Προς το περιεχόμενο

TABLET MAXELL MAXTAB Q8 8'' @ e-shop στα 69€


stelakis1914

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι και εγω κατοχος απο χθες,το εκανα root του  πέρασα και Play Store το τρεχει κανονικα-ευχαριστώ όλους για τις οδηγιες!

οι παρατηρήσεις μου : το ταμπλετ κλειστο φορτίζει πιο γρηγορα - η αφη του δεν ειναι και τοσο καλη-ο ηχος του δεν με καλυβει ειναι αδυναμος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αφή όντως δεν είναι η καλύτερη, ωστόσο αν βρείτε μια ποιοτική μεμβράνη (ματ κατά προτίμηση) που να κάνει στο τάμπλετ θα δείτε τρελή διαφορά. Έβαλα για πλάκα μια που είχα για ένα 7ρι τάμπλετ, την τοποθέτησα έτσι στο κέντρο απλά για να δω διαφορά και ήταν μέρα με νύχτα!

Απλά με το ebay που δεν μπορώ να βρω ανάλογες για 8ρα οθόνη έχω κολλήσει και λυπάμαι να δώσω τα 10πλάσια λεφτά που ζητάνε τα εγχώρια λαμόγια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος πως ή αν το έχει κάνει update το firmware σε kitkat να μας πει αν κρασάρει το ταμπλέτακι ή είναι οκ στην λειτουργία του? Παντα με ατομική ευθύνη!thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα , το αγορασα προ 2ημερου και ειμαι σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος 

Ωστοσο παρατηρησα το εξης , πηρα ενα καλωδιο usb otg που μετατρεπει δηλαδη micro usb σε full size usb και δεν το διαβαζει . 

Δεν υποστηριζει otg? το καλωδιο το δοκιμασα επισης στο νεξους5 μου και δουλευει κανονικοτατα αρα δεν ειναι αυτο το προβλημα. 

http://www.e-shop.gr/goobay-usb20-to-usb-micro-b-otg-cable-bulk-p-PER.754551αυτο το καλωδιο αγορασα 

Εχετε να προτεινετε κατι? Να το γυρισω πισω?(το ταμπλετ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα , το αγορασα προ 2ημερου και ειμαι σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος 

Ωστοσο παρατηρησα το εξης , πηρα ενα καλωδιο usb otg που μετατρεπει δηλαδη micro usb σε full size usb και δεν το διαβαζει . 

Δεν υποστηριζει otg? το καλωδιο το δοκιμασα επισης στο νεξους5 μου και δουλευει κανονικοτατα αρα δεν ειναι αυτο το προβλημα. 

http://www.e-shop.gr/goobay-usb20-to-usb-micro-b-otg-cable-bulk-p-PER.754551αυτο το καλωδιο αγορασα 

Εχετε να προτεινετε κατι? Να το γυρισω πισω?(το ταμπλετ)

Το stickάκι που έβαλες σε τι format είναι διαμορφωμένο? Υπάρχει περίπτωση να υποστηρίζει π.χ. μόνο FAT32 και όχι NTFS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εβαλα στικακι δοκιμασα ενα ποντίκι το οποιο το δοκιμασα στο νεξους και δουλευε ρολοι εκει . 

Επισης αγορασα μια θηκη με ενσωματωμενο πληκτρολογιο και ανακαλυψα πως δεν κανει καλη επαφη πρεπει να το πιεσω αρκετα μεσα για να δουλεψει . Υποψιαζομαι πως εχει προβλημα το usb port του ταμπλετ. Επειδη διαβασα πως το ταμπλετακι ειναι ιδιο με το onda v818 mini ( δεν ξερω αν ισχυει ) 

βρηκα αυτο στο ιντερνετ το οποιο δεν βγαζει νοημα

 

 

I just got my v818. I tryed connect usb flash in OTG cable, but it doesn't recognize flash. Power LED doesn't light in usb flash. Help me please connect usb flash to v818.
Onda Tablet:
Thank you for your mail.
Onda V818 Mini use special OTG Cable,V818 usb port are difference from Normal.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρατηρήσεις το φορτιστή και το καλώδιο που ήρθαν με το tablet, το μεταλλικό κομμάτι είναι πιο "μακρύ" από τα συμβατικά microUSB.

 

Εφόσον λες πως και το καλώδιο της θήκης με το πληκτρολόγιο χρειάζεται να μπει πολύ βαθιά για να κάνει επαφή, νομίζω πως το "special OTG cable" που λένε στο ίντερνετ, είναι κάποιο OTG με μακρύτερο φις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τοσο ωραια... Μεγαλη μ@λακια μου ακουγεται αυτο .. γιατι να το κανουν πρωτα απ ολα .

Πραγματικα δεν βρισκω τον λογο . 

Κριμα γιατι ηταν τιμιο  ταμπλετακι για τα € του αλλα μου φαινεται Δευτερα θα παει πισω.. Εγω που θελω να το εχω πανω σε hub με στικακια ποντικια και παει λεγοντας δεν κανει για μενα απλα και υποθετω πως θα επρεπε να αναφερεται στο σαιτ πως δεν υπαρχει συμβατοτητα με τα υπολοιπα καλωδιο usb παρα μονο σε αυτα με το μακρυ μεταλλικο μερος τα οποια δεν μπορεις να ξερεις κ ολας οτι ειναι οντως αυτα . πως να τα αναζητησει καποιος ?? Big otg cable?? special cable onda v818 mini??

Κριμα..Ξενερωσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά κόψε περιμετρικά 1 χιλιοστό από το πλαστικό του mini usb καλωδίου σου και...problem solved!

Επεξ/σία από panos98765
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά άμα είναι να πρέπει να κάνουμε mod στα αξεσουάρ μας για να παίξουν με το φτηνιάρικο τάμπλετ μας... δίνουμε και 20 ευρώ περισσότερα και παίρνουμε κάτι καλύτερο και χωρίς το παίδεμα αυτό. :P

 

Ευτυχώς εγώ δεν χρησιμοποιώ την usb για τπτ άλλο πέρα από φόρτιση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδια,μενετε στην χώρα της πατέντας,και δεν μπορείτε να κόψετε λίγο το πλαστικο απο το mini usb,να φανταστείτε να σας λέγανε να το κάνετε σε κανένα ταμπλετ των 200 ευρω και ανω,ουτε να το σκεφτείτε δεν θα θέλατε αυτο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει, να λεμε και το σωστο ομως.

 

Δεν ισχυει παντα το "μη χειρον βελτιστον". Το σωστο θα ηταν να υπαρχει καποια σημανση, ή στην τελικη να ειναι νορμαλ η θυρα, και οχι να ειναι εντελως λογικο να πρεπει να κανεις πανεντα. :P

 

Τεσπα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...