Προς το περιεχόμενο

Θέμα με lg 23mp68vq


jobad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως αν ρίξετε λίγο το sharpness θα φτιάξει? Εννοείται ότι έχετε κλειστά super resolution και ότι άλλο φίλτρο.

Επεξ/σία από XMorsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πηρα το service της lg και μου ειπαν οτι λογικα εχει προβλημα το πανελ..εκανα μια αιτηση στην εξυπηρετηση και περιμενω να με παρουν τηλ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ωραία, καλό αυτό. Δεν είναι πρόβλημα του μοντέλου, αλλά του συγκεκριμένου κομματιού. Θα στην αντικαταστήσουν και όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αγαπητέ κύριε,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε κατόπιν και της τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχατε με εκπρόσωπο της εταιρείας μας, πως στην φωτογραφία που μας έχετε στείλει δεν διακρίνουμε κάποιο πρόβλημα. Εφόσον επιθυμείτε μπορείτε να επικοινωνήσετε εκ νέου μαζί μας, ώστε να δρομολογήσουμε τον τεχνικό έλεγχο της συσκευής σας.

 

H απάντηση που πήρα εγω απο την LG ,
H εικονα που τους έστειλα ειναι αυτη http://i.imgur.com/6Mk0Pgf.jpg και όπως εξήγησα ετσι φαίνονται τα εικονίδια και απο απόσταση(ιδικά στα 75hz).
Επίσης ανέφερα οτι η προηγούμενη οθονη που ειχα ηταν ξανα lg fullhd ips την ειχα 3-4 χρονια ημουν απόλυτα ευχαριστημενος  και φυσικά δεν είχε γραμμές .
Μου έκανε εντύπωση παντως που δεν γνωρίζουν το προβλημα που σίγουρα υπάρχει.
Μου ειπε βεβαια να την στείλω για έλεγχο αλλα δεν θέλω να μπλέκω και θα την πλασάρω στο πατέρα μου θελει να βαλει πανω ψηφιακό δέκτη που εχει και να την κανει tv για το υπνοδωμάτιο.
Μαλλον θα παω σε καποια αλλη οθονη ,κρίμα φαινόταν καλη περίπτωση με το freesync και 75hz.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

H απάντηση που πήρα εγω απο την LG ,
H εικονα που τους έστειλα ειναι αυτη http://i.imgur.com/6Mk0Pgf.jpg και όπως εξήγησα ετσι φαίνονται τα εικονίδια και απο απόσταση(ιδικά στα 75hz).
Επίσης ανέφερα οτι η προηγούμενη οθονη που ειχα ηταν ξανα lg fullhd ips την ειχα 3-4 χρονια ημουν απόλυτα ευχαριστημενος  και φυσικά δεν είχε γραμμές .
Μου έκανε εντύπωση παντως που δεν γνωρίζουν το προβλημα που σίγουρα υπάρχει.
Μου ειπε βεβαια να την στείλω για έλεγχο αλλα δεν θέλω να μπλέκω και θα την πλασάρω στο πατέρα μου θελει να βαλει πανω ψηφιακό δέκτη που εχει και να την κανει tv για το υπνοδωμάτιο.
Μαλλον θα παω σε καποια αλλη οθονη ,κρίμα φαινόταν καλη περίπτωση με το freesync και 75hz.

 

Να το συνεχίσεις! μην το αφήνεις έτσι. Με Ελληνες μιλησες (καταλαβαινεις). Ξαναπαρε τους και ασε τις ευγενιες. η φωτο που εστειλες τα λεει ολα. την παπια κανουν οι δηθεν αντιπροσωποι εν Ελλαδι μη χεσω μεσα. ζητα αντικατασταση αμεσα η τα χρηματα σου πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το συνεχίσεις! μην το αφήνεις έτσι. Με Ελληνες μιλησες (καταλαβαινεις). Ξαναπαρε τους και ασε τις ευγενιες. η φωτο που εστειλες τα λεει ολα. την παπια κανουν οι δηθεν αντιπροσωποι εν Ελλαδι μη χεσω μεσα. ζητα αντικατασταση αμεσα η τα χρηματα σου πισω

εγω παντως περιμενω τηλεφωνο τους για να ερθουν να την παρουν..αν μου πουν οτι δεν εχει τιποτα θα ζητησω τα λεφτα μου πισω εννοειτε..votriti καλο θα ηταν να κανεις το ιδιο κριμα ειναι..φιλος απο το πλαισιο μου ειπε οτι η lg εχει το καλυτερο service και οτι θα βρω συγουρα ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στις οθονες απο οτι εχω καταλάβει συμβαίνει συχνά να πέσεις σε "κακο" κομματι ακομα και σε ακριβά μοντελα ,και λογικο ειναι μιας και η συγκεκριμένη οθονη αυτη την στιγμή ειναι μπεστ σελερ να εμφανίζονται και περισσότερα προβλήματα.

Αυτο που μου εκανε εντύπωση ειναι οτι ολόκληρη LG δεν εχει σέρβις στην Κρήτη ,παλιοτερα σε προβλημα που ειχα σε προϊόν της Philips με ειχα στειλει στο τοπικό κατάστημα της Ηλετρονετ(παρότι δεν το ειχα αγοράσει απο εκει) ειδαν οτι εχει προβλημα και μου το αντικατεστησαν .

Σημαντικό να μπορει να σε εξυπηρετήσει εύκολα και γρήγορα μια εταιρία ιδικά για ελαττωματικό προϊόν απο το εργοστάσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στις οθονες απο οτι εχω καταλάβει συμβαίνει συχνά να πέσεις σε "κακο" κομματι ακομα και σε ακριβά μοντελα ,και λογικο ειναι μιας και η συγκεκριμένη οθονη αυτη την στιγμή ειναι μπεστ σελερ να εμφανίζονται και περισσότερα προβλήματα.

Αυτο που μου εκανε εντύπωση ειναι οτι ολόκληρη LG δεν εχει σέρβις στην Κρήτη ,παλιοτερα σε προβλημα που ειχα σε προϊόν της Philips με ειχα στειλει στο τοπικό κατάστημα της Ηλετρονετ(παρότι δεν το ειχα αγοράσει απο εκει) ειδαν οτι εχει προβλημα και μου το αντικατεστησαν .

Σημαντικό να μπορει να σε εξυπηρετήσει εύκολα και γρήγορα μια εταιρία ιδικά για ελαττωματικό προϊόν απο το εργοστάσιο.

εγω παντως που ειμαι αθηνα ηρθαν και την ειδαν στο σπιτι μου αναγνωρισαν το προβλημα και την πηραν..μεσα στην επομενη εβδομαδα θα εχω οθονη μου ειπαν..περιμενω τηλεφωνο τους και θα σας ενημερωσω..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες!μιλησα σημερα με την lg και μου ειπαν οτι τελικα ειχε προβλημα το πανελ!περιμενω να μου την στειλουνε να σας πω και εντυπωσεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...