Προς το περιεχόμενο

Mrsmith.gr καταστημα και προσφορες σε μελη του ινσομνια!


evagelou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

οχι ακριβως αδερφε . Απλα ειμαι χρηστης του φορουμ εδω και 8 χρονια . Το εμπιστευομαι οσο κανενα αλλο μπαινω καθε μερα σε αυτο και διαβαζω και περνω πληροφοριες μιας και που ειμαι και του επαγγελματος . Αν ξαφνικα το φορουμ κανει καποια προσφορα καλη γιατι το 12 % ειναι καλο σε ειδη υπολογιστων τοτε να το στηριξουμε με τα 1000 και ας βγαζει και το φορουμ απο αυτο το 12 % λιγο με ενδιαφερει ( εξαλλου εχει και ενα κοστος σαν φορουμ ) . Αν ομως ο καθενας για ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ του συμφερον γραφει και βαζει μεσα το ονομα ινσομνια τοτε κατι δεν παει καλα .

 

 

Οκ πασο λαθος το καταλαβα.Βεβαια απο την αλλη νομιζω πως ειναι λαθος να κατηγορουμε το παιδι που μπορει απλα να ειπε κυριοι σας εμαθα μεσα απο ενα φορουμ που μπαινουν χιλιαδες χρηστες.Και αυτοι αμεσως τσιμπησαν και του ειπαν ωραια αν θελετε ενημερωστε το φορουμ οτι ολα τα μελη του εχουν εκπτωση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ρε παιδια δεν κατηγορησα κανενα. Ουτε θελω επισημη ενημερωση απο το φορουμ για να κυνηγησω το φορουμ στην στραβη . Απλα θελω να ξερω οτι το φορουμ εχει γνωση και στηριζει αυτη την προσπαθεια του καταστηματος και δεν ειναι ΜΠΙΝΙΑ απο πισω για κερδος διαφημιστικο ΤΖΑΜΠΑ . Τι εξωδικα και δικηγορους λετε ; Ποιος τα ειπε αυτα ; Απλα θελω να ξερω οτι δεν εχουμε να κανουμε με ακομα μια απατεωνια για να ξερω οτι αυτο που στηριζω οικονομικα ειναι για το καλο τωνπαιδιων του φορουμ που πληρωνουν πολλες φορες και απο την τσεπη τους χρηματα για να μπαινουμε εμεις να γραφουμε . Ειπα και παραπανω ακομα και κερδος να εχει το φορουμ απο ολο αυτο καλα κανει . Αλλα να το ξερουμε οτι ΝΑΙ ειμαι το ινσομνια και το κανω για να κερδισετε σαν χρηστες καποια χρηματα . Σου εφερα το παραδειγμα με την microsoft. Θα με εμπιστευεις ;

Για τα παιδια που το υποστηριζουν σαν καταστημα ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ αν οντως ειναι ετσι . Για εμας ομως που καθε μηνα μας περισευουν - 200 ευρω απο τους μισθους μας και δεν μας φτανουν ουτε για γαλα στο παιδι μας ειμαστε επιφυλακτικοι και μια επισημη ενημερωση ειναι καλη για εμας . Η απαντηση στο λεω ΕΓΩ ο Γιωργος δεν με καλυπτει τι να κανουμε . Ειμαι περιεργος ανθρωπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω το θεμα αυτο να κλειδωθει και να παει στον καδο...Και οποτε γινει η προσφορα ας μπει και pinned..Αλλα εφοσον ακομα δεν υπαρχει προσφορα,εχουμε ολοι καθε λογο να πιστευουμε οτι αλλος ειναι ο λογος που ανοιχτηκε αυτο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο και αυτο . Μπηκε στις προσφορες σαν τι ; σαν καποιος απο εμας οτι μιλησε με καποιον και του εδωσε εκπτωση επειδη ειναι απο το ινσομνια ....δεν ειναι λιγο ακυρο ;

Δηλαδη πηρε τηλεφωνο και τους ειπε ναι γεια σας λεγομαι Γιωργος ειμαι ενας χρηστης ενος φορουμ και απλα ξυπνησα σημερα και ψαχνω να δω μηπως μπορειτε να μας δωσεται προσφορα 12 % σαν χρηστες του φορουμ απο το καταστημα σας . Ειμαι ασχετος δεν ειμαι αντιμ απλα ετσι ρωταω . Και του ειπε το καταστημα ετσι απλα ΟΚ δεχομαι παρτε ενα 12 % ολοι σας επειδη εισαστε ομορφα παιδια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω το θεμα αυτο να κλειδωθει και να παει στον καδο...Και οποτε γινει η προσφορα ας μπει και pinned..Αλλα εφοσον ακομα δεν υπαρχει προσφορα,εχουμε ολοι καθε λογο να πιστευουμε οτι αλλος ειναι ο λογος που ανοιχτηκε αυτο το θεμα.

 

Βασικα αν δεις σχεδον ολο το μαγαζι προσφορα ειναι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν κατηγορησα κανενα. Ουτε θελω επισημη ενημερωση απο το φορουμ για να κυνηγησω το φορουμ στην στραβη . Απλα θελω να ξερω οτι το φορουμ εχει γνωση και στηριζει αυτη την προσπαθεια του καταστηματος και δεν ειναι ΜΠΙΝΙΑ απο πισω για κερδος διαφημιστικο ΤΖΑΜΠΑ . Τι εξωδικα και δικηγορους λετε ; Ποιος τα ειπε αυτα ; Απλα θελω να ξερω οτι δεν εχουμε να κανουμε με ακομα μια απατεωνια για να ξερω οτι αυτο που στηριζω οικονομικα ειναι για το καλο τωνπαιδιων του φορουμ που πληρωνουν πολλες φορες και απο την τσεπη τους χρηματα για να μπαινουμε εμεις να γραφουμε . Ειπα και παραπανω ακομα και κερδος να εχει το φορουμ απο ολο αυτο καλα κανει . Αλλα να το ξερουμε οτι ΝΑΙ ειμαι το ινσομνια και το κανω για να κερδισετε σαν χρηστες καποια χρηματα . Σου εφερα το παραδειγμα με την microsoft. Θα με εμπιστευεις ;

Για τα παιδια που το υποστηριζουν σαν καταστημα ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ αν οντως ειναι ετσι . Για εμας ομως που καθε μηνα μας περισευουν - 200 ευρω απο τους μισθους μας και δεν μας φτανουν ουτε για γαλα στο παιδι μας ειμαστε επιφυλακτικοι και μια επισημη ενημερωση ειναι καλη για εμας . Η απαντηση στο λεω ΕΓΩ ο Γιωργος δεν με καλυπτει τι να κανουμε . Ειμαι περιεργος ανθρωπος

Προσωπικά με κάλυψες πλήρως.+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Οποιαδήποτε αγορά από καινούριο κατάστημα εμπεριέχει ένα σχετικό ρίσκο. Αυτό συμβαίνει επειδή το κατάστημα δεν είναι ακόμα "αναγνωρισμένο" στην αγορά και δεν υπάρχουν επαρκείς θετικές/αρνητικές κριτικές.

 

2) Ο νέος έμπορος, γνωρίζοντας αυτό το ρίσκο, προσπαθεί να το κάμψει ρίχνοντας -ως αντιστάθμισμα- τις τιμές.

 

3) Ο υποψήφιος αγοραστής ζυγίζει τους παράγοντες α) τιμή β) άγνωστη αξιοπιστία (δεν λέω αναξιοπιστία γιατί δεν έχει αποδειχτεί κάτι τέτοιο) και αποφασίζει μετά τη στάθμιση τι θέλει να κάνει.

 

Απορία: Τι από τα παραπάνω είναι τόσο δυσνόητο και έχουν γίνει 500 ποστ για το συγκεκριμένο κατάστημα? Ο κάθε ένας που γράφει εδώ είναι μια διαφορετική προσωπικότητα και μετραει αλλιώς τα πράγματα. Δεν τίθεται ζήτημα δικαίου και αδίκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα που μιλησα μαζι τους με ενημερωσαν οτι θα παραλαβω την παρασκευη.

Απλα θα τους παρω ξανα αυριο τηλεφωνο για το 12%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρωμαει η υποθεση κυριοι ... σε παραγγελια που εχω κανει καπου 22 με 23 του μηνα καμια ενημερωση ..... σε δυο μεηλ που εστειλα καμια απαντηση .....συνδεση με Κάιρο κανονικοτατα ... το νου σας .... :shifty: :blink: :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο τέλος μάλλον θα το χάσουμε το 12% με τόσα που έχουν αναφερθεί...αντί να γίνεται διαφήμιση ποιο πολύ σε δυσφήμηση το βλέπω (αν είναι απατεώνες, άγνωστης διεύθυνσης και αξιοπιστίας ) όπως λένε όλοι καλύτερα να το κλειδώσει ένας admin και να ανοίξει ένα με είμαι ό τάδε από εκεί πήρα το τάδε οκ τόσο απλό.

 

φίλε tigersgate6 εδώ έχω κάνει παραγγελία 1 καλώδιο από το you και έχουν περάσει 2βδομάδες και τίποτα μην το κρίνεις μόνο έτσι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω λοιπον τι θα μπορουσε να γινει, κατα την ταπεινη μου αποψη.

 

Φτιαχνεις site πολυυυυυ προχειρα φταγμενο, κυριολεκτικα στο ποδι. Αν πας για να μεινεις στην αγορα, κανεις κατι καλυτερο. Ακομα και λεξεις στα μενου τα κανεις λαθος απο την βιασυνη.

Τα προιοντα ερχονται απο εξω, πχ Κυπρος, Αγγλια, γιαυτο και τα ακριβα εξοδα αποστολης μας, χρεωνουμε παραπανω για να καλυψουμε μερος απο τα δικα μας εξοδα απο εξωτερικο. Επισης θα κανουμε και καμμια εβδομαδα και βαλε για παραδοσεις, ισως παραπανω αν πηγαινει Ευρωπη-Κυπρο-Ελλαδα.

 

Αγοραζει λοιπον απο εξω ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ, προσθετουμε το 23% και βουαλα. Παμε για πολυ μικρο περιθωριο γιατι θελουμε να μαζεψουμε τζιρο. Προφανες κερδος? Με καποιους τροπους που ειναι γνωστοι, πιστολιαζουμε το ΦΠΑ και εχουμε 23%+κατι μικρο κερδος. Σε ενα μυριο, 300 χιλιαρικα τσεπατα, δεν ειναι και ασχημα εν μεσω κρισης.

 

Αγοραζουμε και 2000 llikes FB, και παμε γρηγορα για μεγαλο τζιρο. 6 μηνες το πολυ, αντε 12 αν ειμαστε γατονια, και οτι μαζεψουμε. Μετα παμε γι'αλλα.

 

Οσοι αγορασουν θα παρουν τα πραγματα τους, στις τελευταιες 10 μερες θα φανε πιστολι, ο στοχος δεν ειναι τα χρηματα του αγοραστη αλλα το ΦΠΑ. Με τις εγγυησεις οσοι αγορασαν, θα τα βρουνε με τους κατασκευαστες. Και με το eshop μηπως τι εγινε, και που ειναι ανοιχτο εξυπηρετησε κανεναν με εγγυηση? Εδω στα ντουζενια του δεν επαιρνες υποστηριξη κανονικη...

 

Επισης στην αποδειξη του φιλου στη φωτο, δεν εχει κοψει τιμολογιο, το ΦΠΑ ειναι κανονικα εκει, αλλα εχει χειρογραφη αποδειξη απο μπλοκ, πραγμα ανηκουστο, οσο για το τρυπημα με 50 ευρω στην Ομονοια σου τρυπανε και τη μανα σου και τον πατερα σου, δεν λεει τιποτα αυτο.

 

Επισης θα τσεκαρω ηλ. καταστημα απο Κυπρο, μοιαζει η γκαμα του αρκετα με αυτο, μπορει να παιζει και καμμια ακρη με εκει (μαιμου τιμολογια, κλπ).

 

Να διευκρινισω οτι περιγραφω μια εικονικη κατασταση, ουδεμια σχεση εχει με το συγκεκριμενο καταστημα, λεω ιστοριες που μπορει να συμβουν γενικως. :mrgreen:

 

Αυτα λοιπον μαγκες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η διαχείριση του insomnia.gr διευκρινίζει τα ακόλουθα:

 

1. Ουδείς έχει έρθει σε συνεννόηση με τη διαχείριση του site για τη συγκεκριμένη προωθητική ενέργεια.

 

2. Η διαχείριση δεν έχει συναινέσει στη χρήση του ονόματος του site για οποιαδήποτε παρόμοια προωθητική ενέργεια με κατάστημα λιανικής.

 

3. Σε περίπτωση που ισχύσει οποιαδήποτε προωθητική ενέργεια σε συνεργασία με κατάστημα ή εταιρεία, τα μέλη της κοινότητας θα ενημερωθούν με επίσημη ανακοίνωση της διαχείρισης εδώ.

 

4. Αν κατάστημα επιθυμεί να προχωρήσει σε προωθητική ενέργεια σε συνεργασία με το insomnia.gr, δεν έχει παρά να επικοινωνήσει με τον administrator.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...