Προς το περιεχόμενο

Θέμα με lg 23mp68vq


jobad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αληθεια ειναι οτι δεν φαινεται στη φωτογραφια αυτο που βλεπω αλλα ισως το διακρινεις στο εικονιδιο του origin

Η αληθεια ειναι οτι δεν φαινεται στη φωτογραφια αυτο που βλεπω αλλα ισως το διακρινεις στο εικονιδιο του origin

Η φοτοpost-424371-0-29616300-1481909593_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η αληθεια ειναι οτι δεν φαινεται στη φωτογραφια αυτο που βλεπω αλλα ισως το διακρινεις στο εικονιδιο του origin

 

Η φοτοattachicon.gif20161215_161242.jpg

Παντου φαινεται!!... Εχει θεμα ναι! κατσε να ανεβασω και εγω να δεις διαφορα

sas.bmp

 

οριστε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν καταλαβαίνω το προβλημα ,εκανες  επαναφορά τις ρυθμίσεις της οθονης ?

Το λεω αυτο γιατι και εγω επαιζα με τις ρυθμίσεις και κατι σαν να κόλλησε και έστρωσε με την επαναφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα επαναφορα αρκετες φορες αλλα δεν αλλαξε κατι..αν την δεις απο κοντα το καταλαβαινει κατευθειαν..απο gpu δοκιμασα και πολλες ρυθμισεις και σε default..επισεις συνδεσα το pc και με μια παλια οθονη 17αρα και με τηλεοραση lg 32αρα 1080 full hd και φαίνονται ολα μια χαρα..το θεμα ειναι οτι οθονη εχει απιστευτη αναλυση αλλα οταν βλεπω κατι σε αυτα τα χρωματα το διακρινω και με ενοχλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα επαναφορα αρκετες φορες αλλα δεν αλλαξε κατι..αν την δεις απο κοντα το καταλαβαινει κατευθειαν..απο gpu δοκιμασα και πολλες ρυθμισεις και σε default..επισεις συνδεσα το pc και με μια παλια οθονη 17αρα και με τηλεοραση lg 32αρα 1080 full hd και φαίνονται ολα μια χαρα..το θεμα ειναι οτι οθονη εχει απιστευτη αναλυση αλλα οταν βλεπω κατι σε αυτα τα χρωματα το διακρινω και με ενοχλει

Για περνα drivers οθονης απο το cd σαν τελευταια ευκαιρια και αν παλι δεν, τοτε στειλτην οσο εχεις καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμασω και αυτο και αν δεν δω κατι την παω πισω!σας ευχαριστω ολους που μου απντησατε!να ειστε καλα!ελπιζω να θυμηθω να σας ενημερώσω για το τι εγινε σε περιπτωση που τυχει σε καποιον αλλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω κατάλαβα τι βλέπεις ,στο μπλε πχ φαίνονται έντονα καθετές γραμμές?

μπραβο αυτο ακριβως!και στο πορτοκαλι το ιδιο..γενικα μονο στα βασικα χρωματα δεν φαινεται..στο μπλε απλα ειναι το πιο εντονο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο βλεπω και εγω στην δικια μου αλλα στα 60hz δεν το ειχα παρατηρήσει  , στα 75hz ομως ειναι εμφανές .

To αναφέρει και αυτος εδω https://arstechnica.com/civis/viewtopic.php?f=6&t=1365817 ο όποιος λεει μάλιστα οτι μετα την lg πηρε μια asus και πάλι βλέπει το ιδιο.

Ίσως εχει να κανει οτι η καρτα μου αν και ΑMD δεν υποστηρίζει freesync, και βλεπω στην επιφανεια εργασίας σου εικονίδιο της nvidia ,εχεις καρτα που να υποστηρίζει freesync?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 60hz εχω την οθονη..εχω nvidia καρτα οποτε δεν εχω ενεργοποιησει freesync


λοιπον την εβαλα στα 50hz και βελτιωθηκε αλλα δεν μπορω να πω και οτι εξαλειφθηκε το προβλημα..γιατι γινεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα αυτη λύση δεν ειναι γιατι ενας λογος που πήρα το συγκεκριμένο μόνιτορ ειναι και τα 75hz .

Στην "εξισορρόπηση χρωμάτων" εβαλα το "μπλε κορεσμος" στο 35 και στα 60hz δεν βλεπω πια τις καθετες γραμμες.

Για δοκίμασε το. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διωρθονεται καπως αλλα ουτε αυτο εινα λυση..εγω πηρα τηλεφωνο το μαγαζι που την αγορασα και μου ειπαν να παρω την lg..θα τους παρω και βλεπουμε..ελπιζω μονο να μην ειναι ετσι η οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους ειπα το θεμα που εχω και μου ειπαν οτι μαλλον ειναι "ταινια" ετσι το ανέφερε,και καλυτερα να μου ειπαν να παρω την lg γιατι εχει καλο σερβις..τους επαιρνα και δεν το σηκωναν οποτε δευτερα παλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...