Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημερωθηκε με κανονικο (= οχι με install from zip) update απο την 0.9.55 που ειχα μεχρι χτες, η οποια περασε με κανονικο update απο την 0.9.54 πριν λιγες μερες... μπλα μπλα μπλα μεχρι την 0.9.3x που εβαλα το περασμενο Μαϊο που ξαναστησα το kodi μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορεις να  μου στειλεις  τις  φωτογραφιες 

 

subtitles_dowload_xbmc.png
 
auto_download_subtitles_kodi.png
 
di-services-autosubs-768x432.jpg  γιατι δεν  ανοιγουνε τα  λινκς 
micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωθηκε με κανονικο (= οχι με install from zip) update απο την 0.9.55 που ειχα μεχρι χτες, η οποια περασε με κανονικο update απο την 0.9.54 πριν λιγες μερες... μπλα μπλα μπλα μεχρι την 0.9.3x που εβαλα το περασμενο Μαϊο που ξαναστησα το kodi μου.

 

Ευχαριστώ/ούμε για τις πληροφορίες και τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να  μου στειλεις  τις  φωτογραφιες 

 

subtitles_dowload_xbmc.png

 

auto_download_subtitles_kodi.png

 

di-services-autosubs-768x432.jpg  γιατι δεν  ανοιγουνε τα  λινκς 

micos000

Το διόρθωσα το μήνυμα με τις εικόνες και σου έστειλα pm.

 

 

Σόρυ, κάτι έγινε και δεν εμφανίζονται οι εικόνες.

Τεσ-πα, για το auto subs πρόσθετο:

  1. Settings
  2. Add-ons
  3. Install from repository
  4. Kodi add-on repository
  5. Services
  6. AutoSubs
  7. Install

 

Για τα settings με το addon αλλά και χωρίς το addon δες στον παρακάτω λινκ. Οι ρυθμίσεις χωρίς να βάλεις το addon ξεκινάνε από το 9.

https://howtomediacenter.com/en/tutorial-how-to-enable-automatic-subtitles-on-kodi/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει στο adryanlist αλλά αυτή τη στιγμή που τσέκαρα 4-5 λινκς που έχει δεν παίζει κανένα. Γενικά πάντως έχει το στα υπόψη ότι υπάρχει εκεί. Στο adryanlist έχει άπειρα iptv links. Ειδικά για αθλητικά είναι κορυφή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη ειμαι νεος χρηστης του kodi θα ηθελα να μαθω πως προσθετω νεα addons?

Πχ θελω να προσθεσω τα παρακατω αλλα απο το fusion που πηγαινω να τα βρω και να τα εγκαταστησω δεν υπαρχουν πουθενα!

 
Mashup
lambda
gomovies
gotv
genesis
icefilms
phoenix
hellenic tv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδια επειδη ειμαι νεος χρηστης του kodi θα ηθελα να μαθω πως προσθετω νεα addons?

Πχ θελω να προσθεσω τα παρακατω αλλα απο το fusion που πηγαινω να τα βρω και να τα εγκαταστησω δεν υπαρχουν πουθενα!

 
Mashup
lambda
gomovies
gotv
genesis
icefilms
phoenix
hellenic tv

 

 

Μερικά δεν είναι addons, άλλα έχουν καταργηθεί (genesis, hellenic tv). Πριν μερικές μέρες το pcsteps έφτιαξε έναν πολύ καλό οδηγό για το καινούριο kodi (Krypton v17) με το build του Schism, απ' τα κορυφαία σε χρηστικότητα και εμφάνιση, ειδικά για αρχάριους σαν εσένα.

 

https://www.pcsteps.gr/100448-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-online-kodi-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B1-addons/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το fusion εγκαταστείς τα ανάλογα αποθετήρια. Πρώτα βάζεις το fusion, από αυτό βάζεις τα αποθετήρια που θέλεις και από τα αποθετήρια βάζεις τα addons.

 

Δεν ξέρω που είναι όλα αυτά που θέλεις αλλά αν χτυπήσεις αναζήτηση π.χ. mashup kodi θα βρεις οδηγίες πως θα βάλεις το καθένα.

Πάντως τα lamda, genesis, ice, phoenix, και hellenic είναι στο fusion και από εκεί στο tvaddons.ag και twilight. Το hellenic είναι παλιό, βάλε greektv και το alivegr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω λιγο για το quasar...

 

To επισημο quasar ειναι αυτο που φτιαχνεται απο καποιον scakemyer, ειναι διαθεσιμο απο αυτη τη σελιδα εδω

 

https://quasar.surge.sh/

 

ή απο τη σελιδα του στο github εδω (εκει που λεει releases)

 

https://github.com/scakemyer/plugin.video.quasar

 

Υπαρχουνε και 2 ακομα repos, του icanuck και το pulsarunofficial, τα οποια φιλοξενουν παλιες εκδοσεις του quasar

 

https://offshoregit.com/iCanuck/Unofficial-Quasar-Repo-Mirror/plugin.video.quasar/

https://offshoregit.com/pulsarunofficial/Unofficial-Quasar-Repo/plugin.video.quasar/

 

Η αποψη μου για το οτι το πρωτο ειναι το επισημο, και το καλυτερο, στηριζεται στα παρακατω

- ειναι εντελως opensource, μιας και ολος ο κωδικας του ειναι στο github, μαζι με οδηγιες για οσους θελουν να χτισουν μια δικη τους παραλλαγη και εννοειται για να αναφερουν τυχον bugs

- εχει τακτικοτατες releases, πχ η 0.9.57 βγηκε πριν λιγες ωρες και η 0.9.56 προχτες, οταν οι αλλοι εχουν του προηγουμενου μηνα (στην καλυτερη)

- εχει ξεχωριστο και μικρο (~8ΜΒ) zip για εγκατασταση, ενα για καθε αρχιτεκτονικη βασικα, ενω οι αλλοι εχουν ενα μεγαλο (~70ΜΒ) που περιλαμβανει τις ολες τις εκδοχες του για ολα τα λειτουργικα και τις αρχιτεκτονικες που υποστηριζει

 

Το περιεργο της υποθεσης ειναι πως στα αλλα 2 repos, τα ανεπισημα, περιλαμβανεται και το magnetic, που ειναι ηταν απαραιτητο για την λειτουργια του quasar. Λεω "ηταν" γιατι πλεον το quasar εχει το δικο του εργαλειο για την ιδια δουλεια, το quasar burst που λεω παραπανω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το fusion εγκαταστείς τα ανάλογα αποθετήρια. Πρώτα βάζεις το fusion, από αυτό βάζεις τα αποθετήρια που θέλεις και από τα αποθετήρια βάζεις τα addons.

 

Δεν ξέρω που είναι όλα αυτά που θέλεις αλλά αν χτυπήσεις αναζήτηση π.χ. mashup kodi θα βρεις οδηγίες πως θα βάλεις το καθένα.

Πάντως τα lamda, genesis, ice, phoenix, και hellenic είναι στο fusion και από εκεί στο tvaddons.ag και twilight. Το hellenic είναι παλιό, βάλε greektv και το alivegr

Ευχαριστω φιλε μου.Θα τα κοιταξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδια επειδη ειμαι νεος χρηστης του kodi θα ηθελα να μαθω πως προσθετω νεα addons?

Πχ θελω να προσθεσω τα παρακατω αλλα απο το fusion που πηγαινω να τα βρω και να τα εγκαταστησω δεν υπαρχουν πουθενα!

 
Mashup
lambda
gomovies
gotv
genesis
icefilms
phoenix
hellenic tv

 

Εκτός από το phoenix όλα τα άλλα που λες είναι ανενεργά και δεν έχει νόημα να τα βάλεις. Έχουν βγει πολύ καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως πχ φιλε μου ποιο-οια ειναι για ταινιες;Εβαλα να δω και το Schism build για να ειναι ολα σε ενα νοικοκυρεμενα :-D αλλα σερνοταν το kodi τελειως!!!! :mad: Μηπως επειδη το εγκατεστησα επανω στο ηδη σεταρισμενο kodi που ειχα;Δεν ξερω.Το απεγκατεστησα. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...