Προς το περιεχόμενο

Θέμα με lg 23mp68vq


jobad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν κοιτάω από κοντά την οθόνη φαίνοται τα pixels..εντονώτερα στις αποχρώσεις του μπλε και του κίτρινου..έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο?έχει πρόβλημα η οθόνη ή απλά έτσι είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα φιλε , οταν λες κοντα εννοεις σε αποσταση που χρησιμοποιεις την οθονη , η οταν πηγαινεις το προσωπο σου στα 10 - 20 cm? Στη 2η περιπτωση ειναι φυσιολογικο , και εγω στη δικη μ διακρινω τα διαφορετικα πιξελ ευκολα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε μου!εννοω στην αποσταση που την χρησιμοποιω 40-50 ποντους..το θεμα ειναι ας πουμε στο εικονιδιο του google chrome διακρινω τα pixel στη μεση που ειναι ανοιχτο μπλε και στο κιτρινο που ειναι δεξια,το κοκκινο και το πρασσινο μια χαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Exω την ίδια οθονη και δεν βλέπω κατι τετοιο(αν και δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοεις).

Κανε μια επαναφορά τις αρχικές ρυθμίσεις της οθόνης ,την "ευκρίνεια" μην την πας πανω απο 70-80% γιατί παρατηρώ οτι πιξελιαζει.

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε γράψε μας αναλυτικά τι έχεις συνδέσει: κάρτα γραφικών, τύπος καλωδίου/σύνδεσης, πιθανοί αντάπτορες

α καλού κακού πες μας και τις ρυθμίσεις από τα windows: ανάλυση, μεγένθυνση κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάνει και η δική μου.Ακριβώς το ίδιο, σε μπλε αποχρώσεις.Και έχω δει να αναφέρεται από αρκετούς.Προσωπικά δε με ενοχλεί για να μπω σε διαδικασία να την αλλάξω.Το θεωρώ πιο πολύ σαν "feature" της οθόνης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας!..εχω την gtx 960 με hdmi συνδεδεμένη χωρις ανταπτορες η κατι και αναλυση 1920×1080 και 125% την μεγέθυνση γιατι στο κανονικο ειναι μικρα τα εικονιδια..συνδεσα και το παλιο μου pc και το ιδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρώτησα για τη σύνδεση, γιατί διαπίστωσα το πρόβλημα στο συγκεκριμένο μοντέλο που είδα σε κατάστημα και η απάντηση του υπαλλήλου (εκτός κι αν δεν κατάλαβα καλά αυτό που είπε) ήταν ότι είναι λόγω vga και ότι δεν είναι της οθόνης

αυτό που κατάλαβα ήταν ότι ο player που συνδέεται με όλες αυτές τις οθόνες στα ράφια, για κάποιο λόγο (πχ δεν έφταναν οι συνδέσεις) είχε συνδεθεί με vga στη συγκεκριμένη οθόνη

πράγμα που όντως μπορεί να δημιουργούσε τέτοιο θέμα και ακούστηκε λογικό και πειστικό εκείνη τη στιγμή

αν το πρόβλημα που περιγράφεις είναι το ίδιο με αυτό που αντίκρυσα στο κατάστημα, και δεν είναι θέμα σύνδεσης/αντάπτορα τότε δεν μπορώ να σκεφτώ ότι υπάρχει περίπτωση να μην αλλάξεις το προϊόν με κάτι άλλο, δεδομένου ότι υπάρχουν τουλάχιστον 4 άνθρωποι που έχουν διαπιστώσει το ίδιο θέμα και δεδομένου ότι το πρόβλημα που είδα εγώ τουλάχιστον είναι τραγικό

 

πάντως ανεξάρτητα αυτού του θέματος, προσωπικά δεν έχω θετικά να πω για το panel της συγκεκριμένης οθόνης γενικότερα ούτε έχω καταλάβει για ποιο λόγο προτείνεται στο insomnia απλά δεν είπα τίποτα για να μην τη σπάσω σε αυτούς που την αγόρασαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρώτησα για τη σύνδεση, γιατί διαπίστωσα το πρόβλημα στο συγκεκριμένο μοντέλο που είδα σε κατάστημα και η απάντηση του υπαλλήλου (εκτός κι αν δεν κατάλαβα καλά αυτό που είπε) ήταν ότι είναι λόγω vga και ότι δεν είναι της οθόνης

αυτό που κατάλαβα ήταν ότι ο player που συνδέεται με όλες αυτές τις οθόνες στα ράφια, για κάποιο λόγο (πχ δεν έφταναν οι συνδέσεις) είχε συνδεθεί με vga στη συγκεκριμένη οθόνη

πράγμα που όντως μπορεί να δημιουργούσε τέτοιο θέμα και ακούστηκε λογικό και πειστικό εκείνη τη στιγμή

αν το πρόβλημα που περιγράφεις είναι το ίδιο με αυτό που αντίκρυσα στο κατάστημα, και δεν είναι θέμα σύνδεσης/αντάπτορα τότε δεν μπορώ να σκεφτώ ότι υπάρχει περίπτωση να μην αλλάξεις το προϊόν με κάτι άλλο, δεδομένου ότι υπάρχουν τουλάχιστον 4 άνθρωποι που έχουν διαπιστώσει το ίδιο θέμα και δεδομένου ότι το πρόβλημα που είδα εγώ τουλάχιστον είναι τραγικό

 

πάντως ανεξάρτητα αυτού του θέματος, προσωπικά δεν έχω θετικά να πω για το panel της συγκεκριμένης οθόνης γενικότερα ούτε έχω καταλάβει για ποιο λόγο προτείνεται στο insomnia απλά δεν είπα τίποτα για να μην τη σπάσω σε αυτούς που την αγόρασαν

Καλησπερα. Αγορασα την ιδια οθονη και δεν παρατηρω τπτ απο αυτα που ειπωθηκαν.

βεβαια φροντισα να αγορασω και νεο hdmi καλωδιο μαζι. την τρεχω με φουλ αναλυση και 75hz με amd gpu και latest drivers. 

 

για κοιτα λιγο το καλωδιο σου πριν βγαλεις συμπερασματα. Αν παλι βλεπεις πιξελς τοτε εχεις προβληματικο μονιτορ

δοκιμασα αλλο καλωδιο αλλα τιποτα..θα το ψαξω λιγο ακομα!..σε ευχαριστω παντως!

Με τι καλωδιο και αν ειναι hdmi τοτε κοιτα και τι version ειναι. εγω εχω hdmi version 1,4a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Αγορασα την ιδια οθονη και δεν παρατηρω τπτ απο αυτα που ειπωθηκαν.

βεβαια φροντισα να αγορασω και νεο hdmi καλωδιο μαζι. την τρεχω με φουλ αναλυση και 75hz με amd gpu και latest drivers. 

 

για κοιτα λιγο το καλωδιο σου πριν βγαλεις συμπερασματα. Αν παλι βλεπεις πιξελς τοτε εχεις προβληματικο μονιτορ

Με τι καλωδιο και αν ειναι hdmi τοτε κοιτα και τι version ειναι. εγω εχω hdmi version 1,4a

hdmi 1.4 ειναι το καλωδιο συγκεκριμενα αυτο http://www.e-shop.gr/cablexpert-cc-hdmi4f-6-hdmi-male-male-flat-cable-18m-black-p-PER.584028

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hdmi 1.4 ειναι το καλωδιο συγκεκριμενα αυτο http://www.e-shop.gr/cablexpert-cc-hdmi4f-6-hdmi-male-male-flat-cable-18m-black-p-PER.584028

στις ρυθμισεις της καρτας γραφικων ειναι επιλεγμενο το full rgb στην ενοτητα color pixel format?

επισης πειραξες κατι στις ρυθμισεις της οθονης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις ρυθμισεις της καρτας γραφικων ειναι επιλεγμενο το full rgb στην ενοτητα color pixel format?

επισης πειραξες κατι στις ρυθμισεις της οθονης?

Σε full range το εχω..και απο την αρχη το εκανε και πειραξα και τις ρυθμισεις και παλι το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε full range το εχω..και απο την αρχη το εκανε και πειραξα και τις ρυθμισεις και παλι το ιδιο

Στειλε την πισω εχει προβλημα. 

Στειλε την πισω εχει προβλημα. 

Αν θελεις επισης τραβα μια φωτο το desktop σου μπας και καταλαβω τι διακρινεις ακριβως. θα ανεβασω και εγω μια αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...