Προς το περιεχόμενο

Το thread των μελλοντικών φαλακρών


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη εχω φαγουρα στα μαλλια ο γιατρος μου εδωσε fungoral και μου ειπε να το βαζω 2-3 φορες την εβδομαδα και ξεχασα να του κανω αυτην την ερωτηση: πρεπει να λουζομαι μονο με το fungoral μεχρι να τελειωσει η θεραπεια ή μπορω να βαζω και το δικο μου του supermarket οποτε θελω κατα την διαρκεια της θεραπειας; Δεν εχει να κανει με την τριχοπτωση αλλα δεν λεει να ανοιγω νεο thread. thanks εκ των πρωτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη εχω φαγουρα στα μαλλια ο γιατρος μου εδωσε fungoral και μου ειπε να το βαζω 2-3 φορες την εβδομαδα και ξεχασα να του κανω αυτην την ερωτηση: πρεπει να λουζομαι μονο με το fungoral μεχρι να τελειωσει η θεραπεια ή μπορω να βαζω και το δικο μου του supermarket οποτε θελω κατα την διαρκεια της θεραπειας; Δεν εχει να κανει με την τριχοπτωση αλλα δεν λεει να ανοιγω νεο thread. thanks εκ των πρωτερων.

Απ όσο ξέρω μπορείς. Δεν είναι λογικό και δεν προσφέρει κάτι το να μείνεις άπλυτος τις υπόλοιπες μέρες. Αλλά ρώτα και τον γιατρό φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας 


θέλω να σας ρωτήσω σχετικά για την εμφύτευση μαλλιών Καταρχάς είμαι 21 ετών και έχω αρχίσει και βλέπω πολύ ελαφριά αραίωση όταν χτενίζομαι με την χτένα και ανησυχώ πολύ γιατί είναι κληρονομικό ο πάππους και ο πατέρας μου έχασαν τα μαλλιά τους από νωρίς. Μπορώ να κάνω τώρα τίποτα θεραπείες για να προλάβω τη ζημιά τώρα που είναι νωρίς δεν θέλω με τίποτα να χάσω τα μαλλιά μου δεν μου αρέσει η φαλάκρα.  Η εμφύτευση μαλλιών είναι ασφαλής? Τη πρέπει να προσέξω πριν και μετά τη θεραπεία ? φοβάμαι μην έχω πονοκεφάλους και διάφορα αλλά που έχω ακούσει. Σας παρακαλώ απαντήστε μου . Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων  


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

crying-gif-24.gif

 

Supernatural-Dean.gif

 

vhHlXbA.gif




just accept it....

Δες την καλή πλευρά οι γυναίκες ελκύονται απο εντελώς ξυρισμένους φαλακρούς .... βέβαια ο Αλέκος Συσσοβίτης (απο το είσαι το ταίρι μου) σταμάτησε να πολύβγαίνει στην tv απο τότε που η μικρή φαλάκρα του έγινε μεγάλη.... αλλα μπορεί να παίζουν άλλοι λόγοι για αυτό ....

creys.gif~c200

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα γνωρίζει κάποιος τη Θεραπεία τριχόπτωσης με πλάσμα πλούσιο σε αιμοπετάλια (PRP) ? εχει δοκιμάσει κάποιος ?? παιδιά δεν θέλω να μεινω φαλακρός ούτε να χρησιμοποιήσω λοσιόν με   μινοξιδίλη πχ.regain είναι επικίνδυνα μου είπαν και δεν έχουν αποτέλεσμα.  άκουσα οτι θεραπεια PRP είναι καλη αλλα για να κάνω κατι πάνω μου θελω να ειναι 100% ασφαλές. Αυτα που λενε οτι οι γυναίκες ελκύονται απο εντελώς ξυρισμένους φαλακρούς ειναι παρηγοριά στον αρρωστο  δεν με ενδιαφέρει για τους άλλους  το κάνω για τον εαυτό μου, άμα έμενα δεν μου αρέσει κάτι επάνω μου ξεσπάω σε άλλους .ευχαριστω για το χρονο σας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα γνωρίζει κάποιος τη Θεραπεία τριχόπτωσης με πλάσμα πλούσιο σε αιμοπετάλια (PRP) ? εχει δοκιμάσει κάποιος ?? παιδιά δεν θέλω να μεινω φαλακρός ούτε να χρησιμοποιήσω λοσιόν με   μινοξιδίλη πχ.regain είναι επικίνδυνα μου είπαν και δεν έχουν αποτέλεσμα.  άκουσα οτι θεραπεια PRP είναι καλη αλλα για να κάνω κατι πάνω μου θελω να ειναι 100% ασφαλές. Αυτα που λενε οτι οι γυναίκες ελκύονται απο εντελώς ξυρισμένους φαλακρούς ειναι παρηγοριά στον αρρωστο  δεν με ενδιαφέρει για τους άλλους  το κάνω για τον εαυτό μου, άμα έμενα δεν μου αρέσει κάτι επάνω μου ξεσπάω σε άλλους .ευχαριστω για το χρονο σας 

Παρηγορια στον Αρρωστο λεει...Σορρυ φιλε αλλα με το αγχος σου και ετσι οπως τα γραφεις γινεσαι αστειος!
Το dna σου εχει αποφασισει για το ποτε και αν θα γινεις καραφλος.
Εαν δεν το δεχτεις και δεν το χρησιμοποιεις ωστε να δειχνει ωραιο το μονο που θα καταφερεις ειναι να χασεις πολλα λεφτα + εξτρα τριχες απο το αγχος σου για να μην πεσουν τα μαλλια σου.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα γνωρίζει κάποιος τη Θεραπεία τριχόπτωσης με πλάσμα πλούσιο σε αιμοπετάλια (PRP) ? εχει δοκιμάσει κάποιος ?? παιδιά δεν θέλω να μεινω φαλακρός ούτε να χρησιμοποιήσω λοσιόν με   μινοξιδίλη πχ.regain είναι επικίνδυνα μου είπαν και δεν έχουν αποτέλεσμα.  άκουσα οτι θεραπεια PRP είναι καλη αλλα για να κάνω κατι πάνω μου θελω να ειναι 100% ασφαλές. Αυτα που λενε οτι οι γυναίκες ελκύονται απο εντελώς ξυρισμένους φαλακρούς ειναι παρηγοριά στον αρρωστο  δεν με ενδιαφέρει για τους άλλους  το κάνω για τον εαυτό μου, άμα έμενα δεν μου αρέσει κάτι επάνω μου ξεσπάω σε άλλους .ευχαριστω για το χρονο σας 

 

You hear that mr aris? that is the sound of alopeciasis that is the sound of your hair falling down one by one non stop.... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα υπάρχει τελικά κάποιος που να γνωρίζει τελικά η όχι ??? Η επιστήμη έχει προχωρήσει και αν υπάρχει τρόπος να μην μείνω φαλακρός και είναι ασφαλές δεν βρίσκω λόγο να μην το κάνω.  Σκασίλα μου για το dna μου τη αποφασίζει το θέμα είναι εγώ τη αποφασίζω δεν μου πάει το κοντό μαλλί η το ξυρισμένο είμαι σαν αυγό χάλια με το μακρύ μαλλί είμαι ωραίος.αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει. ευχαριστώ για το χρόνο σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αντί σε κάθε ερώτηση να λέτε δεν πειράζει ξύρισε τα και αρέσει στις γκόμενες και άφησε και μούσι κτλ,

γίνεται να απαντάει όποιος ξέρει σε αυτό που ρωτάει αυτός που ρωτάει?

Τα άλλα τα εμπεδώσαμε και κάποιοι τα συμμερίζονται και κάποιοι όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αντί σε κάθε ερώτηση να λέτε δεν πειράζει ξύρισε τα και αρέσει στις γκόμενες και άφησε και μούσι κτλ,

γίνεται να απαντάει όποιος ξέρει σε αυτό που ρωτάει αυτός που ρωτάει?

Τα άλλα τα εμπεδώσαμε και κάποιοι τα συμμερίζονται και κάποιοι όχι.

Fun χαλάρωσε, στο μπλαμπλα του ινσόμνια είμαστε, όσο κι αν έχεις δίκιο.

 

 

Αυτό το thread μου μύρισε τεστοστερόνη!

 

Και μετά σας χάλαγε το thread των μελλοντικών συνταξιούχων!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου απαντησω, και εγω εχω αραιωση στα πλαινα (αλλα μακρυ μαλλι μεχρι τον κωλο) δοκιμασα ριγκειν , μλκς δε γινεται τιποτα αυτο με την ξουρα και το μουσακι ειναι φοβερο στυλ, τι να κανουμε δε θα πεθανουμε κιολας  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...