Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγκατέστησε και το  Element Hiding Helper και θα σου εμφανίσει στο ABP την επιλογή "Επιλογή στοιχείων για απόκρυψη".

Ωραία, το εγκατέστησα. Τώρα? Μπήκα στην σελίδα που το έβγαλε το μαρκάρω και κάνω απόκρυψη. Σωστά;

Αυτό πρέπει να το κάνω σε κάθε σελίδα; Sorry για τις ερωτήσεις απλά δεν καταλαβαίνω και σε ποιές σελίδες βγαίνουν αυτά και πως τα μπλοκάρει; Νομίζω πάντως πως δεν εμφανίζονται σε https σελίδες...

 

edit: Κάνω "Προσθήκη κανόνα φίλτρου"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αυτή την "αόρατη" διαφήμιση, υπάρχει τρόπος να την αφαιρέσουμε, εκτός από το Addblock Plus που έχω βάλει στον Firefox?

Αρχίζει και μου τη δίνει...

 

61282973.jpg

 Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα.

Η λυση ειναι εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα flashplayer τελικά. Μπήκα Users/AppData/Roaming και τον φάκελο mozilla του άλλαξα όνομα σε old_mozilla και έφτιαξα καινούργιο φάκελο mozilla. Έτσι ανοίγοντας το mozilla πλέον (χωρίς ρυθμίσεις/σελιδοδείκτες/κωδικούς/πρόσθετα) παίζει κανονικά βίντεο στο youtube.

 

Ποιο παίζει να είναι το πρόβλημα λοιπόν στο άλλο;

Έχω κάνει εκκαθάριση όλων πάντως.

 ξανα βάλε τον παλιό φάκελο mozilla και κάνε reset τον firefox http://mzl.la/MnSTZB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα.

Η λυση ειναι εδω

Ευχαριστώ πολύ. Κατέβασα το πρόγραμμα, το έτρεξα όπως ακριβώς λένε οι οδηγίες, αλλά δυστυχώς πάλι βγαίνουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω ένα πρόβλημα και εγω με τον Firefox ακόμα και μετά απο Format, στο Youtube δεν έχω εικόνα στο Full Screen Mode, έχω ήχο όμως το έψαξα στο Internet το μόνο που βρήκα είναι να απενεργοποιήσω τον επιταχυντή υλικού, οταν το βγάζω λειτουργεί το Mode αλλα η ανάλυση ειναι απαισια, o Firefox είναι ο καινούργιος (18,0,2) στον ΙΕ 9 το Full Screen Mode λειτουργεί κανονικά, δεν μπορώ να καταλάβω τη συμβαίνει.

Flash Player 11 (latest)
Windows 7   64Bit
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω ένα πρόβλημα και εγω με τον Firefox ακόμα και μετά απο Format, στο Youtube δεν έχω εικόνα στο Full Screen Mode, έχω ήχο όμως το έψαξα στο Internet το μόνο που βρήκα είναι να απενεργοποιήσω τον επιταχυντή υλικού, οταν το βγάζω λειτουργεί το Mode αλλα η ανάλυση ειναι απαισια, o Firefox είναι ο καινούργιος (18,0,2) στον ΙΕ 9 το Full Screen Mode λειτουργεί κανονικά, δεν μπορώ να καταλάβω τη συμβαίνει.

 

Flash Player 11 (latest)

Windows 7   64Bit

 

δοκίμασε να ενημερώσεις τους drivers τις κάρτας γραφικών και ξανα ενεργοποίησε την επιταχυντή υλικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε να ενημερώσεις τους drivers τις κάρτας γραφικών και ξανα ενεργοποίησε την επιταχυντή υλικού

Τελικα "εφιαξε" το προβλημα αφου εκανα εκκαθαριση του ιστορικου, ολα ομος cookies, κωδικους κλπ δεν ξερω όμως αν θα συνεχησει ετσι δηλαδη μηπως στο μελλον το ξαναπαθω..ευχαριστω παντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα!Μπορείτε να μου λύσετε την απορία για το πως κλείνεις την επιλογή πρόσθετα από το μενού Εργλαεία του Firefox 18.0.2?? Λογικά μπαίνεις about:config!!Μετά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να δοκιμάσετε τον Nightly 21 64

Όταν λέμε είναι γρήγορος, είναι ΓΡΗΓΟΡΟΣ!!!

;)

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-mozilla-central/

 

ποτε θα καταλαβετε οτι ο 64 και ο 32 εχουν ακριβως τον ιδιο κωδικα; απλως ο 64 γινεται compiled για καθαρα 64bit συστηματα.

ο Nightly 21 εχει γινει πολυ γρηγορος στην αποκριση του, γιατι την περασμενη εβδομαδα προστεθηκαν στον κωδικα του αρκετα bug fixes απο το Snappy Project ενω η νεα IonMonkey Javascript Engine, αρχιζει να δειχνει τα δοντια της στον Chrome:

http://arewefastyet.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε σχέση με τον Aurora 20, ο Nightly είναι πολύ πιο γρήγορος δηλαδή; Τελευταία χρησιμοποιώ αποκλειστικά Aurora, διότι ο Fx 18.x.x με έχει απογοητεύσει, με το αργό scrolling του και την αργή απόκριση στο φόρτωμα των σελίδων, κάτι που δεν είχα παρατηρήσει στον Firefox 17.

 

Edit: Μόλις τον δοκίμασα, πραγματικά ο Nightly 21, είναι απίστευτα γρήγορος!

Επεξ/σία από Acepower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρα εδω για τις ενημερωσεις κλπ του ff αλλά παροτι εκανα update τη java και επανεκιννηση, εξακολουθει να μου βγαζει πως θελει update.

Γιατι;;; :unsure:

 

Edit: Το εβγαλα τελειως και το ξαναεβαλα αλλά τωρα δεν εμφανιζεται στη παραπανω σελιδα!!! :confused:

Τεσπα, ολα φαινονται να λειτουργουν πάντως! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ff 19.0 απο σημερα, με το σουπερ ουαου feature του pdf viewer ενεργο απο default

http://www.mozilla.org/en-US/firefox/19.0/releasenotes/

 

Το αλλο νεο ειναι οτι απο εδω και περα η 10 esr σταματα να υποστηριζεται, οποτε οποιος εχει esr (πχ εγω :P) πρεπει να παει αναγκαστικα στην 17 που ειναι η επομενη esr και σημερα φτανει στο τριτο update της (17.0.3 esr)

Αν παω απο την (10) esr σε (19) κανονικη, θα παθω πολιτισμικο σοκ? Το μονο feature που μου εχει λειψει απο τις κανονικες εκδοσεις ολους αυτους τους μηνες ειναι το click to play για τα plugins.

Για ολα τα υπολοιπα (built in pdf reader, "speed" dial, facebook sidebar κλπ) δεν ενδιαφερομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...