Προς το περιεχόμενο

[WristBand] Xiaomi MiBand @tinydeal 18.39$


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτη του play store δεν καιει μπαταρια καθως συνδεεται μονο οταν ανοιξεις την εφαρμογη ή για κλησεις. Η αλλη εχει μεν τα παντα αλλα καιει μπαταρια, το γραφει κιολας :)

Σε ευχαριστώ, δεν το είχα παρατηρήσει. Έβαλα αυτή απο το link ΧΩΡΙΣ τα notifications να δώ διαφορές. Έτσι κ αλλιώς, τις ειδοποιήσεις μόνο για πλάκα τις είχα ανοίξει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ ικανοποιημένος και εγώ . 3 βράδια , στα 2 είχε ακρίβεια λεπτού θα έλεγα , στο ένα που απλά ήμουν ξαπλωμένος με το κινητό ξέφυγε λίγο (κανά 15 λεπτό)

Στα βήματα πρέπει να είναι αρκετά ακριβές αλλά σίγουρα χάνει στο τρέξιμο , ενδεικτικά σε απόσταση 10 χιλιομέτρων μπορεί να χάνει και 700-800 μέτρα οπότε δεν κάνει για τέτοια χρήση (νομίζω δεν ειναι και ο σκοπός του άλλωστε). Το ξυπνητήρι και οι ειδοποιήσεις τα σπάνε , sms ,viber κλήσεις κτλ όλα δονάει κανονικά. Ενοείται πως λόγω χρήσης bluetooth θα έχει παραπάνω κατανάλωση μπαταρίας στο κινητο(στο miband δεν τιθεται θέμα αφού πχ αντι για 30 μερες αντε να το φορτισεις στις 20..) αλλά αν δεν χρειάζεται να έχετε ειδοποιήσεις συνέχεια(πχ εγώ τις έχω μονο σε ωρα δουλειας) τότε κλέινεις το bluetooth και το ανοίγεις μονο οταν θελεις να δεις πληροφορίες (αφου το miband καταγράφει πάντα, ανεξάρτητα αν εχεις ανπιχτο η οχι το bluetooth).Γενικά για 13-14 ευρω το γκατζετάκι δεν υπαρχει , προβλέπω να το παίρνω δώρο σε φίλους και οικογένεια  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το δικό μου δεν μπορεί να κάνει connect σε note 2 με 4.3;αλλωτε κάνει εύρεση δονείται ανάβουν τα λαμπάκια και σβήνει και αλλωτε δεν το βλέπει καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, δεν το είχα παρατηρήσει. Έβαλα αυτή απο το link ΧΩΡΙΣ τα notifications να δώ διαφορές. Έτσι κ αλλιώς, τις ειδοποιήσεις μόνο για πλάκα τις είχα ανοίξει. 

Ορίστε και το "πειραγμένο" APK με τα Notifications για να μη γραφόμαστε-σχολιάζουμε στο άλλο site

 

Λινκ

 

 

Εαν μπορεί ο Matrixxx να προσθέσει το Λινκ και στο πρώτο post για να βρίσκεται πιο εύκολα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σ εμενα (Nexus 4) το ξεκλειδωμα δουλευει κανονικα με την τροποποιημενη εφαρμογη που εβαλε ο φιλος fagib2002 πιο πισω.

 

Φίλε μου, και 'γω αυτήν έβαλα αλλά δεν μου το έχει καν σαν επιλογή το ξεκλείδωμα. Μήπως έβαλες την ελληνική και όχι την αγγλική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, και 'γω αυτήν έβαλα αλλά δεν μου το έχει καν σαν επιλογή το ξεκλείδωμα. Μήπως έβαλες την ελληνική και όχι την αγγλική?

 

Οχι την αγγλική έβαλα σύμφωνα με τις οδηγίες. Σε ποιο σημειο έχεις πρόβλημα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Από Tinydeal παραλάβατε όλοι; Υπάρχει περίπτωση επειδή δεν είναι και από τα πιο αξιόπιστα/δημοφιλή sites να στέλνει μούφες; Λέτε το βραχιολάκι να είναι επιβλαβές λόγω ακτινοβολίας επειδή το φοράμε συνέχεια; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας δεν εχει αντιμετωπισει προβλημα με το wrist band? Δεν μπορει να κανει pair το δικο μου. Αναβοσβηνουν τα μπλε λεντακια και μολις ακουμπαω το δαχτυλο πανω σβηνουν και η εφαρμογη ζηταει try again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@BELL, Πρέπει με το δάκτυλο σου να το "ταρακουνήσεις" κ όχι να το ακουμπήσεις απλά... Σε αυτό το στάδιο δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

 

@d_gkal, Όχι, δεν θα παίξει! Το android 4.1 δεν  υποστηρίζει Bt low energy οπότε δεν είναι συμβατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@BELL, Πρέπει με το δάκτυλο σου να το "ταρακουνήσεις" κ όχι να το ακουμπήσεις απλά... Σε αυτό το στάδιο δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

 

 

Δυστυχως τπτ με το που αναβουν αμεσως μετα σβηνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου, και 'γω αυτήν έβαλα αλλά δεν μου το έχει καν σαν επιλογή το ξεκλείδωμα. Μήπως έβαλες την ελληνική και όχι την αγγλική?

Οχι την αγγλική έβαλα σύμφωνα με τις οδηγίες. Σε ποιο σημειο έχεις πρόβλημα;

Δεν μου εμφανίζει πουθενά την επιλογή για ξεκλείδωμα συσκευής. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση τη στιγμή που έχουμε το ίδιο κινητό. Μήπως έχει αναβαθμιστεί το λινκ; Πατάω όμως ενημέρωση στην εφαρμογή και λέει είναι ενημερωμένη post-91298-0-73315200-1419316261_thumb.png[ATTACH]785714[/ATTACH]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...