε και οι αγγλοι
πριν την δουλεξεις ως μονιτορ, καλυτερα κανε ενα μικρο στρωσιματακι με ταινιες
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον δεν ειναι προσφορα καθως την εχουν κι αλλα μαγαζια σε αυτη τη τιμη.

οποτε μη βιαστειτε να κανετε αγορες

Στην ουσια την εχει μονο το progressive.gr το οποιο το οποιο δε ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι γιατι δεν εχω προσωπικη εμπειρια.Αλλα οταν λες μη βιαζεστε πιστευεις οτι μπορει να πεσει η τιμη της συγκεκριμενης κατω απο 599 συντομα η' οτι θα βγουν προσφορες σε καποιο καλυτερο μοντελο στο ιδιο ευρος τιμης?

(ακομα με τρωει η τσεπη μου και το σκεφτομαι 3 μερες τωρα και δεν μπορω να αποφασισω.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γυαλια προτιμηστε αυτά που είναι φθηνα και καλά.

http://www.skroutz.gr/s/2156450/Samsung-SSG-4100GB.html
Εκτος και εαν προτιματε τα μαμα της panasonic , που εχουνε καπου στα 60 ευρω , εαν δεν κανω λαθος.Διαφορα στην εικονα εγω προσωπικα δεν ειδα, η μονη διαφορα τους ειναι η μπαταρια που δεν ειναι επαναφορτιζομενη σε αυτα της samsung,και επισης τα γυαλια της πανασονικ "κρυβουνε" τυχον εξωτερικο φωτισμο καλυτερα απο τα samsung.

 

 

χθες ρωτησα σε 3 καταστηματα μου ειπαν οχι δεν παιρνει αλλης εταιριας γυαλια μόνο panasonic και πηρα 2 (το θύμα...) . Επειδη χρειαζομαι ααλλα δύο ήθελα μια ακομα επιβεβαίωση οτι δουλευουν και τα samsung . Sorry που πρηζω αλλά είδα οτι τα panasonic κανουν register στην οθονη και αυτο με εβαλε σε σκέψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...