Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να γράψει με ποιές ελληνικές κάρτες έχει καταφέρει να στείλει λεφτά στο leupay λογαριασμό?

 

και εγώ θα την ήθελα αυτή την πληροφορία αλλά δεν ξέρω πόσο ακρίβεια μπορεί να έχει. γνωστός μου με Eurobank VISA μεταφέρει κανονικά χρήματα ενώ και εγώ που έχω Eurobank VISA δεν μπορώ.

 

ίσως να έχει να κάνει με το αν τραβάει χρήματα από πιστωτική, χρεωστική ή προπληρωμενη κάρτα αλλά και από τον τύπου του λογαριασμού σε περίπτωση χρεωστικής κάρτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μπηκα στον λογαριασμο μου στο leupay και πλεον για fund μεσω εμβασματος ζηταει και reference number. μηπως το εχει γυρισει σε κουβα και η leupay σαν την revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μπηκα στον λογαριασμο μου στο leupay και πλεον για fund μεσω εμβασματος ζηταει και reference number. μηπως το εχει γυρισει σε κουβα και η leupay σαν την revolut?

 

κανονικά έχει τα IBAN.... 

 

-----

Κάτι που μου έτυχε πριν μερικές μέρες.

 

 

Χρησιμοποιώ τη LeuPay κάρτα κατά κύριο λόγο για διαδικτυακές αγορές και γι’αυτό έχω βάλει ένα σχετικά μικρό πόσο ως όριο για κάθε συναλλαγή σε e-shop ώστε αν γίνει οτιδήποτε (πχ κλαπεί ο αριθμός και χρησιμοποιήσει άλλος την κάρτα) να μη χάσω πολλά χρήματα (αν δεν βγάλω άκρη με αμφισβητήσεις κτλ…. αν και δεν μου έχει τύχει ποτέ με τη LeuPay).

 

 

Πριν μερικές μέρες χρειάστηκε να κάνω μια αγορά (πάνω από 1500 euro) με αποτέλεσμα να χτυπήσει η κάρτα και το PayPal να μη με αφήσει να ολοκληρώσω την συναλλαγή.

 

 

Μπήκα από στο iPhone LeuPay app, στις ρυθμίσεις της κάρτας ανέβασα το όριο και στο καπάκι έκανα ξανά τη συναλλαγή και πέρασε.

 

 

Μου έκανε εντύπωση η άμεση ενημέρωση των συστημάτων με το νέο όριο και η έγκριση του ποσού από το PayPal για την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να γράψει με ποιές ελληνικές κάρτες έχει καταφέρει να στείλει λεφτά στο leupay λογαριασμό?

Χρεωστική (Debit) Mastercard Peiraios ποτέ δεν είχα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να φορτίσεις τον LeuPay λογαριασμό σου απευθείας με την ελληνική κάρτα (δεν περνάνε όλες οι ελληνικές κάρτες λόγω CC) και από LeuPay τα μεταφέρεις αμέσως σε LeuPost και να χρησιμοποιεις την virtual LeuPost κάρτα. 

 

Δεν εχει αναφερθεί στο forum συνδεση virtual LeuPost καρτας στο PayPal αλλα λογικά πρέπει να γίνεται (η φυσικη LeuPay καρτα δουλευει άψογα και με το PayPal).

 

μπορεις να το δοκιμασεις και να μας πεις.

Μπορείς να συνδέσεις και την virtual.. αυτο εχω κάνει αναμένοντας την φυσική. Οι αγορές γίνονται απροβλημάτιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να γράψει με ποιές ελληνικές κάρτες έχει καταφέρει να στείλει λεφτά στο leupay λογαριασμό?

 

έχω την αίσθηση πως από χρεωστικές κάρτες Ελληνικών τραπεζών γίνονται κανονικά οι μεταφορές/φορτίσεις των LeuPay λογαριασμών.

 

Προφανώς οι δικές μου οι κάρτες δεν δουλευουν γιατί τραβάνε λεφτά (ως πρωτη επιλογή) από το πιστωτικό όριο (άσχετα αν υπάρχουν και λογαριασμοι συνδεδεμένοι σε αυτές) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να γράψει με ποιές ελληνικές κάρτες έχει καταφέρει να στείλει λεφτά στο leupay λογαριασμό?

 

Eurobank MasterCard χρεωστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά έχει τα IBAN.... 

 

-----

Κάτι που μου έτυχε πριν μερικές μέρες.

 

 

Χρησιμοποιώ τη LeuPay κάρτα κατά κύριο λόγο για διαδικτυακές αγορές και γι’αυτό έχω βάλει ένα σχετικά μικρό πόσο ως όριο για κάθε συναλλαγή σε e-shop ώστε αν γίνει οτιδήποτε (πχ κλαπεί ο αριθμός και χρησιμοποιήσει άλλος την κάρτα) να μη χάσω πολλά χρήματα (αν δεν βγάλω άκρη με αμφισβητήσεις κτλ…. αν και δεν μου έχει τύχει ποτέ με τη LeuPay).

 

 

Πριν μερικές μέρες χρειάστηκε να κάνω μια αγορά (πάνω από 1500 euro) με αποτέλεσμα να χτυπήσει η κάρτα και το PayPal να μη με αφήσει να ολοκληρώσω την συναλλαγή.

 

 

Μπήκα από στο iPhone LeuPay app, στις ρυθμίσεις της κάρτας ανέβασα το όριο και στο καπάκι έκανα ξανά τη συναλλαγή και πέρασε.

 

 

Μου έκανε εντύπωση η άμεση ενημέρωση των συστημάτων με το νέο όριο και η έγκριση του ποσού από το PayPal για την αγορά.

αφου εχει κανονικα το iban γιατι ζηταει και το reference τοτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι. μονο αν συνδεσει καρτα στο LeuPay λογαριασμο και τραβηξει χρηματα απο την καρτα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μια ακόμα ερώτηση, και το τράβηγμά χρήμάτων από την κάρτα χρεώνεται το ίδιο με τα έξοδα εμβασματος που είναι ένα ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μια ακόμα ερώτηση, και το τράβηγμά χρήμάτων από την κάρτα χρεώνεται το ίδιο με τα έξοδα εμβασματος που είναι ένα ευρώ?

 

σου κρατάνε 1% επί του ποσού που τραβάς από την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...