Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Yeap... Αν εσύ δεν μπαίνεις, clear cache και restart Fx...

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, είχα πρόβλημα τελικά, έκανα απεγκατάσταση και απομάκρυνση όλων των στοιχείων και τώρα δουλεύει. Ο καθαρισμός cache δε δούλεψε. Οκ τελοσπάντων, περίεργο όμως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σχετιζεται με το προβλημα μου.

 

ωπα σορυ, λαθος λινκ. εδω εισαι: http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=38&t=2665805

παντως σε εμενα δεν το βγαζει αυτο στο youtube site, με το click n play enabled, ουτε στον FF18 oυτε στον FF23. το βγαζει ομως σε καποια αλλα σαιτς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να κατσω να το κανω σε καθε σελιδα που πετιεται, χαιρετα μου τον πλατανο.

Το να επεμβω στο userchrome.css ειναι η λυση, αλλα δεν γινεται για καθε αναπηρια του ff να καταφευγω σε "κανονες" για το πως θα εμφανιζεται κατι για το οποιο επρεπε να υπαρχει επιλογη εξαρχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να κατσω να το κανω σε καθε σελιδα που πετιεται, χαιρετα μου τον πλατανο.

Το να επεμβω στο userchrome.css ειναι η λυση, αλλα δεν γινεται για καθε αναπηρια του ff να καταφευγω σε "κανονες" για το πως θα εμφανιζεται κατι για το οποιο επρεπε να υπαρχει επιλογη εξαρχης.

 

Μα, επιλογή δεν είναι αυτή; Πως αλλιώς μπορεί να γίνει δηλαδη, τα 3 states υπάρχουν : 1.όλα enabled , 2.ολα disabled , 3. enabled per site. :huh:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

about:config --> plugins.click_to_play --> true  ή από about:permissions --> always ask

Ολα disabled και ούτε notification βγάζει ούτε σε ενοχλεί.

 

Update: Ξέχασα οτι είμαι στην ff20 beta, μπορεί να αλλάζει κάτι.. :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να εχω την παραπανω συμπεριφορα, εννοειται οτι εχψ το clicktoplay ενεργο. Στο about:permissions δεν εχει always disable (ή block) για ολα τα site. Εχει ask και allow μονο.

Στις ρυθμισεις του καθε site εχει ask, allow και block.

post-124002-0-05501400-1362467390_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο είναι και στην 20b2,

Πάντως δεν εμφανίζει popup notification για τα plugins αν τα έχεις όλα στο "always ask". :unsure:

 

Το userchrome.css είναι μέτρια λύση γιατί κόβει το πάνελ τελείως. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pigeon δωσμου ενα λινκ που σου βγαζει αυτο το popup.

 

Δεν το βγάζει βρε, αυτό του λέω. :) Χαμένοι στη μετάφραση :-D

 

Με plugins.click_to_play=true παω στο friv.com και δεν εμφανίζει κανένα notification panel "΅Would you like to activate..bla..bla", και φυσικά περιμένει σιωπηλά να κάνω κλικ. Γενικά σε όποιο flash site και να πάω πλεον δεν το βγάζει αν δεν πατήσω στο favicon αριστερά από την διεύθυνση. Ετσι δεν είναι η σωστή λειτουργία; Για μένα μια χαρά δουλεύει... ;)

 

(*θυμίζω είμαι στην ver20 b2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα κουφό πρόβλημα εδώ και λίγες μέρες - δεν ξέρω αν συνδέεται με τη 19.0.

 

Μου βγάζει λοιπόν σε διάφορα σάιτ τη γραμματοσειρά σε κάποια σημεια σπασμένη, όπως βλέπετε στην εικόνα που επισυνάπτω από το insomnia. Αν κάνω ένα ριφέρς, ή σκρολάρω πάνω κάτω, το πρόβλημα εξαφανίζεται, αλλά μετά μπορεί να επανέλθει οποιαδήποτε στιγμή. Ολα αυτά μόνο στον firefox, δεν το χω δει πουθενά αλλού.

 

Το αντιμετωπίζει και κανείς άλλος; Υπάρχει καμιά ιδέα;

 

Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα και στα 2 pc που έχω.

Είναι εντελώς εκνευριστικό. Για την ώρα κάνω ένα γρήγορο zoom-in  zoom-out και επανέρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την τελευταία 19.0.2, δεν κρατιούνται οι καρτέλες που είχα ανοιχτές. Δοκίμασα στο about:config και ότι επιλογή υπήρχε με τα sessions, αλλά μου φαίνονται σωστά όλα...

 

Το έχει κανείς?

 

 

 

Edit, αναλάλυψα τον ένοχο. Ευθηνόταν το tab utilities. Αναβάθμισα στην τελευταία 1.6πρε4, αλλά προς το παρόν δεν μπορώ να κάνω επανεκίνιση. Θα ενημερώσω αργότερα.. 

 

 

Ξανά edit, δουλεύει μια χαρά. Link για όποιον το χρειαστεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...