Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατεβάζεις μια πληρη έκδοση 8.1 και εγκαθιστάς κανονικά με το κλειδάκι σου σε 'οποιο δίσκο θες.

δοκιμασμένο προχθες απο εμένα!!!

(το κλειδί που αγόρασες έκανε  μόνο update τα 8...στο 8.1 επιτρέπει καθαρη εγκατάσταση)

 

 

Το δοκίμασα μόλις και δεν μου ξεκινάει νέα εγκατάσταση...

Πώς γίνεται με κάποιο προσωρινό key που διάβασα ώστε μετά να βάλω μέσα απ' τα windows το κανονικό μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα μόλις και δεν μου ξεκινάει νέα εγκατάσταση...

Πώς γίνεται με κάποιο προσωρινό key που διάβασα ώστε μετά να βάλω μέσα απ' τα windows το κανονικό μου?

Μόλις βάλεις το δισκακι και αρχίσει η εγκατασταση δε σου ζητάει το κλειδι σου????

αν σου λεει ότι είναι λάθος το κλειδι, δεν έχεις κατεβασει σωστη έκδοση....(νομιζω αυτο που μας έδωσε με τα 15ε ήταν pro οχι απλή εκδοση...αλλα ίσως και αναποδα...δεν είμαι 100% σίγουρος.κανε ένα έλεγχο στην έκδοση που προσπαθεις να βάλεις και το κλειδι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την pro έκδοση είχα αγοράσει με τα 15euro και την pro με ενσωματωμένο το 8.1 upgrade πήγα να βάλω και δεν μ' αφήνει.

Δοκίμασα μετά την πατέντα με το ei.cfg

http://pureinfotech.com/2013/10/21/clean-install-windows-81-without-windows-8-retail-key/

 

Tα κατάφερα να το εγκαταστήσω χωρίς να μου ζητήσει προκαταβολικά το key αλλα μετά και πάλι δεν μου το δέχονταν...

 

Δοκίμασα μετά να βάλω το original δισκάκι που είχα απ' τη Microsoft κατεβάσει τότε που αγορασα το key βάζοντας του του την πατέντα του ei.cfg. Προχώρησε και πάλι στην εγκατάσταση αλλα όταν προσπάθησα εκ των υστέρων να βάλω το key και πάλι δεν μου το δέχονταν...

Πραγματικά αν το ήξερα ότι το key θα ήταν για μία και μόνη εγκατάσταση δε θα το αγόραζα...

 

Η μόνη λύση που μου δούλεψε ήταν τελικά το partition cloning του παλιού σκληρού στον νέο.

Ήθελα όμως καθαρή εγκατάσταση τώρα που εβαλα νέο δίσκο και όχι τις σαβούρες του παλιου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....τι να σου πω ρε φίλε....

ένα ταμπλετακι που έχω έκανε κανονικα αναβάθμιση απο το στορ, χωρις κλειδιά, χωρίς τίποτα...

στο λάπτοπ κατέβασα τα 8.1 ΑΙΟ που έχει όλες τις εκδόσεις.στο ξεκίνημα μου ζητησε το κλειδι, του έβαλα αυτο που είχα αγοράσει (σαν το δικό σου) και μου έκανε εγκατάσταση και ενεργοποιηση κανονικά σαν pro....

δε δοκιμάζεις να κατεβάσεις κανα αλλο iso????

(το original δισκάκι απ' τη Microsoft που κατέβασες όταν αγόρασες το κλειδι, ειναι ΜΟΝΟ για αναβάθμιση,

απο ότι έχεις σε 8...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δοκίμασα μέσω τηλεφώνου metaksas.

Προς το παρόν βολεύθηκα με το partition cloning.

Kαλή σκέψη πάντως.

 

Κανε το update στα 8 να περασουν σε 8.1 και μετά κανε refresh το λειτουργικό θα χρειαστείς και το dvd των 8.1, μόλις ολοκληρωθεί, πάρε ένα image τον δίσκο πριν περάσεις το οτιδήποτε να τον έχεις να κάνεις clean install όποτε χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασα τα windows 8.1 αυθεντικα απ το windows store Αγγλικα περασα το πακετο Ελληνικων αλλα τα tiles κ κατι μικροπραγματα παρεμειναν στα Αγγλικα.Υπαρχει καποια λυση στο προβλημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω καταρχην για την αμεση απαντηση

 

το εκανα αλλα τιποτα,τα περισοτερα tiles(χαρτες-maps,μουσικη κ.τ.λ.) παραμενουν στα Αγγλικα.Γενικα δεν ειναι τιποτα σημαντικο απλα εχω κολλησει κ δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα

 

Επισης μαζι με το iso των windows  κατεβασα κ ενα iso με το Ελληνικο πακετο γλωσσας που ειναι κοντα στα 2 giga.Αυτο χρειαζεται κ αν ναι που κ πως το περναω???? (τα Ελληνικα τα εβαλα μεσω πινακα ελενχου,γλωσας.............. αλλα τα αρχεια που κατεβασε στο συνολο τους δεν ξεπερασαν τα 80 mb αν δεν κανω λαθος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω κι εγω να μετατρεψω μια εγκατασταση των 8, απο αγγλικα σε ελληνικα.

Πηγα απο controlpanel, language, βρισκει οτι υπαρχει ελληνικο πακετο, αλλα ενω ξεκινα να το κατεβαζει τελικα δεν τελειωνει με την εγκατασταση.

Ιδου το μηνυμα λαθους

ny5h.png

Γιατι χτυπα αραγε;

 

Μπορω να κατεβασω απο καπου το πακετο, ως αρχειο, και να το 'εισαγω' καπως στα windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ρε παιδιά που καταλήγουμε;

Δεν είναι το πιο solid Power-User λειτουργικό τα 7 64bit και είναι τα 8.1;

Μπορώ ΑΣΦΑΛΕΣΤΑΤΑ να πάω προς το 8.1; Δεν θα έχω πρόβλημα ούτε με Games, ούτε με Drivers, ούτε με τίποτα;

(Φίλος μου τα έβαλε και έτρωγε ακόμη και BSOD που έχω να φάω κάτι καιρούς. Τα περιποιήθηκαν να τα τρως με τρόπο μου είπε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...