Προς το περιεχόμενο

Aναστέλλεται η έκδοση του περιοδικού Κόμιξ,


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θρυλικό περιοδικό ανέστειλε την έκδοσή του

 

 

Δυστυχώς, ένα περιοδικό που πολλοί αγαπήσαμε απο μικρά παιδιά, σταματάει την έκδοσή του.

Τα συναισθήματα είναι περίεργα και μπορούν να τα αντιληφθούν μόνο σε όσους άρεσαν οι περιπέτειες των Ντοναλντ, Σκρουτζ, ανιψιών, λύκων κτλ κτλ

 

Περιοδικό που απευθυνόταν σε κάθε ηλικία, είτε σε 10χρονα, είτε σε 80χρονους.

 

Κρίμα που η κρίση, χτυπάει ακόμα και τέτοιες μικρές χαρές. Γιατί σαφώς ένα τέτοιο περιοδικό έκανε πολλούς να ξεχνιούντε, αν και η τιμή του ομολογουμένως ήταν αρκετά τσιμπημένη.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η πηγή σου αναφέρεται στο περιοδικό "Μίκυ Μάους" και όχι στο "κόμιξ"...

 

Αν ειναι πάντως το "κόμιξ" ειναι κρίμα, γιατί εκτός από τα καρέ έχει και ωραίες αναλύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι είναι λανθασμένος ο τίτλος που έχουν βάλει στη Ναυτεμπορική. Στο άρθρο γράφουν ξεκάθαρα οτι πρόκειται για το "Κόμιξ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι περιοδικά κόμικ (είτε τύπου μικυ μάους είτε τύπου σπαιντερμαν) στο μέλλον μπορούν να ελπίζουν μόνο σε μεγαλύτερες ηλικίες (που μπορούν να τα πληρώνουν ως χόμπυ) και όχι σε πιτσιρίκια για τα οποία η φθηνή και σίγουρη λύση πλέον λέγεται youtube.

 

Με άλλα λόγια δεν το αποδίδω μόνο στη "κρίση" ... αυτή απλά μεγένθυνε/επιτάγχυνε κάτι που έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανάρτηση στο facebook:

https://www.facebook.com/pages/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9A%CF%8C%CE%BC%CE%B9%CE%BE/165403223513159

 

 

Από ότι κατάλαβα, δυστυχώς, κλείνουν όλα τα περιοδικά..

%CE%95%CE%A0%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%9F%CE%

http://mikrosserifis.blogspot.gr/2013/08/480-303.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως πολυ κριμα  :fear: :mad:  δυστυχως η κριση εκανε πολλους να σταματησουν τα χομπυ τους. Για οποιον του λειπουν τευχη ας μου στειλει πμ, εχω απο το τευχος 1 ως το 200 (σε πμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΟΛιες κινήσεις...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Οντως πολυ κριμα :fear: :mad: δυστυχως η κριση εκανε πολλους να σταματησουν τα χομπυ τους. Για οποιον του λειπουν τευχη ας μου στειλει πμ, εχω απο το τευχος 1 ως το 200.

Πόσο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τιμή είχαν τα τελευταία μικυ μαους / κόμιξ;

Απ όσο θυμάμαι κανα 3ευρω. Αν ηταν και διπλό τεύχος χτύπαγε τα 5,5 το λιγότερο. Αυτο για τα κομιξ.

Τωρα τα αλλα, ανάλογα το περιοδικο. Τα κλασικα ας πουμε, πρέπει να χαν και αυτά κανα 3ευρο.

Έχω καιρό να πάρω βέβαια οπότε μπορει να κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισα εγώ αυτό το καλοκαίρι να το ξαναπαίρνω και αμέσως έκλεισε :( Απ'ότι κατάλαβα δεν θα βγάλει κανένα περιοδικό ο Τερζόπουλος, ίσως πουλήσει την εκδοτική (Νέα Ακτίνα) και να το συνεχίσει άλλος. Ίσως να είναι και οριστικό τέλος.

Δεν είχαν στάνταρ τιμή τα τεύχη του Κόμιξ, συνήθως τα απλά είχαν 3 ευρώ (αλλά νομίζω μερικά και 3.5) και τα διπλά 5.90. Τα "Κλασικά" είχαν 2 ή 2.40, τουλάχιστον κάποια από τα τελευταία που πήρα εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άσχημο ειναι με την "Η Μεγάλη Βιβλιοθήκη του Καρλ Μπαρκς." έχω 15 από τα 48 που θα κυκλοφορούσαν...

Σε βάθος χρόνου, σκόπευα σταδιακά να την αποκτήσω ολόκληρη(αν και ειχε 17euro το τεύχος, μου τα έπαιρναν δώρα σε γενέθλια κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ οταν το διαβασα το μεσημέρι με πείραξε λίγο. Επερνα παλιά και εγώ κομικ, έχω μια κούτα ολόκληρη. Έχω σταματήσει να τα αγοράζω πάντως εδω και αρκετά χρόνια.

Οι ιστορίες ήταν καινούργιες και τις έφτιαχναν από τον έκδ. οίκο ή ήταν αναδημοσιεύσεις πάλιων ιστοριών;

 

Sent from my LG-E900

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ιστορίες ήταν καινούργιες και τις έφτιαχναν από τον έκδ. οίκο ή ήταν αναδημοσιεύσεις πάλιων ιστοριών;

Νομίζω μεταφράσεις από νέες (στην ελλάδα νομίζω δεν γράφει κάποιος ιστορίες disney) και αναδημοσιεύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...