Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για καποιον περιεργο λογο χθες ο υπολογιστης ενώ ειχα κανει αναστολή λειτουργιας στις 1 το βραδυ στις 5 το πρωι αναψε μονος του...... τι εχει ενεργοποιημενο καμμια ιδεα ; windows update ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω την έκδοση 8.0 -64μπιτ 

Όλα κομπλέ εγκατάσταση ενημερώσεις κλπ για κάποιο λόγο δεν μου αναγνωρίζει τον 2ο σκληρό μου δίσκο που είχα σαν αποθηκευτικό χώρο ενώ σε xp/7 έπαιζε κανονικά


το συνάντησα και αλλού στο ίντερνετ αυτό το πρόβλημα το είχαν πολύ αλλά δεν μπορώ να βρω μια καλή λύση που να δουλεύει τι προτείνετε ;


στον Διαχειριστή Συσκευών εμφανίζεται κανονικά πάντως ο Δίσκος με το Όνομα του και όλα απλά δεν τον βλέπω στον "Υπολογιστής μου" για να τον ανοίξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορία έχω. όταν ανεβάζω την ένταση της μουσικής για παράδειγμα, των ηχείων γενικά η μπάρα είναι ολόκληρη γκρι, και δεν γίνεται μπλε όσο ανεβαίνει η ένταση. συμβαίνει μόνο σ εμένα ή είναι γενικό?

 

http://prntscr.com/1yrz99

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορία έχω. όταν ανεβάζω την ένταση της μουσικής για παράδειγμα, των ηχείων γενικά η μπάρα είναι ολόκληρη γκρι, και δεν γίνεται μπλε όσο ανεβαίνει η ένταση. συμβαίνει μόνο σ εμένα ή είναι γενικό?

 

http://prntscr.com/1yrz99

Έτσι είναι πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα.....τελικά ήταν το windows search που πηδούσε το cpu.....το είχα απενεργοποιήσει στα 8 αλλά με το install των 8.1 φαίνεται ότι ενεργοποιήθηκε μόνο του....everything is fine now :)

Πως το κανουμε αυτο.Εχω μαλλον το ιδιο προβλημα και μου εχει γονατισει το pc.Οσο και αν εψαξα δε βρηκα κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όταν το laptop είναι idle, είναι η πρώτη φορά που μπαίνει κάποια version (windows 8.1) windows πάνω του και δε το κάνει να χρησιμοποιεί τα ανεμιστηράκια του κάθε λίγο και λιγάκι.

Προφανώς από κάτω στον κώδικα έχει γίνει δουλειά πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Εμενα δεν δεχεται το κλειδι των 8 για να προχωρησω στο κατεβασα του iso των 8.1  :(

 

Δουλεψε, απλα εγω δεν το ειχα διαβασει σωστα!

Επεξ/σία από derizio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έβαλα τα W8.1 σ' έναν acer 5536 κι ενώ όλα είναι άψογα δεν λειτουργεί το μικρόφωνο. Διάβασα πως παρατηρήθηκε από πολλούς αυτό το θέμα αλλά λύση δεν βρήκα. Γνωρίζει κανείς κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έβαλα τα W8.1 σ' έναν acer 5536 κι ενώ όλα είναι άψογα δεν λειτουργεί το μικρόφωνο. Διάβασα πως παρατηρήθηκε από πολλούς αυτό το θέμα αλλά λύση δεν βρήκα. Γνωρίζει κανείς κάτι;

προσωπικά μια χαρά δουλεύει σ'ε εμάνα οπότε δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω...

ψάξε στις συσκευές ήχου μήπως δεν το έχεις ενεργοποιημένο από εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...