Προς το περιεχόμενο

Ποια διαιτα που κανατε σας βοηθησε πραγματικα?


benign

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα θα κανεις γιατι το χέσιμο ειναι χέσιμο!:-)Και με τα εντερα δεν παίζουμε.

Πηγαινε gym naturale καλύτερα.Αλλα αμα βλεπεις τυπους γομαρια με υπερβολες στο σωμα τους μαλλον θα ειναι απο κρεατίνες,πρωτείνες,αμινοξέα κτλπ

 

Δεν θέλω να γίνω καμια κινητή ντουλάπα, απλά έλεγα να δοκιμάσω για να έχω πιο γρήγορη γράμμωση, επειδή όπως οι περισσότεροι βαριέμαι. Απο όγκο έχω, η αρκετή γράμμωση λείπει....:P

 

Είχα τραυματιστεί μια φορά στον ώμο και είχε τραυματιστεί κάποιος μύς. Ε η κρεατινίνη CPK είχε φτάσει στον θεό, είχα 1400 με όριο τα 300 αν θυμάμαι καλά και τα νεφρά είχαν γαμηθεί για να καθαρίσουν τον οργανισμό. Τρελός πόνος που δεν θέλω να τον ξανα περάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν θέλω να γίνω καμια κινητή ντουλάπα, απλά έλεγα να δοκιμάσω για να έχω πιο γρήγορη γράμμωση, επειδή όπως οι περισσότεροι βαριέμαι. Απο όγκο έχω, η αρκετή γράμμωση λείπει....:P

 

Είχα τραυματιστεί μια φορά στον ώμο και είχε τραυματιστεί κάποιος μύς. Ε η κρεατινίνη CPK είχε φτάσει στον θεό, είχα 1400 με όριο τα 300 αν θυμάμαι καλά και τα νεφρά είχαν γαμηθεί για να καθαρίσουν τον οργανισμό. Τρελός πόνος που δεν θέλω να τον ξανα περάσω.

 

Για γραμμωση πρωτείνη καθαρη,τρεξιμο,κοιλιακοι,βαρακια λιγοτερα κιλα και περισσοτερες επαναλήψεις.GO to gym τον πρωτο μηνα θα βλαστημίσεις μετα θα αρχισεις να νιώθεις ωραια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι ανδρας ή γυναίκα.

Γιατι η διαιτες για ανδρες εχουν πιο πολλα calories και ειναι διαφορετικές.

 

 

Λες να ειμαι η ευα με προσοντα;:lol::lol: γυναικα ειμαι φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να ειμαι η ευα με προσοντα;:lol::lol: γυναικα ειμαι φυσικα

 

Θα σκαναρω την διαιτα οταν παω σπιτι και θα την ποσταρω εδω...

Τωρα δεν τα θυμαμαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δοκίμασα κάποια προγράμματα να χασω κάποια παραπανίσια κιλά αλλα τζίφος η δουλεία... Δεν είναι τοσο εύκολο όσο νομίζεις αρχικά...

 

Λοιπόν μετά για κάποιο λόγό έμεινα άνεργος και απο τη στεναχώρια έκλεισε το στομάχι μου τελείως.. έμενα ξύπνιος όλη νύχτα.. καφές στο φούλ.. πηγαινα απο δώ και απο κεί και κεί τρελαμένος.. και απο το πρωί μέχρι το απόγευμα γωρνούσα τους δρόμους σαν τρελός να βρώ δουλειά.. Εγγυημένα πράγματα.. στο τέλος μένεις πετσί και κόκαλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 1,83 και 87-88 κιλά.Παχύς δεν είμαι απλά έχω λίγη κοιλίτσα(η οποία με ρούχα δε φαίνεται καθόλου)

 

θέλω να χάσω κανά 4αρι κιλά και να πάω γύρω στα 83 για να πέσει λίγο η κοιλία.Το θέμα είναι ότι και 83 να πάω η κοιλίτσα πιστεύω θα συνεχίσει να υπάρχει(αν και θα μπει λίγο μέσα)Λιγότερα κιλά δε θέλω να πάω και γυμναστήριο λόγω έλλειψης χρόνου κτλ για το επόμενο 8μηνο δε πρόκειται να πάω σίγουρα.Ξέρετε αν γίνεται με κάποια σωστή διατροφή να πέσει η κοιλιά χωρίς κοιλιακούς;

 

ΥΓ.Οκ θα μου πεις κάτσε κάνε σπίτι κοιλιακούς.Γενικά δεν είμαι πολύ της γυμναστικής και ξέρω ότι στο ξεκάρφωτο δε πρόκειται να κάθομαι να κάνω κοιλιακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εκ πειρας θα σου πω το εξης, ειμαι 1,64 υψος και 65 κιλα. εχω απειροελαχιστη κοιλια (οκ δεν ειμαι και για κοντα μπλουζακια) μια εποχη ειχα φτασει 54 κιλα με διαιτα, κι ομως ενα μικρο πατσαδακι ηταν εκει, δεν ημουν πλακα. οποτε οσα κιλα και να χασεις αμα δεν κανεις γυμναστικη η κοιλια δεν θα σφιξει ποτε. και με το τρεξιμο σφιγγει η κοιλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τότε αναγκαστικά θα κάνεις αερόβια άσκηση. Ξέρω την βαριέσαι ή τη σιχαίνεσαι guess what κι εγώ όπως και ο περισσότερος κόσμος το ίδιο. Αλλά είναι η μόνη λύση για να χάσεις 20 κιλά. Αν πάλι ισχύει αυτό που έγραψες σε μεταγενέστερο post σου

 

Δεν ειναι ολες οι μορφες αεροβιας βαρετες. Για παραδειγμα, το kickboxing θεωρειτα αεροβια αλλα καθε αλλο παρα βαρετο ειναι. Και δεν το συζηταμε για το ποσο αποτελεσματικο ειναι για φυσικη κατασταση. Το κακο ειναι οτι δυσκολα συμβαδιζει με το σωμα του Body builder που αρεσει στον benign.

 

Υπαρχουν γυμναστηρια που προσφερουν προγραμματα kickboxing (συνηθως σε συνεργασια με σχολες του ειδους βεβαια) χωρις εξτρα κοστος, οποτε κανεις και τα βαρη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει δίαιτα που να έχει μόνιμα αποτελέσματα, γιατί πολύ απλά δίαιτα σημαίνει κάνω κάτι διαφορετικό για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και μετά επιστρέφω στα παλιά. Δηλαδή σε όλους αυτούς τους παράγοντες που σε κάνανε υπέρβαρο αρχικά! Και μην ασχολείσαι με κιλά. Αυτό που πρέπει να σε απασχολεί είναι το ποσοστό του σωματικού σου λίπους. Κοντολογίς, επειδή κάθε σώμα είναι διαφορετικό, σου συστήνω αυτό το βιβλίο: http://www.burnthefat.com/index1.html

Το είχα αγοράσει 30 δολάρια αν θυμάμαι καλά. Σου λέω την προσωπική μου ιστορία και σταματάω: Έκανα γυμναστική από μικρό παιδί, αλλά μου αρέσει απίστευτα το πολύ και καλό φαγητό. Όταν ξεκίνησα να εφαρμόζω αυτά που είχα διαβάσει σε αυτό το βιβλίο, ήμουνα 90 κιλά με 20% σωματικό λίπος. Έφτασα 79 κιλά με 9% λίπος! Δεν το πίστευα! Και πίστεψε με, δεν πήρα ποτέ μου ούτε ένα χάπι! Αυτά. Καλή δύναμη!

 

ΥΓ Κάτι τελευταίο για τα βάρη. Πάντα να βάζεις την σωστή-αυστηρή και ελεγχόμενη εκτέλεση πάνω από τα πολλά κιλά, ξέρεις αυτό που κάνουν όλοι όταν φορτώνουν τις μπάρες και οι μισές επαναλήψεις είναι κλεμμένες... Ο κανόνας είναι : "Τόσο πολλά κιλά, ώστε κάθε επανάληψη να είναι αυστηρά ελεγχόμενη¨.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΑΙΤΑ

 

ΠΡΩΙ: 2 φρυγανιές με τυρί ή μέλι ή 1 τοστ ή δημητριακά ή Κουλούρι Θεσσαλονίκης

1 ποτήρι χυμός φρούτον ή γάλα 1,5%

 

ΜΕΣΗΜΕΡΙ

Περίπτωση 1: 1 και 1/2 φλυτζάνι μερίδα ρύζι ή μακαρόνια ή πατατες ή όσπρια ή οποιοδήποτε λαδερό επιλογής.

1 μερίδα Τυρι κιτρινο ή (φέτα οσο ενα σπιρτοκουτο υπολογίστε) ή 1 αυγό ή κιμάς ή τόνος ή θαλασσινά

Σαλάτα εποχής

 

Περίπτωση 2:

1 μερίδα κοτόπουλο ή ψάρι ή μπριζόλα ή μπιφτέκια ή γαλοπούλα

Σαλάτα εποχής με λίγο λάδι

1 φέτα ψωμί(μαύρο κατα προτίμηση) ή Τυρί 1 μερίδα

 

ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ: 1 φρούτο ή χυμός ή γιαούρτι 2% ή 2 φρυγανιές με τυρί

 

ΒΡΑΔΥ:

 

Περίπτωση 1: 1ομελέτα & σαλάτα εποχής

ή Σαλάτα του Σέφ

ή καλαμάκια κοτόπουλο & σαλάτα εποχής

ή Τονοσαλάτα

ή σαλάτα Ceaesar's

 

Περίπτωση 2:

1 τόστ & σαλάτα εποχής με λίγο λάδι

1 γιαούρτι & 2 Φρούτα ή ρύζι

ή Φρουτοσαλάτα

ή Πατατοσαλάτα & Γαλοπούλα & 1 μερίδα τυρί & ελιές

ή 2-3 κομ.πίτσα & σαλάτα εποχής (1 φορά μονο τον μήνα)

ή χωριατικη σαλάτα ή Ντάκο

ή κοτόπουλο ή ψάρι ή μπριζόλα ή μπιφτέκια ή Θαλασσινά & σαλάτα εποχής

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η περίπτωση 1 του μεσημεριου συνδυαζεται με την περίπτωση 1 του Βραδιου & αντιστοιχα η περιπτωση 2.

 

Αμα τα κανετε αυτα μεσα σε ενα μήνα στανταρ 3-4 κιλα.

 

ΟΧΙ ΦΑΓΗΤΟ ΑΠ' ΕΞΩ Μονο σαλατες απο goodys και ειναι ποτε να φατε σουβλακια/σαντουιτς (αναγκαστικά)χωρις τηγανιτές πατάτες λαδίλα στην πίτα και σως.

Καντε και κανενα τρεξιμο δεν κανει κακο...

Αφου εχασα 5,5 κιλα εγω σε 2 μηνες μπορει να χασει ο καθένας seriously!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω ατομο που εχασε 50κιλα απο τον Φλεβαρη μεχρι τον Ιουνιο και εφτασε να ζυγιζει 74κιλα με υψος 1.85 και μαλιστα παραμενει ετσι καμια 7 χρονια

Αν σας πω ομως τι εκανε θα φριξετε.Ετρωγε ενα κομματι σπανακοπιτα την μερα.Χωρις υπερβολη αυτο μου ελεγε οτι εκανε!!!

Μετα ομως ξερω οτι παθαινε κραμπες στα ποδια για κανα τριμηνο μεχρι να επανελθει ο οργανισμος του απο τον βιασμο που ειχε υποβαλλει το σωμα του.Παντως ακομα τα κραταει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω ατομο που εχασε 50κιλα απο τον Φλεβαρη μεχρι τον Ιουνιο και εφτασε να ζυγιζει 74κιλα με υψος 1.85 και μαλιστα παραμενει ετσι καμια 7 χρονια

Αν σας πω ομως τι εκανε θα φριξετε.Ετρωγε ενα κομματι σπανακοπιτα την μερα.Χωρις υπερβολη αυτο μου ελεγε οτι εκανε!!!

Μετα ομως ξερω οτι παθαινε κραμπες στα ποδια για κανα τριμηνο μεχρι να επανελθει ο οργανισμος του απο τον βιασμο που ειχε υποβαλλει το σωμα του.Παντως ακομα τα κραταει

 

Συνήθως μετά από τόσο εξαντλητικές δίαιτες λόγο μείωσης του μεταβολισμού τα κιλά επιστρέφουν με ακόμα περισσότερο λίπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...