Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κανεις δεξι κλικ στη επιφανεια εργασιας μετα εξατομικευση και μετα πας επανω αριστερα που λεει αλλαγη εικονιδιων επιφανειας εργασιας.απο εκει μπορεις επιλεξεις τι εικονιδιο να φενεται!οσο για το delete κανεις δεξι κλικ στο καδο,ιδιοτητες και μετα κλικαρεις την επιβεβαιωση διαγραφης στο τελος!

σε ευχαριστω πολυ ολα οκ.. προσπαθω να τα συνηθησω τωρα γτ ειναι πολυ διαφορετικα/περιεργα απο τα 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνεις στο windows store και κάνεις upgrade

Έτσι απλά;

Το δοκιμάζω... Δεν σβήνεται τίποτα έτσι;

Όταν είχα περάσει τα 8 με format πριν καιρό είχα κάνει και backup. Θα ισχύει αυτό έτσι;

-

Αυτά που λένε

"Ανανέωση του υπολογιστή σας χωρίς να επηρεαστούν τα αρχεία σας" και

"Κατάργηση όλων και εγκατάσταση των windows από την αρχή"

δουλεύουν;

Δηλαδή στην κατάργηση όλων απ ότι καταλαβαίνω επαναφέρετε στο σημείο που ανοίγει πρώτη φορά;

και στην ανανέωση διαγράφει τα "προγράμματα τρίτων - προγράμματα εκτός του store";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια ερώτηση.

Το GA Rollup A update σας έχει έρθει μέσω windows update ή είναι μόνο για την RTM έκδοση?

Εγώ έκανα την αναβάθμιση στις 17 μέσα απο το Store. Αυτά τα 200 ΜByte του update ήταν ενσωματωμένα στην αναβάθμιση ή

κάποια στιγμή θα φανούν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το ίδιο έχω κάνει. Κατέβασα το ISO των 8.1 και έκανα καθαρή εγκατάσταση.

Αυτό τα έκανα χθές. Μέχρι και χθες ήμουν με το update απο το Store. 

Μετά την εγκατάσταση των 8.1 και την πρώτη είσοδο έτρεξα το windows update και βρήκε μόνο κάτι μικρές σε μέγεθος ενημερώσεις.

Μετά το αναγκαστικό restart που ζήτησε σταμάτησαν  να παίζουν οι Camera και Video App.

Μετά απο αυτό κάνει μόνο κάτι μικρά definition update για τον  Defender.

Αυτά τα μεγάλα update δεν φάνηκαν ακόμα και οι 2 ανωτέρω Apps συνεχίζουν να μην παίζουν και να δείχνουν μαύρη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...