Προς το περιεχόμενο

TABLET MAXELL MAXTAB Q8 8'' @ e-shop στα 69€


stelakis1914

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ .... google play καλώς ήρθες! Είχα απογοητευτεί λίγο, αλλά τελικά μόλις αναστήθηκε το ταμπλετάκι! :-D

Περισσότερες λεπτομέρειες σε λίγο ή αύριο αν με πάρει ο ύπνος! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

omg omg omg omg omg omg omg omg

 

ΠΑΙΖΕΙ!!!!!!!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

itDBteCsTFSVO.gif

 

Όπως είπε ο nice79 ( <3 ) περνάμε Aptoide > Google Play Store τελευταία έκδοση > κάνουμε search για Installer Google Play και τον περνάμε. Τρέχουμε το tool και χωρίς να αλλάξουμε κάτι στις επιλογές του, πατάμε Install+Reboot. Θα ζητήσει δικαιώματα διαχειριστή, οπότε χειάζεται Root. Εγώ χρησιμοποίησα vRoot (iRoot ή όπως έχει μετονομαστεί τελοσπάντων) και πέρασε την εεφαρμογή Kinguser.

 

Μετά το grant των δικαιωμάτων δούλεψε κανονικά Google Play Store, YouTube, Google Keep ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.

 

Υπ' όψιν, κάντε και χειροκίνητα update του Google Play Services (το ζητάει μέσω notification για να "παίξει" σωστά το Hangouts, κάντε ταπ εκεί και θα σας πάει στη σελίδα του Play Store για το Play Services. Δεν εμφανίζεται ως διαθέσιμο update δλδ...)

 

Το τάμπλετ απλώς γ@μάει πλέον. Ευχαριστώ τον TS και τον nice79 για το "Installer Google Play".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μπήκα να γράψω οδηγό και με πρόλαβες αδερφέ!

Ακριβώς αυτά έκανα με σένα και παίζει αλφάδι ... :-D

Σας προτείνω να βγάλετε και την πλαστικούρα μεμβράνη και θα δείτε καλύτερο touch!

Ειδικά αν βρούμε και κάποια universal ματ μεμβράνη για το τάμπλετ, τότε θα μιλάμε για τοπ!

Ωραίος και ο nice79! Είχα φτάσει μέχρι το ρουτ αλλά δεν ήξερα μετά τι ήθελε!

Σας το είχα πει όμως ότι ήμασταν ένα βήμα πριν το play store! ¨-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)

 

Πάντως, john, εγώ έχω βγάλει τη μεμβράνη και έκανε κάτι γρατζουνάρες ΝΑ.

 

Αν πρόκειται να τις βγάλετε, βάλτε άμεσα άλλη μεμβράνη γιατί δεν παλεύεται το πόσο εύκολα γρατζουνίζεται. ;)

 

Κατά τ' άλλα το τάμπλετ είναι μακραν το καλύτερο vfm ακόμα και στα 80-90 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βασικά την έβγαλα (πέρα της πλαστικούρας και του touch) επειδή είχε γεμίσει και αυτή γρατσουνιές!

Θα ψάξω να βρω κάποια μεμβράνη που να χωράει κάπως και όλα κομπλέ.

Αυτό να κάνεις και συ αδερφέ και θα εξαφανίσεις τις γρατζουνιές!

Ειδικά αν βρείτε κάποια ματ θα δείτε πως το δάχτυλο κάνει πατινάζ πάνω της χωρίς κολλήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mjourk όντως κι εμένα μου παρουσιάζεται αυτό το "θέμα".

 

Το έδωσα λίγο σε έναν φίλο να το χρησιμοποιήσει μήπως φταίνε... τα δάχτυλά μου, αλλά τελικά είναι γενικότερο.

 

Επίσης, παρατήρησα πως το touch target είναι λίιιγο πιο πάνω (2-3 χιλιοστά) από ότι θες να πατήσεις.

 

Τέλος όταν πάω να επιλέξω κάτι που είναι πάνω πάνω, κοντά στην status bar, αντί να κάνω κλικ, είναι σαν να κατεβαίνει το notification/toggle drawer.

 

Κατά τ' άλλα το tablet φυσάει για 8" 4:3 στα λεφτά του.

 

 

mjourk όντως κι εμένα μου παρουσιάζεται αυτό το "θέμα".

 

Το έδωσα λίγο σε έναν φίλο να το χρησιμοποιήσει μήπως φταίνε... τα δάχτυλά μου, αλλά τελικά είναι γενικότερο.

 

Επίσης, παρατήρησα πως το touch target είναι λίιιγο πιο πάνω (2-3 χιλιοστά) από ότι θες να πατήσεις.

 

Τέλος όταν πάω να επιλέξω κάτι που είναι πάνω πάνω, κοντά στην status bar, αντί να κάνω κλικ, είναι σαν να κατεβαίνει το notification/toggle drawer.

 

Κατά τ' άλλα το tablet φυσάει για 8" 4:3 στα λεφτά του.

 

Εγώ πάλι βρε παιδιά με το touch δεν τη παλεύω.

 

Όλα καλά και η τιμή σούπερ άλλα με τα τυχαία κλικ απελπίστηκα.

 

Αφού ξεκίνησα να ποστάρω εδώ και αναγκάστηκα και γύρισα στο λάπτοπ για να συνεχίσω.

 

(Νομίζω οτι έκανα και διπλό ποστ κάπως, sorry..).

 

Δε θέλω να τη χαλάσω για κανέναν υποψήφιο αγοραστή, αλλά εγω θα ήθελα να το τσεκάρω πριν αγοράσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ειπαν και οι φιλοι ποιο πανω το play store μπήκε και δουλεύει μια χαρά. Εκανα και εγώ root με το iroot και ακολουθώντας την διαδικασία που περιγράφεται όλα δουλεύουν χωρίς πρόβλημα. Ευχαριστώ για τις οδηγίες. Εγώ γενικά μπορω να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από το μηχανάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα και για όποιους το έχουν ροοταρει το ταμπλετ, ελπίζω οι περισσότεροι,υπαρχει επίσης μια εφαρμογή για τις εκνευριστικές διαφημίσεις,που κάνει δουλειά είναι η AdAway 'κατεβαίνει' απο το Aptoide.Και κάτι άλλο επειδή ως 4/3 ειχε πλάτος και πήγε να μου φύγει 2 φόρες,γιαυτο όποιος βρει καμιά θήκη με σταντ για το ταμπλετ μας,ας γράψει λινκ, εάν δεν γίνεται αυτό απλά να μας πει που έχει δει.Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάγκες, πηγαίνετε ρυθμίσεις --> προβολή --> και ενεργοποιείστε το smart color!
Ζωντανεύει το χρώμα αρκετά και φαίνεται άμεσα από τα εικονίδια στο κεντρικό μενού..
Να ρωτήσω και κάτι. Τώρα με το ρουτ μπορούμε ν' αυξήσουμε τα 2 GB που δίνει για εφαρμογές?

Εννοώ να ενσωματώσουμε και τα αλλά 10 που έχει ελεύθερα! (προφανώς τα υπόλοιπα 4 είναι λειτουργικό)

Φοβερό το AdAway! Όντως διώχνει τις διαφημίσεις από παντού σχεδόν! ( πρέπει να πατήσεις εκεί που λέει κατέβασμα αρχείων και εφαρμογή διακοπής διαφημίσεων και μετά κάνει επανεκκίνηση και όλα κομπλέ )

Αδερφέ nice, ότι άλλη ιδέα έχεις να μας την λες!~  ή όποιος άλλος!

 

Για τα λεφτά του το άτιμο έχει φοβερές γωνίες θέασης! Έχω δει πολύ χειρότερα τάμπλετ στο θέμα αυτό, που κόστιζαν τα 4πλάσια...

 

edit ...Λέτε να κάνει αυτή η θήκη στο τάμπλετ? --> http://www.e-shop.gr/trust-19103-stile-hardcover-skin-folio-stand-for-ipad-mini-black-p-PER.591334
 

Επεξ/σία από hasiotis_john
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Γιάννη,υπάρχει από οτι θυμάμαι απο παλια,μια διαδικασία που έκανε για όλες τις συσκευές τουλάχιστον σε smartphone που εχουν ρουταριστει,γιατι ουσιαστικά αυτο εκτος απο ενα 7αρι που το χρησιμοποιούσα περιστασιακά,ειναι το πρώτο ταμπλετ διοτι δεν τα βολεύομαι και τόσο, αλλα αυτο γινόταν εαν θυμάμαι καλα σε κάρτα εξωτερική κυριως έπαιρνες μια 32αρα και την χωριζες σε 2 παρτισιον με πρόγραμμα νομίζω miniTool Partition λεγόταν το 1 παρτισιον ηταν για τα data  και το 2 καθαρά για τις εφαρμογες και ηταν partition ext2 kai partition ext3,αυτα γινοταν μεσω υπολογιστη,και μετα οταν ολοκληρωνόταν αυτα τα partision,βγάζεις την κάρτα απο το p.c. και την βάζεις στην συσκευή σου,μετά κατεβαζεις  την εφαρμογη Link2sd,που σε ρωτάει σε ποιο partition θα βαζει τις εφαρμογές εσεις του βάζεις μια απο τα δυο που έχεις φτιάξει, κάνεις επανεκινηση και μετά σου λεει εαν εγινε σωστά η διαδικασία ή εαν εχει αποτύχει,εαν εχει αποτύχει το ξανακάνεις αλλάζοντας τα partition που ειχες βαλει στο link2sd.Αυτά είναι από οτι θυμάμαι ίσως κατι να έχω ξεχάσει γιατί έχω αρκετό καιρό να ασχοληθώ.Αμάν παιδιά κουράστηκα να γράφω χα,χα,χα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα και για όποιους το έχουν ροοταρει το ταμπλετ, ελπίζω οι περισσότεροι,υπαρχει επίσης μια εφαρμογή για τις εκνευριστικές διαφημίσεις,που κάνει δουλειά είναι η AdAway 'κατεβαίνει' απο το Aptoide.Και κάτι άλλο επειδή ως 4/3 ειχε πλάτος και πήγε να μου φύγει 2 φόρες,γιαυτο όποιος βρει καμιά θήκη με σταντ για το ταμπλετ μας,ας γράψει λινκ, εάν δεν γίνεται αυτό απλά να μας πει που έχει δει.Ευχαριστώ.

Στο media markt έχει μια universal της trust , ήταν σε προσφορά στα 10 ε και επειδή την έχω και για άλλο tab είναι αρκετά ποιοτική και ανθεκτική

Μπορεί κάποιος να δώσει λινκσ με τις εκδόσεις iroot kinguser γιατί έκανα την διαδικασία και δεν ρουταρετσι με την καμία, είχα δοκιμάσει παλιά να περάσω play αλλά δεν και ίσως έχουν μείνει κατάλοιπα. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω reset διότι έχω διάφορες ρυθμίσεις σε apps και δεν θέλω να τις χάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε backup εύκολα με την εφαρμογή Easy Backup & Restore.Σε κάποιες περιπτώσεις το ροοταρισμα δεν πετυχαίνει με  την πρώτη φορά ισως δεν εφαρμοσες καποιες οδηγιες,οταν γραψεις στο google  'Vroot' θα σου βγάλει μια σελίδα που γράφει αναλυτικές οδηγίες και απο εκει το κατεβάζεις  το προγραμμα και ακολουθεις τις οδηγιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το rootάρισα με το Link.png Site: Kingroot , κατευθείαν από το android χωρίς PC. Απλά επιλέξτε το πράσινο droid για να το κατεβάσετε και η εγκατάσταση γίνεται πολύ απλά.

Το Vroot σε έκδοση android δεν μπορούσε να μου το rootάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο το ταμπλετακι για τα λεφτα του ..ξερει καποιος αν υπαρχει επιλογη για εμφανιση ποσοστου μπαταριας στην οθονη;δεν μπορω να το βρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...