Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την επιστροφη πως την παιρνουμε; Παμε εφορια

Η βαζουμε το Ivan της τραπεζα μας στην φορολογικη δηλωση κατω κατω;

Επισης ποτε την περνουμε αφου κανουμε τη δηλωση, σε κανα μηνα πχ?

 

Κανεις την δηλωση βαζεις το ΙΒΑΝ σου και οταν σου βγει πιστωτικο το εκκαθαριστικο πας στην εφορια να πεις οτι ειναι να παρεις επιστροφη. Λες το ΑΦΜ σου μπαινει μεσα στο συστημα και αν δει οτι ολα ειναι καλα θα εχεις μαζι σου το ΙΒΑΝ και θα το καταχωρησει και θα σου ερθει η επιστροφη . Αλλιως αν υπαρχει προβλημα θα χρειαστει εκει να συμπληρωσεις κατι δηλωσεις . Θα συμπληρωσεις τις δηλωσεις μαλλον αν τα προηγουμενα χρονια δεν εχεις κανει καθολου φορολογικη δηλωση. Μολις κανεις την φορολογικη δηλωση και δηλωσεις το ΙΒΑΝ σου και σου βγει το  εκκαθαριστικο πιστωτικο οτι ειναι να παρεις επιστροφη δηλαδη τοτε πας στην εφορια 2-3 μερες μετα και εχεις μαζι σου το ΙΒΑΝ και λες στο τμημα εσοδων οτι περιμενεις επιστροφη και θες να κανεις αιτηση και να βαλεις το ΙΒΑΝ σου και θα σου πουν εκει τι θα κανεις αφου δουν στο κομπιουτερ τι παιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση για το ε1? Αν είχες μόνο το voucher, ξέρετε πόσο ποσό αποδείξεων βάζουμε? (ξέρω ότι φέτος δεν δηλώνουμε αποδείξεις παρά μόνο από γιατρούς,φαρμακεία κτλ) και αν δεν έχουμε τέτοιες αποδείξεις, λογικά θα το αφήσουμε κενό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φταίω εγώ να κάνω την δήλωση και να μην τα δηλώσω τα έσοδα απο το voucher ή θα με πούνε φοροφυγά;αντε να περιμένουμε να δούμε τι θα κάνουνε και αυτοί;

Δηλαδή εσύ χαλάστηκες επειδή δεν το είδες συμπληρωμένο ένα πεδίο; Το ότι κάτι δεν συμπληρώθηκε αυτόματα δεν σημαίνει ότι είσαι καλυμμένος και ότι την γλίτωσες, καλύτερα να είσαι προσεκτικός και να δεις ότι δεν λείπει τίποτα. Αν δεν είσαι σίγουρος για κάτι, καλύτερα ρώτα έναν λογιστή.

 

Παιδιά, όλοι εσείς που ρωτάτε για τις φορολογικές δηλώσεις, έχουν ξεκινήσει οι υποβολές; μέχρι πότε είναι η προθεσμία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσύ χαλάστηκες επειδή δεν το είδες συμπληρωμένο ένα πεδίο; Το ότι κάτι δεν συμπληρώθηκε αυτόματα δεν σημαίνει ότι είσαι καλυμμένος και ότι την γλίτωσες, καλύτερα να είσαι προσεκτικός και να δεις ότι δεν λείπει τίποτα. Αν δεν είσαι σίγουρος για κάτι, καλύτερα ρώτα έναν λογιστή.

 

Παιδιά, όλοι εσείς που ρωτάτε για τις φορολογικές δηλώσεις, έχουν ξεκινήσει οι υποβολές; μέχρι πότε είναι η προθεσμία;

Ναι ξεκινήσανε και είναι μέχρι 30 Ιουνίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κωδικο 049 που δηλωνοντουσαν περσι οι αποδειξεις φετος ειναι απενεργοποιημενος και δεν μπορεις να βαλεις κατι. αναγνωριζεται αυτοματα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κωδικο 049 που δηλωνοντουσαν περσι οι αποδειξεις φετος ειναι απενεργοποιημενος και δεν μπορεις να βαλεις κατι. αναγνωριζεται αυτοματα.  

Τι εννοείς αναγνωρίζεται αυτόματα; Πως ξέρει πόσες αποδείξεις έχεις μαζέψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας θεος ξερει τι εχουν κανει με τις δηλωσεις...εγω το πηρα με βαση την περσινη,τα ειχαν περασει ολα απο μονοι τους μεσα, αποδειξεις δεν σε αφηνει να βαλεις ποσο, και αναμενουμε την εκκαθαριση.  οσοι ρωτατε για επιστροφη  με βαση απο πέρσι η αναμονη ειναι 3-4μηνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Κωδικός 049

Ο κωδικός είναι απενεργοποιημένος και δεν συμπληρώνεται για το φορολογικό έτος 2015, δεδομένου ότι δεν απαιτούνται αποδείξεις για τη μείωση του φόρου εισοδήματος με βάση το άρθρο 16 του ΚΦΕ. Σχετ. ΠΟΛ. 1041/2016.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά, είμαι επιτυχον στο τουρισμου αλλα λόγο κωλύματος μάλλον δεν θα πηγαίνω κάθε μέρα. Εαν έρθει έλεγχος και δε με βρει εκει μια-δυο φορές θα με ακυρώσουν απο το πρόγραμμα ή θα πληρωθώ κανονικά; έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις βεβαιώσεις αποδοχών!

Στο παρακάτω link είναι για τα προγράμματα της ΕΚΤ-ΕΥΕ.

Δεν έχει σχέση ο ΟΑΕΔ με τα προγράμματα αυτά. Ο ΟΑΕΔ είναι απλά φορέας ελέγχου ανεργίας.

 

EKT-EYE

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΠΙΔΟΜΑΤΩΝ ΕΤΟΥΣ 2015 ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

      «ΕΠΙΤΑΓΗ ΕΙΣΟΔΟΥ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΑΠΟ 18 ΕΩΣ 24 ΕΤΩΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ»

     «ΕΠΙΤΑΓΗ ΕΙΣΟΔΟΥ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΑΠΟ 25 ΕΩΣ 29 ΕΤΩΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ»

     «ΕΠΙΤΑΓΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΦΟΡΤΟΕΚΦΟΡΤΩΤΩΝ ΞΗΡΑΣ - ΛΙΜΕΝΟΣ»

     «ΕΠΙΤΑΓΗ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΕΩΣ 29 ΕΤΩΝ»

 ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΕΚΤ, ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

 

http://www.eye-ekt.gr:8080/

 

 

 

 

immortal1111

Ακυρώνεσαι φυσικά αλλά και το ΚΕΚ πρέπει να σου βάζει απουσίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις βεβαιώσεις αποδοχών!

Στο παρακάτω link είναι για τα προγράμματα της ΕΚΤ-ΕΥΕ.

Δεν έχει σχέση ο ΟΑΕΔ με τα προγράμματα αυτά. Ο ΟΑΕΔ είναι απλά φορέας ελέγχου ανεργίας.

 

EKT-EYE

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΠΙΔΟΜΑΤΩΝ ΕΤΟΥΣ 2015 ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

«ΕΠΙΤΑΓΗ ΕΙΣΟΔΟΥ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΑΠΟ 18 ΕΩΣ 24 ΕΤΩΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ

 

 

 

immortal1111

Ακυρώνεσαι φυσικά αλλά και το ΚΕΚ πρέπει να σου βάζει απουσίες.

εμένα μου τα έβγαλε τα ποσά και την επιστροφή στην φορ.δηλωση δεν πιστεύω να χρειάζεται να παω και βεβαίωση στην εφορία αφού το αναγράφει στο εκκαθαριστικο!!!

Εαν κάνω όμως τη θεωρία και όχι την πρακτική, θα πληρωθώ για τη θεωρία έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Χαιρετε !!! Λοιπον να ενημερώσω ότι μου μπήκαν τα λεφτά της επιστροφης απο το voucher. Είχα κανει 10/4 την δηλωση πηγα στην εφορια 13/4 για την διαδικασια και σημερα Τετάρτη 25/5 μου μπήκαν τα λεφτά από την επιστροφή. Καλά μου είπαν οτι σε κανα μήνα θα μου έμπαιναν. Περίμενα πιο αργα απο Ιούλιο και πέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετε !!! Λοιπον να ενημερώσω ότι μου μπήκαν τα λεφτά της επιστροφης απο το voucher. Είχα κανει 10/4 την δηλωση πηγα στην εφορια 13/4 για την διαδικασια και σημερα Τετάρτη 25/5 μου μπήκαν τα λεφτά από την επιστροφή. Καλά μου είπαν οτι σε κανα μήνα θα μου έμπαιναν. Περίμενα πιο αργα απο Ιούλιο και πέρα. 

 

Στην εφορία που πήγες? και τι σου είπαν όταν πήγες? Εγώ την έκανα στις 06/04 και πέρασα τυχαία εχθές να ρωτήσω τι παίζει. Μου είπαν ότι βγάζει στο εκκαθαριστικό μου το μήνυμα: Σας πληροφορούμε ότι το ποσό επιστροφής του φόρου εισοδήματος ανέρχεται σε... και μετά με κεφαλαία λέει: Μετά την ολοκλήρωση των ελέγχων θα ενημερωθείτε με ηλεκτρονικό μήνυμα για την επιστροφή του φόρου. Με λίγα λόγια, μου είπαν πως δεν ξέρουν αυτοί το πότε θα γίνει η επιστροφή καθώς το βλέπει η Γενική γραμματεία.  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...