Προς το περιεχόμενο

[WristBand] Xiaomi MiBand @tinydeal 18.39$


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η καταγραφή ύπνου είναι απίστευτα ακριβής! Και για κατούρημα να πάω μου γράφει "Awake for x min". Έπαθα πλάκα! Αλλα κ το ξυπνητήρι με τη δόνηση όλα τα λεφτά. Την ειδοποίηση απο άλλες εφαρμογές την έχει δοκιμάσει κανείς σε μη Xiaomi συσκευή? Σε ένα GS4 που έχω, δεν τα κατάφερα να δουλέψει... Πήγα Notification settings, επέλεξα τις εφαρμογές που ήθελα, έκανα κ τις ρυθμίσεις σε κάθε εφαρμογή αλλά δεν δούλεψε ποτέ!

 

Επίσης, απο μπαταρία στο κινητό πως πάτε? 2 μέρες που το φοράω, έχω αισθητή μείωση της διάρκειας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα με κούφανε το deep sleep και το light sleep. Απιστευτο οντως. Και με πολλες εναλλαγες.

λεει οτι ξάπλωσες την ταδε ωρα και αποκοιμηθηκες τοτε!!

Ειμαι τρελα περιεργος να μαθω το πως το βρισκει ολο αυτο (πχ κουνημα;) με deep light και awake.

Κανα πέντε τις εκατο εχει πεσει ανα μερα αλλα δεν το φορτισα οταν το πηρα.

το δουλεψα με την μια.

ειναι στις πενηνταπεντε μερες απο την τελευταια φορτιση (εργστασιακη μαλλον) οποτε φρεσκο πραμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, επειδή βρίσκω αντικρουόμενα στοιχεία,μπορεί κάποιος να μετρήσει το λουράκι σε μήκος?

ολόκληρο ή απο τη πιο έξω τρύπα μέχρι το κούμπωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, επειδή βρίσκω αντικρουόμενα στοιχεία,μπορεί κάποιος να μετρήσει το λουράκι σε μήκος?

ολόκληρο ή απο τη πιο έξω τρύπα μέχρι το κούμπωμα.

εικοσι δυο εκατοστα περιπου απο ακρη σε ακρη. κανα εκατοστο περιπου η λιγο περισσοτερο απο το τελευταίο κουμπωμα.

 

(667!!!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα δεδομενα πρεπει να ειναι συνδεδεμενο συνεχεια με το μπλε δοντι για να δειχνει? Η απλα τα κραταει και με το που κανεις ζευξη στα σκασει με την μια? Γιατι ειναι λιγο φρυκαλεο να ειναι συνεχεια συνδεδεμενο με το κινητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kostass, εννοώ ότι βλέπω μείωση στην μπαταρία του κινητού, όχι στο mi band. Συνήθως τα βράδια είχα 50-70% ενώ χθες κ σήμερα 20%

ωπ sorry καταλαβα λαθος.

οχι μεχρι τωρα δεν εχω παρατηρησει τιποτα τετοιο. λογικα αφου δεν τρεχει στο παρασκηνιο εφαρμογη βηματομετρητη πιστευωδ θα επρεπε να εχεις drain.

ας πει και καποιο αλλο παιδι ομως αν το εχει.

ισως σε εμενα δεν εχει γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταγραφή ύπνου είναι απίστευτα ακριβής! Και για κατούρημα να πάω μου γράφει "Awake for x min". Έπαθα πλάκα! Αλλα κ το ξυπνητήρι με τη δόνηση όλα τα λεφτά. Την ειδοποίηση απο άλλες εφαρμογές την έχει δοκιμάσει κανείς σε μη Xiaomi συσκευή? Σε ένα GS4 που έχω, δεν τα κατάφερα να δουλέψει... Πήγα Notification settings, επέλεξα τις εφαρμογές που ήθελα, έκανα κ τις ρυθμίσεις σε κάθε εφαρμογή αλλά δεν δούλεψε ποτέ!

 

Επίσης, απο μπαταρία στο κινητό πως πάτε? 2 μέρες που το φοράω, έχω αισθητή μείωση της διάρκειας. 

Kαι εγω στο μι4 έχω λίγο παραπάνω κατανάλωση μπαταρίας αλλά έχω ανοικτά το ξεκλειδωμα και τα notifications, δουλευουν κανονικότατα, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν εχω ασχοληθει με notifications και δεν ξερω αν δουλευει σε εμενα γενικα, εχω ξυπνητηρι εισερχομενες κτλ.

θα παρατηρησω ξανα με προσοχη και θα πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταγραφή ύπνου είναι απίστευτα ακριβής! Και για κατούρημα να πάω μου γράφει "Awake for x min". Έπαθα πλάκα! Αλλα κ το ξυπνητήρι με τη δόνηση όλα τα λεφτά. Την ειδοποίηση απο άλλες εφαρμογές την έχει δοκιμάσει κανείς σε μη Xiaomi συσκευή? Σε ένα GS4 που έχω, δεν τα κατάφερα να δουλέψει... Πήγα Notification settings, επέλεξα τις εφαρμογές που ήθελα, έκανα κ τις ρυθμίσεις σε κάθε εφαρμογή αλλά δεν δούλεψε ποτέ!

 

Επίσης, απο μπαταρία στο κινητό πως πάτε? 2 μέρες που το φοράω, έχω αισθητή μείωση της διάρκειας. 

 

Θα διαφωνήσω με την καταγραφή ύπνου αλλά ίσως είναι δικό μου θέμα αυτό. Μου βγάζει τουλάχιστον 30-45 νωρίτερα ότι έχω κοιμηθεί και αυτό επειδή είμαι στο κρεβάτι χωρίς να κουνιέμα ιδιαίτερα. Το ίδιο και όταν ξυπνάω, βγάζει την ακριβή ώρα που ξύπνησα αλλά αν "χουζουρέψω" κανένα μισάωρο ακόμη στο κρεβάτι, πάλι λέει ότι κοιμάμαι. Αλλά μπορεί επειδή γενικά αργεί πολύ να με πάρει ο ύπνος. Για τις ειδοποιήσεις είμαι απόλυτα ευχαριστημένος καθώς δονείται κάθε φορά που έχω κάποια καινούρια ειδοποίηση, δουλεύει άψογα σε Nexus 4. Πολλές φορές κλείνω το bluetooth γιατί με ενοχλεί μερικές φορές η συνεχόμενη δόνηση από όλες τις εφαρμογές που έχω βάλει να με ενημερώνει. Το μόνο που δεν δούλεψε και δεν το έχει καν σαν επιλογή είναι το ξεκλείδωμα της συσκευής αλλά μάλλον μόνο σε Xiaomi κινητά δουλεύει. Έχεις βάλει την εφαρμογή από το Play Store ή του λινκ που έβαλε ο φίλος fagib2002? Για την μπαταρία δεν σκέφτηκα να το κοιτάξω, ίσως λόγω και bluetooth να αδειάζει πιο γρήγορα καθώς το έχω μόνιμα ανοιχτό πια

 

Βασικα με κούφανε το deep sleep και το light sleep. Απιστευτο οντως. Και με πολλες εναλλαγες.

λεει οτι ξάπλωσες την ταδε ωρα και αποκοιμηθηκες τοτε!!

Ειμαι τρελα περιεργος να μαθω το πως το βρισκει ολο αυτο (πχ κουνημα ;) με deep light και awake.

Κανα πέντε τις εκατο εχει πεσει ανα μερα αλλα δεν το φορτισα οταν το πηρα.

το δουλεψα με την μια.

ειναι στις πενηνταπεντε μερες απο την τελευταια φορτιση (εργστασιακη μαλλον) οποτε φρεσκο πραμα!

Έχει να κάνει με το επιταχυσιόμετρο ή όπως το λένε. Μερικά που έχουν και παλμογράφο από κάτω έχω διαβάσει πως είναι πιο ακριβή. Παραθέτω ένα λινκ με έναν τύπο που πήγε σε sleep study όπου τα αποτελέσματα είναι όσο πιο ακριβή γίνεται και παράλληλα φόραγε μια ποικιλία από wristbands (όχι το δικό μας).

http://www.huffingtonpost.com/dr-christopher-winter/sleep-tips_b_4792760.html

 

Παιδια τα δεδομενα πρεπει να ειναι συνδεδεμενο συνεχεια με το μπλε δοντι για να δειχνει? Η απλα τα κραταει και με το που κανεις ζευξη στα σκασει με την μια? Γιατι ειναι λιγο φρυκαλεο να ειναι συνεχεια συνδεδεμενο με το κινητο!

 

Αφού το κάνεις pair μια φορά, κάθε φορά που ανοίγεις το bluetooth αυτό θα συνδεθεί από μόνο του και θα σου έρχονται οι ειδοποιήσεις κανονικά εφόσον τις έχεις ενεργοποιήσει. Τα δεδομένα συγχρονίζονται μόλις ανοίξεις και την εφαρμογή MiBand.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την εφαρμογή του play store αλλα την άλλαξα με αυτή προηγούμενου post (με την έκδοση με notifications). Το bluetooth το έχω πάντα ανοιχτό γιατί έχω hands free οπότε δεν είναι απο εκεί το θέμα με τη μπαταρία. Στο battery status, μου δείχνει πολύ μεγάλη κατανάλωση το "Android OS". Θα το παρατηρήσω μερικές μέρες ακόμα με δοκιμές κ θα δω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω με την καταγραφή ύπνου αλλά ίσως είναι δικό μου θέμα αυτό. Μου βγάζει τουλάχιστον 30-45 νωρίτερα ότι έχω κοιμηθεί και αυτό επειδή είμαι στο κρεβάτι χωρίς να κουνιέμα ιδιαίτερα. Το ίδιο και όταν ξυπνάω, βγάζει την ακριβή ώρα που ξύπνησα αλλά αν "χουζουρέψω" κανένα μισάωρο ακόμη στο κρεβάτι, πάλι λέει ότι κοιμάμαι. Αλλά μπορεί επειδή γενικά αργεί πολύ να με πάρει ο ύπνος. Για τις ειδοποιήσεις είμαι απόλυτα ευχαριστημένος καθώς δονείται κάθε φορά που έχω κάποια καινούρια ειδοποίηση, δουλεύει άψογα σε Nexus 4. Πολλές φορές κλείνω το bluetooth γιατί με ενοχλεί μερικές φορές η συνεχόμενη δόνηση από όλες τις εφαρμογές που έχω βάλει να με ενημερώνει. Το μόνο που δεν δούλεψε και δεν το έχει καν σαν επιλογή είναι το ξεκλείδωμα της συσκευής αλλά μάλλον μόνο σε Xiaomi κινητά δουλεύει. Έχεις βάλει την εφαρμογή από το Play Store ή του λινκ που έβαλε ο φίλος fagib2002? Για την μπαταρία δεν σκέφτηκα να το κοιτάξω, ίσως λόγω και bluetooth να αδειάζει πιο γρήγορα καθώς το έχω μόνιμα ανοιχτό πια

 

βασικα ισως ειναι με τον καθε ανθρωπο διαφορετικο αναλογα τον τροπο του υπνου του δηλαδη.

παντως εγω το προσεξα και μου εβγαλε οτι ξαπλωσα την σωστη περιπου παντα ωρα και asleep με εβγαλε μερικα λεπτα απο οταν ειδα την ωρα του κινητου και λεω την πεφτω για υπνο τωρα (σημειωτεον κοιμομουν ορθιος :P  και ισως το βοηθησε αυτο)

το πρωι ειχα ξυπνησει και χουζουρευα και εγω, και μου εβγαλε ready to wake up σχεδον την ωρα που ξυπησα και γυρνουσα γυρω γυρω!)

θα χαζεψω και το link φαινεται αρκετα ενδιαφερον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την εφαρμογή του play store αλλα την άλλαξα με αυτή προηγούμενου post (με την έκδοση με notifications). Το bluetooth το έχω πάντα ανοιχτό γιατί έχω hands free οπότε δεν είναι απο εκεί το θέμα με τη μπαταρία. Στο battery status, μου δείχνει πολύ μεγάλη κατανάλωση το "Android OS". Θα το παρατηρήσω μερικές μέρες ακόμα με δοκιμές κ θα δω... 

Αυτη του play store δεν καιει μπαταρια καθως συνδεεται μονο οταν ανοιξεις την εφαρμογη ή για κλησεις. Η αλλη εχει μεν τα παντα αλλα καιει μπαταρια, το γραφει κιολας :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Για τις ειδοποιήσεις είμαι απόλυτα ευχαριστημένος καθώς δονείται κάθε φορά που έχω κάποια καινούρια ειδοποίηση, δουλεύει άψογα σε Nexus 4. Πολλές φορές κλείνω το bluetooth γιατί με ενοχλεί μερικές φορές η συνεχόμενη δόνηση από όλες τις εφαρμογές που έχω βάλει να με ενημερώνει. Το μόνο που δεν δούλεψε και δεν το έχει καν σαν επιλογή είναι το ξεκλείδωμα της συσκευής αλλά μάλλον μόνο σε Xiaomi κινητά δουλεύει. Έχεις βάλει την εφαρμογή από το Play Store ή του λινκ που έβαλε ο φίλος fagib2002? Για την μπαταρία δεν σκέφτηκα να το κοιτάξω, ίσως λόγω και bluetooth να αδειάζει πιο γρήγορα καθώς το έχω μόνιμα ανοιχτό πια

 

 Σ εμενα (Nexus 4) το ξεκλειδωμα δουλευει κανονικα με την τροποποιημενη εφαρμογη που εβαλε ο φιλος fagib2002 πιο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...