Προς το περιεχόμενο

Mrsmith.gr καταστημα και προσφορες σε μελη του ινσομνια!


evagelou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλά ηρέμησε, Κανείς δεν αμαύρωσε το κατάστημα επειδή εκείνο δεν έχει προβλέψει να διασφαλίζει την σχέση του με τον πελάτη και να δίνει τις εγγυήσεις που χρειάζονται.Και επέτρεψε στους άλλους να έχουν πιο σφαιρική σκέψη γιατί το θέμα δεν είναι η παραλαβή - αντικαταβολή.. εκεί δεν τελειώνει η σχέση με αυτό που αγόρασες εκεί μάλλον αρχίζει..

 

Προεξοφλημένο δεν είναι τίποτα ούτε το θετικό ούτε το αρνητικό αλλά η σχέση αγοραστή πωλητή πρέπει να είναι ξεκάθαρη και το εν λόγω κατάστημα την έχει αφήσει θολή.

Εχεις δικιο αλλα ο φιλος venumis δεν λεει κατι λαθος.επιφυλαξεις πρεπει να υπαρχουν αλλα με μετρο.

Τελευταια μεχρι και μεγαλα φυσικα μαγαζια εχουν θεμα με εγγυηση αρα γενικα θελει ψαξιμο.

 

Το θεμα ειναι αν σαν νεο μαγαζι απο λαθος η λογω του οτι βιαστηκε να ανξει δεν προλαβε μερικα πραγματα που θα τα βαλει μετα. Ας ελπιζουμε να ειναι κατι τετοιο.

Για μενα θα πρεπει να μπορεις να πας απο εκει για οποιοδηποτε λογο εστω και μετα απο συνομιλία μαζί τους και ας είναι και ένα αχούρι σε υπόγειο επαφή μετράει κακάο τα ψέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο αλλα ο φιλος venumis δεν λεει κατι λαθος.επιφυλαξεις πρεπει να υπαρχουν αλλα με μετρο.

Τελευταια μεχρι και μεγαλα φυσικα μαγαζια εχουν θεμα με εγγυηση αρα γενικα θελει ψαξιμο.

 

Το θεμα ειναι αν σαν νεο μαγαζι απο λαθος η λογω του οτι βιαστηκε να ανξει δεν προλαβε μερικα πραγματα που θα τα βαλει μετα. Ας ελπιζουμε να ειναι κατι τετοιο.

Για μενα θα πρεπει να μπορεις να πας απο εκει για οποιοδηποτε λογο εστω και μετα απο συνομιλία μαζί τους και ας είναι και ένα αχούρι σε υπόγειο επαφή μετράει κακάο τα ψέματα

στην διευθυνση τους ειναι τα γραφεια τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ηρέμησε, Κανείς δεν αμαύρωσε το κατάστημα επειδή εκείνο δεν έχει προβλέψει να διασφαλίζει την σχέση του με τον πελάτη και να δίνει τις εγγυήσεις που χρειάζονται.

 

Πλάκα κάνεις τώρα έτσι ?

 

Ναι δεν πρόβλεψε ενα καινούριο μαγαζί να στείλει με υπερήχους μηνύματα στον εγκέφαλό σου ώστε να σε πείσει οτι θα εχει καλή σχέση μαζί σου !!!

 

Δηλαδή πριν 6 χρόνια που άνοιξε ας πούμε το Media Markt και είχε κάποιες καλές τιμές για κράχτη ο κόσμος που αγόραζε σωρηδόν ήταν σίγουρος οτι εχει να κάνει με ενα μαγαζί που μπορεί να εμπιστευτεί ??

 

Μην γράφεις οτι ναναι γιατι έχουμε και μαλλιά ακόμα στο κεφάλι μας και δεν θέλουμε να τα χάσουμε.

 

Εχεις κάποια προσωπική εμπειρία απο το κατάστημα ? Αν ναι κάτσε και γράψε οτι θέλεις, δεν έχεις τότε τι κάθεσαι και κάνεις εικασίες ?

 

Αμα δεν σου βγάζει εμπιστοσύνη το κατάστημα αγόρασε απο αλλού, δεν είναι ανάγκη να το μάθει όλος ο κόσμος !!

 

Ετσι επηρεάζεις και άλλους, δεν το καταλαβαίνεις ?

 

Ηρέμησε λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να παραθεσω την προσωπικη μου αποψη.Καθισα χθες και διαβασα ολο το θεμα σχετικα με το ΙΤΒ.Εκει οπως ειδα συνεβησαν απιστευτα πραγματα και τελικα λογω του οτι η αγορα ειχε γινει μεσω του Golden Deals εγινε και επιστροφη χρηματων.Οποτε περα του ψυχολογικου κομματιου ολα καλα.Αλλωστε στις μερες μας αυτο θα μας ενδιεφερε περισσοτερο,να μην χασουμε λεφτα και οχι μια τηλεοραση που στο κατω κατω πας και την παιρνεις απο αλλου.

Προσφατα ανοιξε το mrsmith.gr.Βρισκω απολυτα λογικο οι περισσοτεροι απο μας,και βαζω και τον εαυτο μου μεσα, να παραξενευτηκαμε απο τις παρα πολυ χαμηλες σε διαφορα προιοντα.Δεν ειναι σε ολα,μαλιστα σε πολλα οι τιμες ειναι αρκετα υψηλες.Καλως η κακως ακουμε και διαβαζουμε καθημερινα για διαφορες απατεωνιες εις βαρος μας, οποτε ειναι επισης λογικο να θελουμε να προστατευτουμε απο μαγαζια που αποσκοπουν σε αυτο.Στην τελικη καλο ειναι κιολας να ψαχνομαστε αρκετα και να μην παμε σαν αρνια επι σφαγη.Συμφωνα με το δικο μου φτωχο μυαλο συμβαινουν 2 πραγματα.

α)το μαγαζι ειναι κομπλε και απλα εχει χαμηλες τιμες μεχρι να γινει γνωστο και απο κει και περα να πει μαγκες ξερετε, θα ανεβασω τις τιμες τωρα που απεκτησα πελατεια.Δεκτο αλλωστε ειναι και ο νομος της αγορας.Μεχρι τοτε ολοι οσοι αγορασουν θα εχουν επωφεληθει των χαμηλων τιμων

β)προκειται παλι για μια αντιστοιχη περιπτωσω αλα ITB με οτι συνεπαγεται αυτο.

 

Και ρωτω.Για την β περιπτωση τι κανουμε λοιπον?Η μαλλον τι μπορουμε να κανουμε?

Για τις εγγυησεις των προιοντων πως μπορουμε να μαθουμε οτι ισχυουν?Αν ποτε χρειαστουμε κατι απο το μαγαζι που θα απευθυνθουμε εφοσον δεν υπαρχει διευθυνση?Εγω εστειλα χθες για παραδειγμα email για να ρωτησω 2 πραγματα για ενα προιον και δεν ελαβα ποτε απαντηση.Μπορει να ετυχε βεβαια.Το σιγουρο ειναι οτι αν ποτε αγορασω κατι θα ζητησω αντικαταβολη και ελεγχο πριν.Αλλα η σχεση με το καθε καταστημα δεν σταματαει τι στιγμη που θα δωσω εγω τα χρηματα και αυτο το προιον σε μενα,οποτε το μετα ειναι κατι που πρεπει να μαθουμε πως λειτουργει.

 

Κλεινοντας θελω να ζητησω συγνωμη για το χρονο που σας εφαγα.Μπορει να ειπα χαζομαρες,μπορει να εξεφρασα και αποριες και σκεψεις πολλων.Το μονο σιγουρο ειναι οτι αισθανομαι ασφαλης μεσα σε αυτο το φορουμ,παρεα θα ηταν καλυτερο να το πω,που αποτελειται απο χιλιαδες ατομα και σε καθε περιπτωση,ειτε καλη(α περιπτωση) ειτε κακη(β περιπτωση), ειμαστε μαζι και οχι ο καθενας μοναχος του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην διευθυνση τους ειναι τα γραφεια τους!

Το ξέρω αλλά θέλει ψάξιμο που δε πρέπει.κατά τα αλλά το άμεσο μελλον θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην διευθυνση τους ειναι τα γραφεια τους!

Το ξέρω αλλά θέλει ψάξιμο που δε πρέπει.κατά τα αλλά το άμεσο μελλον θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι κολατε με την εγγυηση?αμα ειναι μια χαρα και καινουργια τα προιοντα τους σαφως εχουν την εγγυηση του κατασκευαστη οποτε αν παθει κατι το στελνεις σε αυτον..ειδαμε και αλλα μεγαλα μαγαζια τι φοβερο aftersales εχουν....

Αποψη μου ειναι οτι αφου διαπιστοθει οτι ειναι οκ περνεις οτι προλαβεις με αυτες τις τιμες και ας κλεισει την αλλη μερα το καταστημα.. το θεμα ειναι η εγγυηση του κατασκευαστη

 

Sent from a parallel universe using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο αυτα παραπανω τι δεν καταλαβες? σε παραγγελια ανω των ~200 ευρω μειον 12 % σε απλα μαθηματικα....

 

εγω τι δεν καταλαβα ; μηπως εσυ δεν καταλαβες κατι ;

 

Θελουμε καποιος admin να μπει να μας πει ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ μιλησαμε με τηνΚυρια και ισχυει σαν ινσομνια κανουμε αυτη την προσφορα γιατι ετσι συμφωνησαμε . Τι αλλο να καταλαβω ; Επισημη απαντηση θελω απλα να ξερω οτι δεν προσπαθει καποιος να βγαλει λεφτα απο το μεγαλυτερο τεχνολογικο φορουμ στην Ελλαδα αλλα γινεται σε συνεννοηση με τον ιδιοκτητη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εμπειρία του πελάτη και το τι με διασφαλίζει .. Έχω την κακιά εμπειρία μαγαζιών μαϊντανών που μετά χάνονται και τους ψάχνεις Έχω την εμπειρία του να μην υπάρχει εγγύηση όταν κάτι συμβεί από πολλούς συμφουρομιτες μου.. Έχω την εμπειρία της λαμογιας σε αυτή την χώρα..

 

Εγώ δεν επηρεάζω τίποτα ούτε προς το θετικό ούτε προς το αρνητικό για το εν'λογω κατάστημα ότι έκανε και ότι δεν έκανε το φρόντισε από μόνο του..

Τώρα την αντιπαράθεση στο νεομοδατο στυλακι της υπερβολής και του αποσπασματικού θα την αποφύγω.. Τα δικά μου ποστς βασίζονται σε επιχειρήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πριν ενα μήνα περίπου εχω παει για επιστροφή λόγο προβληματικού hardware μια μητρική εντελώς καινούρια (μιας εβδομάδας) σε κατάστημα που ολοι εδω μέσα το προτείνουν σαν τρελοί και θεωρείται απο τα "πολύ καλά" αν και εχω φαει πακέτο δεν βγήκα να κράξω το μαγαζί, μπορεί να έτυχε, μπορεί να φταίει ο προμηθευτής, δεν θα συκοφαντήσω ομως ενα μαγαζί απο μια και μόνο περίπτωση, ας είναι και προσωπική. Εδω κάποιοι λένε το μακρύ και το κοντό τους χωρίς καν να εχουν προσωπική εμπειρία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι κολατε με την εγγυηση?αμα ειναι μια χαρα και καινουργια τα προιοντα τους σαφως εχουν την εγγυηση του κατασκευαστη οποτε αν παθει κατι το στελνεις σε αυτον..ειδαμε και αλλα μεγαλα μαγαζια τι φοβερο aftersales εχουν....

Αποψη μου ειναι οτι αφου διαπιστοθει οτι ειναι οκ περνεις οτι προλαβεις με αυτες τις τιμες και ας κλεισει την αλλη μερα το καταστημα.. το θεμα ειναι η εγγυηση του κατασκευαστη

 

Sent from a parallel universe using Insomnia

 

Εγω ας πουμε θελω να αγορασω ενα κουτι.Που μπορει να μου βγαλει ενα οποιοδηποτε προβλημα.Δυσκολο αλλα πες οτι γινεται.Ειναι πιο απλο να το στειλω ο ιδιο 20 κιλα πραγμα στην εταιρια απο το να το παω στο μαγαζι που το αγορασα?Αλλωστε αν ηταν ετσι θα επρεπε να υπαρχουν μονο οι αντιπροσωπιες και να πηγαινες να κανεις τις αγορες σου απο κει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ σοβαρού και αστείου.

Μιλάμε για MrSmith σε Αγγλία σωστά; Since 1983 και τα ρέστα. Το έχει βρει κανείς αυτό; Διότι το mrsmith.co.uk είναι μπάντα το .com γαβγίζει και το 1983 είχε βγει ταινία MrSmith. Αν τελικά είναι μούφα το μαγαζί και πεις σε κάποιον ότι σου έφαγε λεφτά ο mrSmith η απάντηση θα είναι "Smith? Σώθηκες. όλοι Smith λέγονται".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εμπειρία του πελάτη και το τι με διασφαλίζει .. Έχω την κακιά εμπειρία μαγαζιών μαϊντανών που μετά χάνονται και τους ψάχνεις Έχω την εμπειρία του να μην υπάρχει εγγύηση όταν κάτι συμβεί από πολλούς συμφουρομιτες μου.. Έχω την εμπειρία της λαμογιας σε αυτή την χώρα..

 

Εγώ δεν επηρεάζω τίποτα ούτε προς το θετικό ούτε προς το αρνητικό για το εν'λογω κατάστημα ότι έκανε και ότι δεν έκανε το φρόντισε από μόνο του..

Τώρα την αντιπαράθεση στο νεομοδατο στυλακι της υπερβολής και του αποσπασματικού θα την αποφύγω.. Τα δικά μου ποστς βασίζονται σε επιχειρήματα..

 

Απο αυτα που έγραψες πράγματι βλέπω ακράδαντα επιχειρήματα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω ας πουμε θελω να αγορασω ενα κουτι.Που μπορει να μου βγαλει ενα οποιοδηποτε προβλημα.Δυσκολο αλλα πες οτι γινεται.Ειναι πιο απλο να το στειλω ο ιδιο 20 κιλα πραγμα στην εταιρια απο το να το παω στο μαγαζι που το αγορασα?Αλλωστε αν ηταν ετσι θα επρεπε να υπαρχουν μονο οι αντιπροσωπιες και να πηγαινες να κανεις τις αγορες σου απο κει

 

Σε αυτο εχεις δικιο δεν το ειχα σκεφτει,αλλα για hardware ειναι κομπλε νομιζω

 

Sent from a parallel universe using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...