Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: World at War [PC]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω όλα τα updates τα οποία τα βρήκα αφού το ολοκλήρωσα το παιχνίδι.Αξίζουν να τα βάλω και να το ξεκινήσω από την αρχή ?

 

Ξέρει κανείς τί περιέχουν τα updates ?Αφορούν μόνο το multiplayer ή προσθέτουν και νέες πίστες-στοιχεία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 792
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

patch v1.1

Mods are now enabled in Co-op, Single Player, and Multiplayer.

Players will now be notified when a new patch is available.

Improvements for SLI support.

G_Spawn: no free entities crash has been fixed.

Server no longer runs out of script variables.

License key is no longer required to run a Dedicated Server.

A Dedicated Server can now be started from the Command Line via Remote Desktop Connection.

 

patch v1.4

3 new Multiplayer maps: Knee Deep, Nightfire, Station!

° Nazi Zombies map with more weapons, Perks-a-Cola machines, and electroshock defenses: Verrückt!

° Improved spawning logic.

° Auto balancing improvements. Players are no longer auto balanced while completing objectives.

° Mods: IWD’s can be placed in the usermaps folder.

° Mods: Hold Breath / Sprint functions as intended.

 

patch v1.5

3 new MP maps: Banzai, Corrosion, Sup Pens!

° 1 new Zombie map with a new weapon (the Wunderwaffe DG-2), flaming Hell Hounds, new traps, and more: Shi No Numa!

° CO-OP hosts can now kick players from their lobby

° Improved dog spawning in MP

° Addressed an issue with Zombie pathing

° Fixed an instance of the player model displaying incorrectly

° Some unhandled exception errors have been addressed

° Improved server browser’s refresh functionality when the Source is set to ‘Favorites’

° Added support for CODTV

° “cg_DrawFPS 1” now only displays FPS and cg ms/frame

° Added RCon command "teamstatus" to display players’ team information

° Mods: Added joinsquad script function

° Mods: Players can now join CO-OP lobbies that are hosting map names with more than eighteen characters

° Mods: Users can now load custom maps when the usermaps folder contains fifty or more custom maps

° Mods: Removed the loading of duplicate assets that contributed to the ‘2048 materials’ error

° Mods: Increased the amount of mods displayable in the Mods menu

° Mods: Fixed a crash related to the mod.arena file

 

patch v1.6

3 new Multiplayer maps: Battery (mp_drum), Breach (mp_bgate), Revolution (mp_vodka)!

New Nazi Zombie map: Der Riese (nazi_zombie_factory), an all-new Zombie map set in a secret Nazi research facility featuring the Pack A Punch Machine, Teleporters, and many more undead hordes!

Exploits pertaining to Demo playback.

Favorites list now ignores filter settings.

Fixed S&D round counting error when roundlimit is reached.

New feature: in-game Add to Favorites.

 

patch v.17

Fixed an MP server crash exploit.

-Fixed a voice chat crash on systems with no default recording device selected.

-Fixed an issue causing erroneous duplicate qport errors.

-Server admins can disable team switching by setting g_allow_teamchange to 0. Players will be restricted to Auto-Assign in team-based gametypes.

 

όχι στο sinlge player δε προσθέτουν τίποτα

αν παίζεις zombies ή multiplayer πρέπει να τα βάλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Έχω ένα κουλό πρόβλημα: εγκαθιστώ το παιχνίδι, αντικαθιστώ το αρχείο (...) και ξεκινάω κανονικά. Διαλέγω SOLO και NEW GAME. Διαλέγω βαθμό δυσκολίας και... τίποτα. Μόνο το back εμφανίζεται και το Play/ΟΚ πουθενά!!! Κι όμως, παλιότερα έχω παίξει αυτή την έκδοση κανονικά.

 

Δεν εγκατέστησα το punkbuster, μου γράφει πάνω δεξία ότι είμαι offline, ενώ όταν ξεκινάω το πρόγραμμα μου λέει φυσικά ότι το Punkbuster δεν βρέθηκε.

Καμμία ιδέα;

Έχω πειράξει τις ρυθμίσεις γραφικών, αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν φταίει αυτό.

 

EDIT: μόλις μου ήρθε ότι το παιχνίδι το έπαιζα παλιότερα σε ΧΡ. Τώρα προσπάθησα σε Win7 x64 Ultimate. Υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα;

 

EDIT#2: Έκανα απεγκατάσταση και ξανά-εγκατάσταση, βάζοντας και το ΡΒ τώρα. Χωρίς αλλαγές σε ρυθμίσεις: τίποτα. Αλλάζοντας τις ρυθμίσεις Συμβατότητας σε Windows XP with SP3 και Εκτέλεση ως Διαχειριστής (σε όλα τα προφίλ χρηστών): πάλι τίποτα.

 

Κατεβάζω το 1.7 πατς τώρα μήπως και...

Βοήθεια αδέρφιααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμία απάντηση...

 

Έκανα διαδοχικά πατσαρίσματα μέχρι και το τελευταίο (1.7). Εξακολουθεί να μην τρέχει, τόσο κανονικά (ως διαχειριστής αλλά χωρίς συμβατότητα) όσο και σαν διαχειριστής σε συμβατότητα με XP+SP3.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν εμφανίζει το ΟΚ/Play, όχι ότι δεν ξεκινάει η εφαρμογή. Πολύ περίεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Βρήκα τη λύση σε άλλο, ξένο φόρουμ.

Βασικά έφταιγε ότι υπήρχαν αρκετά άκυρα profile παιχτών μέσα στο φάκελο του παιχνιδιού, κι έλειπε κι ένα αρχείο που να λέει ποιο είναι το έγκυρο.

Η λύση για όποιον τη χρειαστεί είναι η εξής:

 

α) απενεργοποιούμε (Ρυθμίσεις Αρχείων και Φακέλων[WinΧΡ] ή Επιλογές Φακέλων και Αναζήτησης[Win7]) την απόκρυψη φακέλων συστήματος και κρυφών αρχείων

β) πηγαίνουμε στη διαδρομή: c:\users\ΧΧΧΧ\appdata\local\activision\codwaw\players\profiles [Win7] ή την αντίστοιχη στα ΧΡ

γ) σβήνουμε όλα τα αρχεία και φακέλους που υπάρχουν εκεί μέσα!

δ) δημιουργούμε έναν φάκελο με το όνομα του profile που θέλουμε για το παιχνίδι μας (π.χ. bangbang)

ε) δημιουργούμε (στον \profiles πάλι) ένα αρχείο κειμένου με όνομα active.txt

στ) ανοίγουμε το αρχείο και γράφουμε μέσα ΜΟΝΟ το όνομα του φακέλου-προφιλ μας (bangbang) και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

ζ) αποθηκεύουμε και κλείνουμε το αρχείο

η) τρέχουμε το παιχνίδι κανονικά!

 

Ενδέχεται, άγνωστο πότε και γιατί, να ξαναδημιουργηθούν άκυροι φάκελοι προφίλ. Πηγαίνετε στο βήμα (γ) και ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παίδες γνωρίζει κανείς αν υπάρχει λαός στο online ???? Γιατί το έχω γνήσιο και το έχω στην άκρη......απλά ρωτάω για να μην το κάνω τζάμπα εγκατάσταση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

παιδια επειδη θελω να αγορασω το cal of duty 4 ή το 5 για να παιξω online , ποιο παιζει ο περισσοτερος κοσμος online, 

και που αξιζει να παιξεις ονλινε , απο το παιχνιδι ή απο πλατφορμα(κι αν πλατφορμα ποια πλατφορμα!) ?

 

επισης να το αγορασω απο eshop ή να ψαξω κανενα απο αγγελιες αν παιζει απο steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης να το αγορασω απο eshop ή να ψαξω κανενα απο αγγελιες αν παιζει απο steam?

 

για κόσμο δεν ξέρω, άλλα θα πρότεινα steam key από kinguin

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CoD : WaW Official download

να ρωτησω κατι ρε παιδια ξερετε απο που μπορω να κατεβασω το official Call of Duty 5 γιατι δεν μπορω να το εγκαταστησω μεσω του CD ΡΟΜ γιατι μου χαλασε και δεν εχω αλλο? Ευχαριστω πολυ παιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steam?

δεν ξερω αν ειναι για steam εγω πριν το format και πριν μου χαλασει το cd rom επαιζα κανονικα δηλαδη απλα το εγκαθηστουσα εβαζα το keycode και επαιζα κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παιδιά θέλω βοήθεια σήμερα αγόρασα το COD 4 και έβαλα όλα τα  patch μεχρι την εκδοση 1.7 αλλα έχω θέματα δεν μου δείχνει τίποτα  στο Multiplayer όμως δεν έβλεπα κανέναν server , μετά απο ψάξιμο βρήκα ότι πρέπει να

κατεβάσω και ένα αρχείο "servercache.dat" στο net θα το βρείτε το οποίο θα το αντικαταστήσετε μέσα στον φάκελο του παιχνιδιού μια μου βγάζει πιστες μια δεν μου βγάζει να ξανά βγάλει πιστες ξανά "πρενο" το "servercache.dat" δεν ξέρω γιατί sad.png το κακό είναι έχω αγοράσει 4 για να παίξουμε "διχτιακα" με την παρέα μου και βλέπω να κλαίμε τα lili που δώσαμε τι πρέπει να κάνω για να με βρούνε η φίλο μου να παίξουμε όλη μαζί eyx πολύ Multiplayer online 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...