Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά για να κλείσεις μια εφαρμογή πρέπει να τη σύρεις κάτω και να περιμένεις 1-2 δευτερόλεπτα..

Σπαστικό, αλλά οκ..

ή να πατήσεις alt+f4...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εκανες απευθειας εγκατασταση 8.1 ; ή απλα δεν τα κατεβασες στα 8 αλλα τα εκανες setup αποτ ο dvd ?

Boot απο το dvd, διαγραφη του δισκου με τα 8(μονο εναν δισκο ειχα επανω κατα την εγκατασταση), format , install.

 

Η ολη διαδικασια ηταν σαν να ενανα setup απο την αρχη. Δεν ρωτησε αν θελω να κρατησω τα προηγουμενα settings κτλ.

Ηταν οπως εκανα το κατεβασμα και clean install απο τα 7 στα 8 (με αναβάθμιση,iso).

 

Τοτε δεν μπορουσες να τα ενεργοποιησεις αν δεν πειραζες κατι στην registry (γιατι ηταν εκδοση αναβάθμισης), Τωρα δεν χρειαστηκε να πειραξω τπτ. Δεν ξερω αν φταιει το γεγονος οτι ο δισκος ειχε τα 8 μεσα(παρολο που όπως ειπα εκανα delete kai format)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω σοβαρό θέμα με τα 8,1. Πιο συγκεκριμένα το πρόβλημα της φωτογραφίας από κάτω με την CPU ....ο δίσκος έτρεχε το superantispyware εξού και το 100%.Παίζει να είναι θέμα drivers αν και τσέκαρα αν έχει βγει τίποτα καινούργιο.

dc8w.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boot απο το dvd, διαγραφη του δισκου με τα 8(μονο εναν δισκο ειχα επανω κατα την εγκατασταση), format , install.

 

Η ολη διαδικασια ηταν σαν να ενανα setup απο την αρχη. Δεν ρωτησε αν θελω να κρατησω τα προηγουμενα settings κτλ.

Ηταν οπως εκανα το κατεβασμα και clean install απο τα 7 στα 8 (με αναβάθμιση,iso).

 

Τοτε δεν μπορουσες να τα ενεργοποιησεις αν δεν πειραζες κατι στην registry (γιατι ηταν εκδοση αναβάθμισης), Τωρα δεν χρειαστηκε να πειραξω τπτ. Δεν ξερω αν φταιει το γεγονος οτι ο δισκος ειχε τα 8 μεσα(παρολο που όπως ειπα εκανα delete kai format)

Για να εχεις επιλογη να κρατησει τα settings,πρεπει να τρεξεις το iso απο τα windows(το ιδιο ισχυει και με τα 7->8) και οχι να μπουταρεις απο το dvd/usb!

 

Με αλλα λογια δέχτηκε το κλειδί των windows 8,με clean install!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να εχεις επιλογη να κρατησει τα settings,πρεπει να τρεξεις το iso απο τα windows(το ιδιο ισχυει και με τα 7->8) και οχι να μπουταρεις απο το dvd/usb!

σωστός, και σε μένα έτσι έγινε που έτρεξα το iso μέσα από τα 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το μονο που εχω αντιμετωπισει μεχρι στιγμης και με ενοχλει αρκετα, ειναι οτι σταματησε ο υπολογιστης νας μπαινει σε stand by mode με τα 8.1. Με βολευε παραπολυ να τον αφηνω ανοιχτο και να μπαινει μονος του σε stand by mode. Πηγα αλλαξε λιγο το μετα απο ποσα λεπτα να μπαινει αλλα τιποτα. Μονο η οθονη σβυνει, ο υπολογιστης παραμενει ανοιχτος. 

Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω σοβαρό θέμα με τα 8,1. Πιο συγκεκριμένα το πρόβλημα της φωτογραφίας από κάτω με την CPU ....ο δίσκος έτρεχε το superantispyware εξού και το 100%.Παίζει να είναι θέμα drivers αν και τσέκαρα αν έχει βγει τίποτα καινούργιο.

dc8w.png

 

Όταν τελείωσε το scan έπεσε το ποσοστό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλως περιέργως τελειώνει το scan συνεχίζει να έχει τόσο ψηλά το cpu και μετά από κάνα μισάωρο έφτιαξε.....

dpjs.png

 

EDIT χμμμ τώρα μου ανεβάζει τον επεξεργαστή και όταν ανοίγω το wmp. 

Επεξ/σία από revolver1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα.....τελικά ήταν το windows search που πηδούσε το cpu.....το είχα απενεργοποιήσει στα 8 αλλά με το install των 8.1 φαίνεται ότι ενεργοποιήθηκε μόνο του....everything is fine now :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με την αναβαθμιση με αλλαξε και τις γραμματοσειρες..οτι να ναι.τελικα με πολυ κοπο βρηκα οτι ειναι η segoe ui και τις αλλαξα με αυτο το προγραμμα.

 

http://www.ilovefreesoftware.com/09/windows8/change-the-default-font-in-windows-8-windows-8-font-changer.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...