Προς το περιεχόμενο

Mrsmith.gr καταστημα και προσφορες σε μελη του ινσομνια!


evagelou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν συνεχίσει για καιρό να πουλάει σε τόσο χαμηλές τιμές,σίγουρα θα είναι μούφα.

Γιατί αν ήταν εφικτό κάτι τέτοιο γιατί να μην το κάνει και το πλαίσιο να κονομήσει;Πως πετύχανε τόσο χαμηλές τιμές κάτω του κόστους;

Δεν απευθύνοντε σε χαζούς.

 

Αν είναι απλά για μια μικρή περίοδο μέχρι να γίνουν γνωστοί πάω πάσσο.

 

Εγώ προσωπικά αν και χτίζω καινούριο pc αυτόν τον καιρό δε θέλησα να το ρισκάρω.Ακόμη και να είναι εντάξει τα πράγματα δε θέλω μειωμένη εγγύηση.

 

Μια ζωή κατηγορούμε τα Ελληνικά μαγαζιά που μας γδέρνουν κανονικά. Κάποιος μπορεί να βρήκε τον τρόπο να πουλάει χωρίς να γδέρνει κόσμο. Μπορεί πάλι απλά να το κάνει για διαφήμιση όπως λες και εσύ. Ποιο φτηνά θα του έρθει από το να πληρώνει διαφημιστικές. Μπορεί να το κάνει διότι μπορεί όντως να έχει σχέση με Αγλικό κατάστημα και ο Άγγλος συνεργάτης να του είπε ότι όσο πουλάω Αγγλία τόσο θα πουλάω και Ελλάδα (πάνω κάτω) διότι έχω και μια αξιοπρέπεια. Αφέλεια; Ίσως.

 

Αλλά, πριν τρέξουμε να αποθαρρύνουμε τον κόσμο να αγοράσει λέγοντας ότι είναι υπερβολικά καλό για να είναι αληθινό, άρα είναι μούφα και πριν τρέξουμε να κάνουμε τους έξυπνους (sorry για αυτή την σπόντα δεν ξέρω πως αλλιώς να το γράψω αυτό) και σε προϊόν που είναι π.χ. 30 ευρώ κάτω από τον ανταγωνισμό κατακρίνουμε τα μεταφορικά που είναι 8 ή 12 ευρώ, μήπως πρώτα να σιγουρευτούμε ότι δεν κάνουμε λάθος;

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι οι απόψεις αυτών που θεωρούν μούφα το κατάστημα. Έχουν στοιχεία; Αν ναι που είναι; Αν όχι όπως κάποιος μπορεί να κατηγορήσει τον forum starter ότι σχετίζεται με το κατάστημα και ότι το thread είναι διαφημιστικό (αλήθεια που είναι το κακό σε αυτό; στο ότι το διαφημιστικό thread είναι υπέρ του καταναλωτή έναντι ενός διαφημιστικού σποτ που είναι υπέρ του διαφημιστή και του μέσου που προβάλει την διαφήμιση?) και εγώ θα μπορούσα να ισχυριστώ ότι όσοι σπέρνουν αμφιβολίες για το κατάστημα σχετίζονται με άλλα μαγαζιά ή έχουν πραμάτεια στις αγγελίες που απλά θα τους μείνουν.

 

Απλά για την συζήτηση. Αν κάποιος θεωρεί ότι κάπου μιλάω για αυτόν (π.χ. για τα μεταφορικά) ζητώ συγνώμη. Απλά για την συζήτηση τα γράφω και είναι ποιο απλό και ποιο ουσιώδες όταν γράφεις αυθόρμητα χωρίς να προσπαθείς να είσαι αρεστός σε όλους.

 

 

 

Υ.Γ. Σκέφτομαι τον Agility 3 στα 60 ευρώ. Μην νομίζετε ότι τα 60 ευρώ είναι κάτω του κόστους. Δεν είναι. Απλά το κέρδος είναι συμπιεσμένο σε μονοψήφιο νούμερο. Τα Ελληνικά μαγαζιά πουλάνε και καπέλα μαζί με τα προιόντα. ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ας ελπισουμε να συνεχισει ετσι, καλο ειναι να περιμενουμε να παραλαβουμε οσοι εχουμε παραγγειλει και μετα να αποφασισουμε

 

 

Ας ειμαστε τοσο επιθετικοι σε κατι καλο που φαινεται να ξεκιναει..ειδωμεν....

μαλλον εννοεις ας μν ειμαστε ! χαχα

ετσι πρεπει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το εν λόγω μαγαζί δεν έχω εικόνα μιας και δεν έχω παραγγείλει, αλλά εκφράζω την λογική παρατήρηση ότι οποιοδήποτε μαγαζί χωρίς φυσική υπόσταση παρά μόνο διαδικτυακή αδυνατεί να σταθεί αξιοπρεπώς, ως εκ τούτου δεν μπορεί να κερδίσει και το αγοραστικό κοινό.

Xωρίς φυσικά καμμιά υποψία σύγκρισης,το amazon ή το newwegg π.χ έχουν φυσική υπόσταση;

Δηλαδή το amazon.uk έχει κάποια καταστήματα στην Αγγλία που μπορείς να πας και να αγοράσεις ότι θέλεις;

 

Υ.Γ Τι έγινε ρε παιδιά μέχρι να γράψω δυο αράδες έπεσαν τα post βροχή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ζωή κατηγορούμε τα Ελληνικά μαγαζιά που μας γδέρνουν κανονικά. Κάποιος μπορεί να βρήκε τον τρόπο να πουλάει χωρίς να γδέρνει κόσμο. Μπορεί πάλι απλά να το κάνει για διαφήμιση όπως λες και εσύ. Ποιο φτηνά θα του έρθει από το να πληρώνει διαφημιστικές. Μπορεί να το κάνει διότι μπορεί όντως να έχει σχέση με Αγλικό κατάστημα και ο Άγγλος συνεργάτης να του είπε ότι όσο πουλάω Αγγλία τόσο θα πουλάω και Ελλάδα (πάνω κάτω) διότι έχω και μια αξιοπρέπεια. Αφέλεια; Ίσως.

 

Αλλά, πριν τρέξουμε να αποθαρρύνουμε τον κόσμο να αγοράσει λέγοντας ότι είναι υπερβολικά καλό για να είναι αληθινό, άρα είναι μούφα και πριν τρέξουμε να κάνουμε τους έξυπνους (sorry για αυτή την σπόντα δεν ξέρω πως αλλιώς να το γράψω αυτό) και σε προϊόν που είναι π.χ. 30 ευρώ κάτω από τον ανταγωνισμό κατακρίνουμε τα μεταφορικά που είναι 8 ή 12 ευρώ, μήπως πρώτα να σιγουρευτούμε ότι δεν κάνουμε λάθος;

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι οι απόψεις αυτών που θεωρούν μούφα το κατάστημα. Έχουν στοιχεία; Αν ναι που είναι; Αν όχι όπως κάποιος μπορεί να κατηγορήσει τον forum starter ότι σχετίζεται με το κατάστημα και ότι το thread είναι διαφημιστικό (αλήθεια που είναι το κακό σε αυτό; στο ότι το διαφημιστικό thread είναι υπέρ του καταναλωτή έναντι ενός διαφημιστικού σποτ που είναι υπέρ του διαφημιστή και του μέσου που προβάλει την διαφήμιση?) και εγώ θα μπορούσα να ισχυριστώ ότι όσοι σπέρνουν αμφιβολίες για το κατάστημα σχετίζονται με άλλα μαγαζιά ή έχουν πραμάτεια στις αγγελίες που απλά θα τους μείνουν.

 

Απλά για την συζήτηση. Αν κάποιος θεωρεί ότι κάπου μιλάω για αυτόν (π.χ. για τα μεταφορικά) ζητώ συγνώμη. Απλά για την συζήτηση τα γράφω και είναι ποιο απλό και ποιο ουσιώδες όταν γράφεις αυθόρμητα χωρίς να προσπαθείς να είσαι αρεστός σε όλους.

+1 τα ειπες ολα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://mrsmith.gr/index.php/terms-and-conditions και αφμ λεει και διευθυνση.....

Ναι το διαπίστωσα. Διόρθωσα το ποστ μου. Απλά περίμενα να το έχει σε κάποιο σημείο επικοινωνίας με την εταιρεία.

 

Δεν έχω κάποιο στοιχείο έναντι του καταστήματος. Η μόνη ένδειξη μου είναι οτι, όταν κάποιος δεν έχει κάνει ουσιαστική επένδυση για ένα κατάστημα (joomla site, όχι γραφείο, τληεφωνικό κέντρο και chat νοικιασμένο, επικοινωνία με e-mail και εγγύηση μόνο από τον προμηθευτή), είναι πιο εύκολο να πάει για αρπαχτή παρά αν είχε επενδύσει για διαφήμηση, χώρο κτλ.

 

Φυσικά στην δεύτερη περίπτωση, θα έπρεπε να ανεβάσει αντίστοιχα και τις τιμές!

 

Μακάρι να είναι καλό το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρίς φυσικά καμμιά υποψία σύγκρισης,το amazon ή το newwegg π.χ έχουν φυσική υπόσταση;

Δηλαδή το amazon.uk έχει κάποια καταστήματα στην Αγγλία που μπορείς να πας και να αγοράσεις ότι θέλεις;

newegg δεν έχω παραγγείλει,

 

amazon.co.uk

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&z=7&iwloc=A&q=+Patriot+Court,%201-9+The+Grove+Slough,

 

Patriot Court,

1-9 The Grove Phone: +44-20-8636-9200 http://www.amazon.co.uk

Slough SL1 1QP Fax: +44-20-8636-9420

United Kingdom

 

Fulfillment Centres

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το μονο που εχω να προτεινω ειναι το εξης :

 

Οι admin του φορουμ δεν μπορουν να μιλησουν με αυτη την Κυρία να συνενοηθούν να μας πουν επισημα 5 πραγματα και να δουμε τι παιζει ; Το υποστηριζει αυτο το ινσομνια ; Εχουν γνωση οι admin το τι προσφορα εχουν βγαλει σε καποιο καταστημ πατωντας πανω στο ινσομνια ; Να ξερουμε αν τους στηριξουμε επειδη ειναι <<συνεργασια>> με το φορουμ ή απλα καποιος εκανε εναν λογαριασμο και προσπαθει να ανεβαζει τις πωλησεις του εν λογω καταστηματος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ενημερωση μερικων αυτα ειναι απο το Vrisko.gr :

 

Τίτλος: MR SMITH Επωνυμία: ΤΣΑΜΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΓΓΕΛΟΣ Περιγραφή Κύριας Δραστηριότητας: ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ Ταχ. κωδικός Αλληλογραφίας: 17342 Κύρια Δραστηριότητα: 74200000 Ημ/νία Έναρξης: 01/11/1989 Ημ/νία Διακοπής:

Περιγραφή ΔΟΥ: ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ(ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,ΔΑΦΝΗΣ) Περιοχή Αλληλογραφίας: ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ένδειξη Απερνεργ. Α.Φ.Μ.: ΕΝΕΡΓΟ Αριθμός Αλληλογραφίας: 5 Οδός Αλληλογραφίας: ΔΩΡΙΕΩΝ Κωδικός ΔΟΥ: 1129 Τηλέφωνο Επιχείρησης: 9939440 Fax Επιχείρησης:

Α.Φ.Μ.: 043165746

 

Τωρα απο φωτογραφικες δραστηριοτητες σε αυτο ? Και ενεργο απο το 89 ? Οκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή φίλε moredread αυτά που μου έδειξες είναι καταστήματα που πας και ψωνίζεις;

Y.Γ Συγνώμη αλλά δεν τα πάω καλά με τα Εγγλέζικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μην αρχιζουμε τωρα να συγκρινουμε το Amazon των ΔΙΣ ευρω καθε χρονο με το MrSmith......Τετοιες συγκρισεις ειναι για γελια πραγματικα......Μιλαμε για ενα καταστημα που σου στελνει με κουριερ 2ης μερας μεγαλες συσκευες (ασχετα με το βαρος) ακομα και ΔΩΡΕΑΝ (αν διαλεξεις FREE Delivery).....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ενημερωση μερικων αυτα ειναι απο το Vrisko.gr :

 

 

 

Τωρα απο φωτογραφικες δραστηριοτητες σε αυτο ? Και ενεργο απο το 89 ? Οκ....

ναι γτ οχι? εμενα ο πατερας εχει μεσιτικο γραφειο και το καναμε και κατασκευαστικο και ασφαλιστικο...δεν σε καταλαβαινω...αν εισαι ανταγωνιστης του εν λογο καταστηματος παω πασο :)

ψαξε και στον χρυσο οδηγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και χρησιμοποιειτε το Ιδιο ΑΦΜ χωρις να το αλλαξετε στην Εφορια ? Δλδ εγω μπορει να ανοιξω ψιλικατζιδικο και μετα να το κανω πολυκαταστημα ?

Οσο για αυτο που ειπες μπα δεν τα παω καλα με ολα αυτα για να λαβω μερος :)

 

ΥΓ : Βασικα εψαξα για να δω αν σχετιζεται με το InTheBox (Βεβαια θα ηταν ερασιτεχνικη μια τετοια κινηση αλλα ποτε δεν ξερεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και χρησιμοποιειτε το Ιδιο ΑΦΜ χωρις να το αλλαξετε στην Εφορια ? Δλδ εγω μπορει να ανοιξω ψιλικατζιδικο και μετα να το κανω πολυκαταστημα ?

Οσο για αυτο που ειπες μπα δεν τα παω καλα με ολα αυτα για να λαβω μερος :)

 

ΥΓ : Βασικα εψαξα για να δω αν σχετιζεται με το InTheBox (Βεβαια θα ηταν ερασιτεχνικη μια τετοια κινηση αλλα ποτε δεν ξερεις).

το αφμ ξερεις τι ειναι? γτ μαλλον αλλου ντα αλλου! ΤΟ ΑΦΜ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΜΗΤΡΩΟΥ!

και δεν σε πιανω παλι τι προσπαθεις να πεις.... δλδ σε ενα ψιλικατζιδικο δεν μπορω να πουλησω οτι και ενα μεγαλο μαρκετ?

απλα και ελληνικα μιλαμε...πουλανε ειδη για φωτογραφιες και τωρα μεγαλωσανε την γκαμα βαζοντας και αλλα ειδη! που ειναι το παραξενο δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ τι λες ? Να μην ξερω ? Αλλα οπως ειπα και πριν, το ΑΦΜ πρεπει να αντιπροσωπευει το τι κανει ο καθενας. Δεν μπορω να δηλωσω πως ειμαι νεκροθαφτης και μετα να ανοιξω λουνα παρκ. Πρεπει (θεωρητικα αφου στην Ελλαδα δεν ισχυει τπτ) να παω και να ενημερωσω την εφορια για το νεο μου "επαγγελμα". Ελπιζω να το καταλαβες τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και γράφω σπάνια εδώ.. κύριε evagelou όντως κινείστε στην λογική το μαγαζί να το έχει κάποιος γνωστός σας γιατί δεν απαντάτε απλά με θέρμη για το εν λόγω κατάστημα αλλά προσπαθείτε να πείσετε τους πάντες ότι το κατάστημα βρίθει αξιοπιστίας (δεν έχω κανένα λόγω να υποστηρίζω το αντίθετο) πράγμα όμως που θα φανεί φαντάζομαι με το καιρό. Μόλις σας είπαν ότι το κατάστημα δεν έχει φυσική παρουσία κατευθείαν παρουσιάσατε το link. Και γενικότερα όλη η συμπεριφορά σας.

 

Προσωπικά δεν είμαι αντίθετος της όλης κίνησης αλλά θα έπρεπε να το παραδεχτείτε το λιγότερο.

 

Ο κάθε ένας από εμάς όταν βρίσκει μια προσφορά την κοινοποιεί και εκεί τελειώνει το θέμα καθότι δεν έχει σχέση με το εκάστοτε μαγαζί. Το ότι εσείς προσπαθείτε σε τόσα post να μας πείσετε ότι το μαγαζί είναι OK εσάς σας φαίνεται φυσιολογικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...