Προς το περιεχόμενο

[Συνέχεια] HP PROBOOK 4545S (AMD)


corpse_grinder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα το κοιταξω ναι, κατι αλλο που παρατηρησα και μαλλον θα χρειαστει να βγαλω την 2gb εξτρα μνημη που εβγαλα.. *φωτο*..δεν περιμενα να ειναι 1600αρα η μνημη του εξαρχης..!! τωρα που του βαλα την 2αρα στα 1333..λογικα γινεται downgrade και 1600αρα ετσι δεν ειναι? μαλλον θα παρω 1χ4gb @1600

post-264185-0-44927600-1366587892_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι σε ρίχνει στα 1333 για να δουλεύουν αρμονικά..κερδίζεις σε dual channel ... αλλά είμαι της άποψης να έχεις πανομοιότυπα dimakia πάνω.

αν βρείς μονό 4άρι micron ακριβώς ίδιο σε καλή τιμή πες μου και μένα.. κάτω απο 35 ευρώ με μεταφορικά δεν βγαίνει απο ebay.. (απορώ τι μεταφορικά χρεώνουν 20+ δολλάρια σε φακελάκι θα έρθει ... !! )

αν μπορείς να περιμένεις μόλις μου έρθουν οι 2χ4 απο amazon .. λογικά θα πουλήσω το 4άρι που φοράει τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παρήγγειλα 2χ4GB αυτες στο λινκ απο amazon Και όποτε έρθουν.. απλά πρόσεξε να έχουν τα ίδια timmings.

θα έμενα με 4 αλλά θέλω dual channel.. 

δεν ειναι αρκετο δηλαδη να ειναι απλα χρονισμενη στα 1600 ωστε να επιτευχθει το dual channel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχει εχει να κάνει ο χρονισμός με το dual channel ... αν δεις στο cpu id στην βγάζει single μόλις αφαιρέσεις το 2άρι..

το ιδανικό ειναι να φοράει 2χ4 @ 1600 κερδίζεις ενα 20% σε ταχύτητα αν δεν κάνω λάθος οταν δουλεύουν σε διπλό κανάλι οι μνήμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι αρκετο δηλαδη να ειναι απλα χρονισμενη στα 1600 ωστε να επιτευχθει το dual channel?

 

Αριστο DC = πρεπει να ειναι ιδιο μεγεθος/GB, ιδια ταχυτητα, ιδια timings.

Βασικα χρειαζεται το πρωτο: τα ρεστα θα κατεβουν = @ χειροτερο dimm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση μόνο.

Το 4545 σε ποιες μεριές τραβάει και διώχνει αέρα?

Το κάτω μέρος του είναι ελεύθερο απο αεραγωγούς?

Κάποιος ρε παιδιά?απο το κάτω μέρος έχει γριλλιες?Μπορειτε πχ να το ακούν πάτε χύμα πάνω σε ένα κρεβάτι η πάπλωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το χρησιμοποιησα και έτσι δεν είχα κανένα θέμα αλλά γενικότερα αν Googlareis το pdf του λαπτοπ θα δεις τα πάντα που χρειάζεσαι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος ρε παιδιά?απο το κάτω μέρος έχει γριλλιες?Μπορειτε πχ να το ακούν πάτε χύμα πάνω σε ένα κρεβάτι η πάπλωμα?

τον άερα τον βγάζει απο τα πλαγια και νομίζω "ρουφάει" απο το ηχείο, απο κάτω εχει αεραγωγούς πολύ λεπτούς αλλα είναι στην άκρη κάτω ακριβώς απο το touchpad. αν το βάλεις στα πόδια σου δεν μπλοκάρεις τίποτα απολύτως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ούτε ένας δεν έχει τεστάρει την αυτονομία ακόμα....? :fear:

Το ίδιο πράγμα περιμένω και εγώ μήπως και πάρω την μικρή έκδοση αφού το λάπτοπ προορίζεται για καθαρά ίντερνετ χρήση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτονομία με ίντερνετ και φωτεινότητα στα 7.5/10 πάει πάνω απο 3 ώρες αν χρησιμοποιείς την apu. Αν παίξεις με την 7650μ τότε λογικά θα την ρουφήξει πολύ πιο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το e-shop δυσκολεύεται να μου απαντήσει εαν η χρέωση συνολικά των 7 ευρώ (5+2 που έγινε εντός Αθήνας, είναι η προβλεπόμενη για παράδοση το Σάββατο πρωί.. 

Αν γίνει φασαρία θα είμαι ο παράλογος πελάτης να φανταστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Ποιον driver από την κατηγορία driver network από την σελίδα της HP πρέπει να κατεβασω για να μπορώ να συνδεθω σε wifi.

Υ.γ.έχω εγκαταστήσει Windows 7 ultimate και δεν μπορώ να κατεβάσει όλους τους driver διότι είμαι από κινητό.(ογκοχρεωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...