Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν windows και άλλων software για φοιτητές


moldovan20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή κουράστηκα να σπάω τα παράθυρα μου , είπα μιας και θα έκανα format να δοκιμάσω την υπηρεσία δωρεάν διάθεσης λογισμικού για φοιτητές . Τελικά απορώ πως δεν το είχα κάνει τόσο καιρό .

Το link για την αρχή της κατά τα άλλα πολύ εύκολης και γρήγορης διαδικασίας είναι εδώ .

 

Παρακάτω παραθέτω screenshots με τη λίστα των δικαιούχων τμημάτων .

 

 

 

Εφόσον η σχολή σας συμπεριλαμβάνεται στους δικαιούχους , το επόμενο βήμα είναι απλά η είσοδος σας , με τον κωδικό που διαθέτετε ήδη στην ηλεκτρονική γραμμάτια του εκάστοτε τμήματος .

 

 

 

Στη συνέχεια screenshots από την πλήρη λίστα των διαθέσιμων προγραμμάτων .

 

 

 

 

Το σύστημα από ότι διάβασα στην ιστοσελίδα του τμήματος μου και από ότι είδα , λειτουργεί όπως το amazon και άλλες ιστοσελίδες ηλεκτρονικών καταστημάτων .

 

Παρακάτω ένα screenshot από το δικό μου λογαριασμό .

 

 

 

Τέλος να πω ότι το download έγινε πολύ γρήγορα όπως και πολύ εύκολη η ενεργοποίηση , κατευθείαν με τον κωδικό που σου δίνουν πριν κάνεις το download. Επίσης η έκδοση είναι professional και όχι ultimate , βέβαια εμένα ποσώς με ενδιαφέρει .

 

Αυτά για όσους δικαιούνται αυθεντικά windows και όχι μόνο και δεν το γνωρίζουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δοκιμασα να μπω με τα στοιχεια του γιου μου απο ΤΕΙ Δ.Μακεδονιας αλλα λεει οτι ειναι λαθος.Ειμαι απολυτα σιγουρος οτι ειναι σωστα γιατι εχω σκανιαρει το καρτελακι.

 

Ξαναδοκιμασα να μπω αλλα

post-40980-0-73041600-1299921678_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστω.Οταν λεει:

 

Βήμα 1ο: Κάνετε login στη σελίδα του ELMS με χρήση του λογαρισμού του τμήματος ή του ιδρύματος σας (ανάλογα εάν πρόκειται για λογαριασμό ενός τμήματος ή συνολικά του ιδρύματος). Από το menu στα αριστερά της σελίδας επιλέγετε “User Management” και στη συνέχεια “Integrated Campus Authentication”.

 

Ποια ειναι η σελιδα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε πει ένας καθηγητής ότι αν αντιμετωπίζουμε πρόβλημα σύνδεσης να απευθυνθούμε στη γραμματεία της σχολής διότι αυτοί μπορεί να μην έχουν ενεργοποιήσει τους κωδικούς (κάτι τέτοιο) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
...

...

Τέλος να πω ότι το download έγινε πολύ γρήγορα όπως και πολύ εύκολη η ενεργοποίηση , κατευθείαν με τον κωδικό που σου δίνουν πριν κάνεις το download. Επίσης η έκδοση είναι professional και όχι ultimate , βέβαια εμένα ποσώς με ενδιαφέρει .

 

Αυτά για όσους δικαιούνται αυθεντικά windows και όχι μόνο και δεν το γνωρίζουν :)

 

Δηλαδή, εάν θελήσω να κατεβάσω τα windows7, θα μπορώ να τα εγκαταστήσω σε έναν υπολογιστή, και μόνο μία φορά, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, εάν θελήσω να κατεβάσω τα windows7, θα μπορώ να τα εγκαταστήσω σε έναν υπολογιστή, και μόνο μία φορά, έτσι;

 

Μπορεις να τα εγκαταστησεις οσες φορες θες. Δεν ξερω αν καποια στιγμη "τελειωσουν" οι ενεργοποιησεις αλλα και τηλεφωνο να χρειαστει να παρεις δεν πειραζει. Το πολυ πολυ θα τους πεις οτι τα εχεις στον ιδιο υπολογιστη και εκανες φορματ, οπως θα ελεγες και αν τα ειχες αγορασει κανονικα. Τα windows που κατεβαζεις ειναι κανονικα δικα σου για προσωπικη χρηση (και μονο) και δεν μπορεις βεβαια να τα πουλησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τμήμα στο οποίο ανήκετε δεν έχει πρόσβαση στο MSDN Academic Alliance.

 

Bαζω και εγω ΑΠΘ με τους κωδικους της κοπελας μου και μου βγάζει αυτό... Δεν υποστηρίζεται απ'το τμήμα της το προγραμμα των δωρεαν ή παίζει κάτι άλλο;

 

Μην αγοράζω τα Win τώρα,να τα τσιμπήσω απο κει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούμε να βρούμε καπου τα τμήματα των σχολών που ειναι συμβεβλημένα ώστε να ψάξουμε κωδικούς καποιου φιλου/φίλης;

 

Παλιότερα ειχα κατεβασει της παναγιας τα ματια απο ένα φιλο φοιτητή στο παν. μακεδονίας! αλλά τελειώσε εδώ και αιώνες :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σημερα για πρωτη φορα συνδεθηκα με τα στοιχεια του γιου μου απο ΤΕΙ Κοζανης , προχωρησα βρηκε ονοματεπωνυμο αλλα μετα....

post-40980-0-98870800-1301330528_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...