Προς το περιεχόμενο

Ποια διαιτα που κανατε σας βοηθησε πραγματικα?


benign

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως εγώ έχω ξεκινήσει δίαιτα από τα μέσα Μαΐου και έχω χάσει ήδη 4,5 κιλά. Νομίζω ότι τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής γιατί βασικά δεν νιώθω πείνα. Το μεσημέρι τρώω ψητά με σαλάτες καθότι είμαι και λάτρης του κρέατος, τα απογεύματα όταν με πιάνει λιγούρα τρώω ένα γιαούρτι 2% με μία κουταλιά κουάκερ και μία κουταλιά μαύρη σοκολάτα σε σταγόνες. Το βράδυ προσέχω πάρα πολύ και τρώω ένα μπολ γάλα με κουάκερ και ξηρούς καρπούς που μου δίνει ενέργεια χωρίς πολλές θερμίδες. Νομίζω είναι ένας καλός συνδυασμός και ότι πρέπει για ελαφρύ γεύμα το βράδυ.. χωρίς να πεινάω! Πάντως πάει καλά μέχρι τώρα...(ευτυχώς!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ κάνω την εξής δίαιτα, δικής μου έμπνευσης και ιδιαίτερα απλή.

1 Τρώω το μισό φαγητό από αυτό που έτρωγα παλιά (σε πιάτο του γλυκού)

2 Δεν τρώω αν δεν πεινάσω

3 Κομένα τα αναψυκτικά, καφέδες και ζάχαρες και γλυκό μόνο μια φορά την εβδομάδα

4 Τα βράδια καμία ώρα πριν κοιμηθώ τρώω γιαούρτι.

5 Πίνω πολύ νερό

 

Με αυτό τον τρόπο έχω χάσει 5 κιλά σε ενάμιση μήνα 90->85 και συνεχίζω για τα 80 όπου και σταματώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια γεια σας.

λοιπον θα σας πω κι εγω τη δικη μου διαιτα

πριν δυο χρονια ζυγιζα 105κιλα περιπου. στη ζωη μου γενικοτερα εχω τα πανω μου και τα κατω μου στα κιλα παντα ειχα προβλημα. ημουν 60 πηγαινα 100σε λιγουσ μηνεσ. το καλο ειναι οτι εχω καλο μεταβολισμο και τα χανω αλλα τα βαζω κι ευκολα και οτι εχω καλο σωμα γιατι δεν επεσε!!:-D:-D

λοιπον πριν δυο χρονια οπως προειπα ημουν γυρω στα 105κιλα. αποφασισα να επισκεφτω μια διατροφολογο στη λαρισα. μεχρι εκεινη την ημερα εκανα διαιτεσ δικεσ μου ξερετε ετρωγα ενα κουλουρι την ημερα και οταν εφτανα στο επιθυμητο αποτελεσμα επεφτα με τα μουτρα στο φαι ως συνδρομο στερησησ.

ξεκινησα διατροφη μεσα ιουλίου και μεχρι τον οκτωβριο ειχα χασει περιπου 27κιλα εκ οποιων τα 25λιπος. φανταζεστε πως ημουν!!!! το θεμα ειναι οτι επειδη εχασα λιπος εμιαζα σα να ειχα χασει 40κιλα!! φορουσα τα ρουχα που φοραγα οταν ημουν 65!! γιατι ειχα χασει λιπος!!

το μονο που εχω να σας πω ειναι να βρεισ τον καταλληλο διατροφολογο εγω ετσι σωθηκα!! εστειλα κι αλλους εκει και χασανε κι αυτοι πολλα κιλα ευκολα. και οταν λεω ευκολα εννοω οτι τρως τα παντα αλλα τα παντα βρε παιδια μεχρι τι να σας πω πιτσα, μακαρονια με κιμα, μπριζολα, παιδακια, παστιτσιο, μουσακα αλλα ειναι τοσο ωραια συνδιασμενα που χανεισ βαροσ!! και φυσικα παντα σαλατα που μεχρι τοτε δεν την ειχα στη διατροφη μου ποτε δεν μου αρεσαν οι σαλατεσ.

τωρα ειμαι 70κιλα μοιαζω με 60 και εδω και δυο χρονια δεν εχω βαλει γραμμαριο. η διατροφη μπηκε στη ζωη μου η καλη διατροφη και εχει γινει τροποσ ζωης μου χωρισ να το καταλαβω

 

---------- Προσθήκη στις 14:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:28 ----------

 

ααα και αυτο που ξεχασα τρως και το βραδυ φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γεια σας.

λοιπον θα σας πω κι εγω τη δικη μου διαιτα

πριν δυο χρονια ζυγιζα 105κιλα περιπου. στη ζωη μου γενικοτερα εχω τα πανω μου και τα κατω μου στα κιλα παντα ειχα προβλημα. ημουν 60 πηγαινα 100σε λιγουσ μηνεσ. το καλο ειναι οτι εχω καλο μεταβολισμο και τα χανω αλλα τα βαζω κι ευκολα και οτι εχω καλο σωμα γιατι δεν επεσε!!:-D:-D

λοιπον πριν δυο χρονια οπως προειπα ημουν γυρω στα 105κιλα. αποφασισα να επισκεφτω μια διατροφολογο στη λαρισα. μεχρι εκεινη την ημερα εκανα διαιτεσ δικεσ μου ξερετε ετρωγα ενα κουλουρι την ημερα και οταν εφτανα στο επιθυμητο αποτελεσμα επεφτα με τα μουτρα στο φαι ως συνδρομο στερησησ.

ξεκινησα διατροφη μεσα ιουλίου και μεχρι τον οκτωβριο ειχα χασει περιπου 27κιλα εκ οποιων τα 25λιπος. φανταζεστε πως ημουν!!!! το θεμα ειναι οτι επειδη εχασα λιπος εμιαζα σα να ειχα χασει 40κιλα!! φορουσα τα ρουχα που φοραγα οταν ημουν 65!! γιατι ειχα χασει λιπος!!

το μονο που εχω να σας πω ειναι να βρεισ τον καταλληλο διατροφολογο εγω ετσι σωθηκα!! εστειλα κι αλλους εκει και χασανε κι αυτοι πολλα κιλα ευκολα. και οταν λεω ευκολα εννοω οτι τρως τα παντα αλλα τα παντα βρε παιδια μεχρι τι να σας πω πιτσα, μακαρονια με κιμα, μπριζολα, παιδακια, παστιτσιο, μουσακα αλλα ειναι τοσο ωραια συνδιασμενα που χανεισ βαροσ!! και φυσικα παντα σαλατα που μεχρι τοτε δεν την ειχα στη διατροφη μου ποτε δεν μου αρεσαν οι σαλατεσ.

τωρα ειμαι 70κιλα μοιαζω με 60 και εδω και δυο χρονια δεν εχω βαλει γραμμαριο. η διατροφη μπηκε στη ζωη μου η καλη διατροφη και εχει γινει τροποσ ζωης μου χωρισ να το καταλαβω

 

---------- Προσθήκη στις 14:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:28 ----------

 

ααα και αυτο που ξεχασα τρως και το βραδυ φυσικα

 

ποιος και που είναι να πάω και εγώ ? με ενδιαφέρει να πάρω μια γνώμη από διατροφολόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lefteri εγω ειμαι απο πιερια και η διατροφολόγος μου ειναι στη λάρισα αρα για μενα ηταν κοντα. τωρα αν εσυ δεν εχεισ καμμία σχεση με θεσσαλια η πιερια απλα βρες μια διατροφολόγο καλη/ο και μην ανησυχεις θα δεισ τεραστεια αποτελεσματα αρκει να το εχεισ παρει αποφαση και να ξερεισ οτι θελεισ να χασεισ και να αλλαξεισ τη ζωη σου γιατι πιστεψε με θα αλλαξει η ζωή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ προτείνω την χρήση διατροφολόγου.

δίνουν δίαιτες κατά περίπτωση και τα φαγητά τα επιλέγουμε εμείς σύμφωνα με αυτά που μας αρέσουν.

Το να χρήσιμοποιούμε δίαιτες άλλων νομίζω ότι δεν μπορεί να αποδόσει το ίδιο σε σχέση με μια δίαιτα που να ταιριάζει στον οργανισμο μας.

 

Τώρα υπάρχουν πολλές "σχολές" διαιτών όπως (θερμιδομετρική, χημική, κ.λπ.)

 

Έχω ακούσει οτι οι δίαιτες χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη (νομίζω οτι τις λένε έτσι) είναι πολύ καλές και δεν στερούν πολλές τροφές (εκτός του ψωμιού). Εσείς τι γνώμη έχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...