Προς το περιεχόμενο

Ποια διαιτα που κανατε σας βοηθησε πραγματικα?


benign

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια το λινκ υπαρχει το εχω παραθεσει.Κλικαρετε αν πραγματικα σας ενδιαφερει και δειτε τι τρωει.

Επισης στο εξωτερικο δεν ειναι Ελαδισταν,υπαρχουν αυστηροι κανονισμοι ,γινονται συνεχως αντιντοπινκγ ελεγχοι και να πιασουν κανεναν τον διαγραφουν.Αν διαβαζετε ξενο αθλητικο τυπο θα δειτε οτι οι Ευρωπαιοι δεν χαριζονται σε τετοιους αθλητες.

 

Οποιος ειρωνευεται απλα επιδεικνυει τον κομπλεξισμο του ,τυπικο νεοελληνικο φαινομενο ,απλα γιατι δεν εχει τιποτα αλλο να επιδειξει.Ενας φυσιολογικος ανθρωπος αναγνωριζει την προσπαθεια ενος συνανθρωπου του και δεν σπευδει να κατηγορησει αμαθως και αβασιμα.

 

Εμενα προσωπικα με διασκεδαζουν τετοια γελοια υποκειμενα.Ελπιζω οι υπολοιποι σοβαροι αναγνωστες του thread να εχουν την ιδια αντιμετωπιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παιδια το λινκ υπαρχει το εχω παραθεσει.Κλικαρετε αν πραγματικα σας ενδιαφερει και δειτε τι τρωει.

Επισης στο εξωτερικο δεν ειναι Ελαδισταν,υπαρχουν αυστηροι κανονισμοι ,γινονται συνεχως αντιντοπινκγ ελεγχοι και να πιασουν κανεναν τον διαγραφουν.Αν διαβαζετε ξενο αθλητικο τυπο θα δειτε οτι οι Ευρωπαιοι δεν χαριζονται σε τετοιους αθλητες.

 

Οποιος ειρωνευεται απλα επιδεικνυει τον κομπλεξισμο του ,τυπικο νεοελληνικο φαινομενο ,απλα γιατι δεν εχει τιποτα αλλο να επιδειξει.Ενας φυσιολογικος ανθρωπος αναγνωριζει την προσπαθεια ενος συνανθρωπου του και δεν σπευδει να κατηγορησει αμαθως και αβασιμα.

 

Εμενα προσωπικα με διασκεδαζουν τετοια γελοια υποκειμενα.Ελπιζω οι υπολοιποι σοβαροι αναγνωστες του thread να εχουν την ιδια αντιμετωπιση.

 

 

Λοιπόν επειδή μάλλον χτυπήσαμε κάποια ευαίσθητη χορδή και για να κλείσει το ζήτημα, αν ισχύει ότι έγραψες στο πρώτο post

 

Τον πρωτο χρονο ειχα ριζικη βελτιωση αλλα εδω και περιπου δυο χρονια εχω φτασει αυτο που λενε ''πλατω''.Δηλαδη ναι μεν εχω αποκτησει μυικοτητα και εκαψα αρκετο λιπος αλλα ειμαι με υψος 1,80 γυρω στα 110 κιλα και δεν μπορω να χασω περισσοτερο βαρος.

 

Θελω να φτασω στα 90 περιπου κιλα αλλα να κρατησω οσο γινεται περισσοτερη μυικοτητα. Ειμαι αποφασισμενος να κανω σοβαροτατη προσπαθεια αλλα ενω εχω δοκιμασει πολλες μεθοδους ειδα απο ελαχιστο μεχρι καθολου αποτελεσμα.

 

τότε αναγκαστικά θα κάνεις αερόβια άσκηση. Ξέρω την βαριέσαι ή τη σιχαίνεσαι guess what κι εγώ όπως και ο περισσότερος κόσμος το ίδιο. Αλλά είναι η μόνη λύση για να χάσεις 20 κιλά. Αν πάλι ισχύει αυτό που έγραψες σε μεταγενέστερο post σου

 

xpapias

 

Ετσι ειναι ακριβως οπως τα λες.Εχω διαβασει εδω και 3 χρονια τα καλυτερα βιβλια γυρω απο διατροφη και γυμναστικη.Εχω μαθει παρα πολλα αλλα ηθελα να ακουσω και τις εμπειριες αλλων ανθρωπων.

 

Για ολα υπαρχουν υπερ και κατα.Εγω με την δικη μου κριση ειμαι υπερ του bodybuilding και καθετα κατα της αεροβικης.Γιατι?

 

Περα απο την ανυποφορη βαρεμαρα της αεροβικης ασκησης,εχω δει με τα ματια μου τι κανει σε οσους την εφαρμοζουν.Απολυτως τιποτε.

 

Παρατηρω με τρομερη προσοχη ολους τους μηνες εδω και 3 χρονια τα ατομα που κανουν πιο πολυ αεροβικη.Εχουν τα ιδια σωματα που ειχαν και πριν 3 χρονια.Οσοι καταφεραν να αδυνατησουν δεν εχουν τιποτε περα απο το χασιμο βαρος να επιδειξουν.Δηλαδη αν εκαναν αυστηρη διαιτα και καθολου γυμναστηριο θα ηταν ακριβως οι ιδιοι.Η αεροβικη δεν σε βοηθαει ενα φτιαξεις ενα σφριγηλο,μυωδες σωμα.Ειναι καταχρηστικη ασκηση και απλα δαπανας θερμιδες.

 

Μονο με τα βαρη κτιζεις σωμα,και διαμορφωνεις μυικοτητα με τα ωφελη που ανεφερες και εσυ παραπανω.Οπως λεει ενας Αμερικανος bodybuilder που μου αρεσουν οι αποψεις του ,αν κανεις μονο διαιτα και αεροβικη μετατρεπεσαι απο ενα χοντρο αχλαδι σε λεπτο αχλαδι.Ασε που εχω δει δεκαδες περιπτωσεις ατομων που εκαναν κυριως αεροβικη που μεσα σε 4 μηνες που σταματησαν το γυμαστηριο τα ξαναπηραν και με το παραπανω και εδειχναν χαλια μαυρα.

 

Εγω ειμαι μεν 110 κιλα αλλα φαινομαι 90.Κανεις δεν το πιστευει οταν του λεω το βαρος μου και ειναι ενας σιγουρος τροπος να βγαλω χρηματα με στοιχημα να πω σε καποιον να μαντεψει το βαρος μου.Εχω ισιο στομαχι,πλατυ στηθος ,τονισμενους μυες αλλα θελω να γινω ''κομματια'' που λενε ,να διαγραφονται οι κοιλιακοι κτ.λ.την γραμμωση επιζητω κυριως και δυσκολευομαι να καταφερω,και ολες οι εξετασεις αιματος που κανω καθε εξαμηνο,ειναι αριστες,εφηβου οπως μου λεει χαρακτηριστικα η μικροβιολογος ,η οποια νομιζε οτι θα επιβαρυνθουν τα νεφρα μου απο την πρωτεινη,αλλα εδω και 3 χρονια ολες οι εξετασεις τα βρισκουν πεντακαθαρα.Προφανως ηταν ασχετη.

 

Η διεθνης ιατρικη κοινοτητα εχει την επισημη θεση οτι καθε ανθρωπος πρεπει να παιρνει 1,5 χ καθε κιλο μυικου σωματικου βαρους σε πρωτεινη.Με λιπομετρηση που εκανα προχτες σε εναν φιλο μου γιατρο ,εχω 15% λιπος αν υποθεσουμε οτι το μηχανημα του ειναι επαρκες για αυτες τις μετρησεις.

 

Υπαρχουν φιλοι στη γυμναστηριο που ειναι γυρω στα 90 κιλα και δειχνουν πιο παχεις απο μενα γιατι δεν εχουν καλη μυικοτητα.

 

τότε δεν υπήρχε γενικά λόγος να ανοιχτεί αυτό το thread.

 

Αν πάλι θες να γίνει όπως οι κύριοι στις φωτογραφίες που παραθέτεις τότε είμαι σίγουρος ότι θα βρεις τα κατάλληλα συμπληρώματα για να κάνεις τη δουλειά σου. Μόνο σε παρακαλώ σταμάτα να ποστάρεις σελίδες για δίαιτες και διατροφικά συμπληρώματα γιατί το forum to διαβάζουν και 12χρόνα που δεν έχει πήξει ακόμα το μυαλό τους και που σίγουρα τέτοιες μέθοδοι δεν είναι κατάλληλες για αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kgkatzi

 

Πρωτα απο ολα δεν τιθεται θεμα ''ευαισθητης χορδης''.Εγω ανοιξα ενα θεμα οπως εχω δικαιωμα ,μην παραβιαζοντας κανενα κανονα του insomnia το οποιο λεει ρητα και κατηγορηματικα οτι απαγορευονται οι προσωπικες επιθεσεις.Οι ειρωνιες ειναι προσωπικες επιθεσεις και απο εδω και μπρος τετοια ζωα θα τα αναφερω στον admin να τρωνε απαγορευση.

 

Δευτερον ,διαβασα με σεβασμο και πολυ ενδιαφερον τις αποψεις ολων οσων μου εκαναν την ευχαριστηση να διαθεσουν τον χρονο τους για να πουν κατι επικοδομιτικο. Δεν συμφωνω με ολα οσα ειπαν αλλα χαρηκα την συζητηση μαζι τους.

 

Αυτο που ομως δεν εχουν δικαιωμα ,παντα βασει των κανονισμων του insomnia,ειναι να ερχονται καποιοι χασομερησες ,λαλακηδες και αντι να προσφερουν κατι σοβαρο στην συζητηση να μας ζαλιζουν με τις σαχλαμαρες τους.Ας πανε να παιξουν με το καρδερινι τους αντι να παιζουν με το θεμα που ενδιαφερει εμας του υπολοιπους.

 

Τριτον λογος να ανοιχτει το θεμα υπηρχε και υπαρχει γιατι αν και ειμαι αρκετα καλος για τα κιλα μου,επειδη γυμναζομαι εντατικα για 3 χρονια τωρα και τρεφομαι καθαρα,θελω να βελτιωσω καποια πραγματα.Αλλωστε αυτο ειναι και το σημαντικοτερο σε μια προσπαθεια ,η βελτιωση.

 

Τεταρτον το αν 12αχρονα ατομα διαβαζουν το θεμα αυτο ειναι δουλεια της οικογενειας τους,και των admin του insomnia.Εμενα δεν με αφορα γιατι ουτε κατι το αντικανονικο εκανα ουτε διαφημισα η προωθησα κατι το παρανομο η το ηθικα αντιδεοντολογικο.Επομενως οι συστασεις σου ειναι ατυχεις.Αλλοι χρειαζονται συστασεις συμπεριφορας και σεβασμου στα υπολοιπα μελη του insomnia και τηρησης των κανονων του που οπως φαινεται δεν τους εχουν διαβασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρωτα απο ολα δεν τιθεται θεμα ''ευαισθητης χορδης''.Εγω ανοιξα ενα θεμα οπως εχω δικαιωμα ,μην παραβιαζοντας κανενα κανονα του insomnia το οποιο λεει ρητα και κατηγορηματικα οτι απαγορευονται οι προσωπικες επιθεσεις.Οι ειρωνιες ειναι προσωπικες επιθεσεις και απο εδω και μπρος τετοια ζωα θα τα αναφερω στον admin να τρωνε απαγορευση.

 

 

Σίγουρα ο καθένας έχει δικαίωμα να ανοίγει ότι θέμα θέλει στο Chat & Fun, αυτός άλλωστε είναι ο λόγος ύπαρξης του... Δε νομίζω κανείς να σε προσέβαλε εσένα προσωπικά, απλά θίξαμε ακραίες περιπτώσεις στις οποίες φαντάζομαι ότι δεν ανήκεις και ναι κανιβαλίσαμε λίγο το θέμα, και σου ζητώ συγνώμη για αυτό, αλλά νομίζω ότι πριν το κάνουμε απαντήσαμε με κάθε σοβαρότητα στο ερώτημα σου. Εσύ αντίθετα

 

 

Αυτο που ομως δεν εχουν δικαιωμα ,παντα βασει των κανονισμων του insomnia,ειναι να ερχονται καποιοι χασομερησες ,λαλακηδες και αντι να προσφερουν κατι σοβαρο στην συζητηση να μας ζαλιζουν με τις σαχλαμαρες τους.Ας πανε να παιξουν με το καρδερινι τους αντι να παιζουν με το θεμα που ενδιαφερει εμας του υπολοιπους.

 

 

 

Δευτερον ,διαβασα με σεβασμο και πολυ ενδιαφερον τις αποψεις ολων οσων μου εκαναν την ευχαριστηση να διαθεσουν τον χρονο τους για να πουν κατι επικοδομιτικο. Δεν συμφωνω με ολα οσα ειπαν αλλα χαρηκα την συζητηση μαζι τους.

 

 

εποικοδομητικό

 

 

Τριτον λογος να ανοιχτει το θεμα υπηρχε και υπαρχει γιατι αν και ειμαι αρκετα καλος για τα κιλα μου,επειδη γυμναζομαι εντατικα για 3 χρονια τωρα και τρεφομαι καθαρα,θελω να βελτιωσω καποια πραγματα.Αλλωστε αυτο ειναι και το σημαντικοτερο σε μια προσπαθεια ,η βελτιωση.

 

 

Ζητώ συγνώμη μάλλον κατάλαβα λάθος από το αρχικό σου post( είμαι 110 θέλω να παω 90 δηλαδή μείον 20 κιλά) και σου πρότεινα αυτά που σου πρότεινα. Αν εσύ θεωρείς ότι είσαι εντάξει στα κιλά σου τότε τίποτα άλλο δεν έχει σημασία. Συνέχισε τη γυμναστική και κάποια στιγμή θα φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Άλλωστε το πιο σημαντικό είναι εμείς οι ίδιοι να αγαπάμε το σώμα μας.

 

 

Τεταρτον το αν 12αχρονα ατομα διαβαζουν το θεμα αυτο ειναι δουλεια της οικογενειας τους,και των admin του insomnia.Εμενα δεν με αφορα γιατι ουτε κατι το αντικανονικο εκανα ουτε διαφημισα η προωθησα κατι το παρανομο η το ηθικα αντιδεοντολογικο.Επομενως οι συστασεις σου ειναι ατυχεις.Αλλοι χρειαζονται συστασεις συμπεριφορας και σεβασμου στα υπολοιπα μελη του insomnia και τηρησης των κανονων του που οπως φαινεται δεν τους εχουν διαβασει.

 

Συμφωνώ αλλά όπως κι εσύ ο ίδιος θα ξέρεις φαντάζομαι όντας εκπαιδευτικός και ίσως και γονέας κανένας γονίος δεν μπορεί να ελέγξει απόλυτα τα παιδιά του. Για αυτό σου πρότεινα λίγο προσοχή σε αυτό το θέμα και προφανώς δε σε κατηγόρησα ότι προωθείς κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει kgkatzi το υφος σου και η ευγενεια σου με καλυπτουν και ζητω και εγω συγνωμη που εχασα την ψυχραιμια μου.

 

Το περι καρδερινας λγοτεχνικα δεν αποτελει ''αδικημα'' γιατι καποιος μπορει να εχει ενα οντως ενα καρδερινακι και να παιζει μαζι του,απο αγαπη.(και λιγο χιουμορ.)

 

Δεχομαι επισης την διορθωση σου για την λεξη επικοδομητικος,καμμια φορα οταν γραφω γρηγορα κανω απροσεκτα λαθη στο πληκτρολογιο του PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα με το bodybuilding ειναι το εξης.

 

Αν παρεις ολα τα αθληματα,το καθενα ξεχωριστα και αναλογα με την μυικη ομαδα που εξασκουν κανενα δεν εχει το αποτελεσμα του bodybuilding.Δλδ οι σφαιροβολοι δεν εχουν τα χερια του παραπανω κυριου.

Και οχι μονο αυτο,εχουν και πραγματικη δυναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ασχοληθεις σοβαρα με το θεμα ,θα διαπιστωσεις οτι οι bodybuilders εχουν πολυ δυναμη,κυριως αυτοι που κανουν φυσικο αθλητισμο.Αυτους με τα αναβολικα,αν διαβασεις λιγες φορες πιο πισω θα δεις οτι τους καταδικαζω και ηθικα και αισθητικα.

 

Τωρα για να λεγεται η αληθεια ,δινεται παρα πολυ εμφαση στην αισθητικη ,οπου ο σφυροβολος υστερει γιατι ειναι μπαουλα οι πιο πολλοι που εχω δει γιατι παρακολουθω στιβο.

 

Επισης θα συμφωνησω μαζι σου οτι στην δυναμη του χεριου ,προφανως οι σφυροβολοι υπερτερουν γιατι ειναι επαγγελματιες ανθρωποι που εχουν ξοδεψει χρονια στο αθλημα τους.

 

Εγω απλα πιστευω οτι για εναν απλο,μεσο ανθρωπο το φυσικο bodybuilding κανει καλο και μετα απο πολλα χρονια,τουλαχιστον 7-8 για τον μεσο ορο,του φτιαχνει ενα ομορφο,αρμονικο,δυνατο σωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσουν οι φαρδιες πλατες και η στενη μεση.Ειναι υποκειμενικο.

 

Αυτος εδω σου αρεσει? Ειναι φυσικος.

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=oeq8pssCW34[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκεουλιδικα χαχαχα!Πλακα εχεις.

 

Καλος ειναι ο ανθρωπος δεν μπρω να πω.

 

Ο αλλος ειναι certified εντελως φυσικος και σε καταλαβαινω που δυσπιστεις αλλα αγνοεις τι θυσιες που κανουν για να γινουν ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα φυσικό μου φαίνεται και χρειάζεται πολυυυυυυυυυυυυυυ υπομονή και πειθαρχεία

για να το πετύχει κάποιος. Ο δεύτερος εντάξει ένας αθλητής είναι. Τίποτα το υπερβολικό.

Δεν έχω διαβάσει όλα το σχόλια που κάνατε αλλά είναι καθαρά υποκειμενικό πως το βλέπει καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://i30.tinypic.com/335eebk.jpg

 

Μπορω να αποκτησω ενα τετοιο σωμα παρακαλω?

 

Να σας το τυλίξω ή θα το φάτε εδώ?

 

Με τόση τρίχα ρε σιχαμένε;

 

Είναι μύθος είναι μύθος το δασύτριχό μου στήθος! :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...