Προς το περιεχόμενο

TABLET MAXELL MAXTAB Q8 8'' @ e-shop στα 69€


stelakis1914

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω το ειχα παρει για την κορη μου η οποια δεν το επιασε σχεδον καθολου στα χερια της!

όπως εχω ξαναπει η αφη του δεν ειναι και τοσο καλη

ο ηχος του για τα δικα μου δεδομενα ηταν πολυ αδυνατος!

για την τιμη του 68.90 καλο ειναι!

 

εγω το πουλησα εδωσα και κατι παραπανω και πηρα ενα lenovo η διαφορα ειναι  μερα με την νυχτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε rose from hell για τα λεφτά του καλα ειναι, και με ενα ανταπτορα otg απο κινα παίρνει και ποντικι,δοκιμασμενο,απο δυνατότητες ειναι περιορισμένο πάντως σε παιχνίδι εμένα δεν μου εχει κολλήσει προς το παρόν,βεβαια υπαρχουν εφαρμογες που βελτιώνουν τα γραφικά,και παίζεις παιχνίδια που κανονικά θα τρώγανε κόλλημα,σε ταινεια δεν το εχω δοκιμασει,αφου το εχετε δοκιμασει κατι θα ξερετε παραπάνω,και συγνώμη στο παιδί που δεν ανέφερα το όνομά του αλλά αφού ήξερε το ακριβές μοντέλο και διαστάσεις γιατί δεν μας είπε για την θήκη,που ψάχνουμε τόσο καιρό??και κατι ακόμα απο εμένα,οι περισσότερες συσκευές από κίνα μεριά έχουν χωνευτές θύρες usb,δεν είναι όλες αλλά πάρα πολλές κυρίως noname.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους !
Είμαι νέο μέλος του insomnia, μόλις έκανα εγγραφή αλλα γνωρίζω την ιστοσελίδα των greek tech guru και είμαι fan της αρκετά χρόνια.
Απο σήμερα είμαι κάτοχος του Q8 και σαν πρώτη εντύπωση είμαι πολυ ενθουσιαμένος.
Είναι το δευτερό μου tablet (το προηγούμενο είναι crypto novapad D7001) το οποίο το χρησιμοποιούσα 99% του χρόνου μόνο για διάβασμα,αυτή ήταν και η αιτία αγοράς.Αρκετά κουρασμένος και δυσαρεστημένος απο την οθόνη του crypto (οχι οτι το ακριβοπλήρωσα  κιόλας για να περιμένω πολλά) χωρίς να έχει πάθει την παραμικρή ζημιά είπα να ''επενδύσω'' στο Q8.
Μαζί με το tablet παρέλαβα και την θήκη http://www.e-shop.gr/trust-19103-stile-hardcover-skin-folio-stand-for-ipad-mini-black-p-PER.591334,και τα δύο απο eshop.
Ημουν δύσπιστος σε θέμα θήκης με τα παραπάνω σχόλια που διάβασα αλλα αυτή η μικρή διαφορά του μισού εκατοστου στο πλάτος της συσκευής σε σκληρές θήκες οπως αυτή που πήρα είναι απλά fatal mistake.Η θήκη είναι απίστευτη αλλα η συσκευή απλά στριμώχνεται με χιλια ζόρια μέσα,άβολα και δεν κλείνει εφαρμοστά (αφου πρώτα εσπασα το γλωσσάκι) σύμφωνα με τον τρόπο που σχεδιάστηκε. Για αυτό μακριά απο σκληρές θήκες iPad mini, θα κλαίτε τα λεφτά σας άδικα.

1)  Ανακάλυψε κανένας κάποια καλή κομψή θήκη;;; (οχι μόνο για το σπίτι αλλα και για ασφαλής μεταφορές παντού)

2)  Ανακάλυψε κανένας την περίφημη ματ ζελατίνα-παγοδρόμιο που προαναφέρθηκε παραπάνω;

3) Το μικρό αυτοκολητάκι που είναι δίπλα στο κουμπί on off το ξεκόλλησε κανένας; επειδή εγω το ξεκόλλησα και μετά ανακάλυψα οτι λέει πανω warranty.Λέτε να υπάρχει θέμα σε περίπτωση απαίτησης εγγύησης;

4) Το google play για να μπει και να φυσάει χωρίς προβλήματα οπως προαναφέρθηκε χρειάζεται απαραίτητα ρουτ που αυτόματα καταστρέφει την εγγύηση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !
Δεν ασχολήθηκα καθόλου με ρουτ εγω διότι το έχω μόνο για διάβασμα και απλή χρήση και βρήκα πραγματικά τα πάντα στο aptoide (app market) και χωρίς να μου ζητάει μοντέλο και να μου αποκλείει εφαρμογές,μπορεις να τις κατεβάζεις και απο το pc και να τις εγκαθιστάς μετά στο tablet και μεχρι τώρα όλα μου δουλευουν άψογα.
Ζελατίνα: πήρα απο το γερμανό για ipad mini και μου έδωσαν 2αδα για 15 ευρώ,δεν πουλούσαν μονές και πουθενά δεν μπορουσα να βρω ζελατίνα ipad mini μονή και σε νορμαλ τιμή,οπότε τα έσκασα.
Ταιριάζει άριστα.
''αφήνει'' (απο τα άκρα της συσκευης) στο πλάτος κενό 2,5 χιλιοστά εκκατέρωθεν και στο υψος 1μιση χιλιοστό αντίστιχοιχα-αυτο δεν πειράζει καθόλου επειδη τα κενα είναι μετά την οθόνη στην μαυρη επιφάνεια,ο οθόνη υπερκαλύπτεται αριστα-
η ζελατίνα του ipad mini εχει μια οβαλ τρυπουλα για την καμερα και ενα μεγαλύτερο οβαλ κοψιμο για το κουμπι->στο maxellακι θα το αντιστρέψεις για τοποθέτηση-δλδ το κόψιμο για το κουμπι θα το βαλεις πανω εκει που ειναι η κάμερά μας,ταιριάζει πολυ καλά και αισθητικά ειναι πολυ ωραιο ετσι + ειναι πιο ευκολο απο το να στοχέυεις να πετύχεις την κάμερα μεσα απο την μικρη τρυπα της ζελατίνας καθως την κολλάς.το maxell φερει 2 ζελατίνες οταν το βγάζεις απο το κουτι.μια χοντρη εργοστασίου (αυτην εγω την πεταξα κατευθείαν) για προστασία στην μεταφορά και λεπτη απο κάτω για προστασία οθόνης η οποία ειναι μαπα αλλα όσο ναναι προστατευει την υπερευαίσθητη οθόνη στις γρατσουνιές.για αυτόν ακριβώς το λόγω θα βγαλεις την ζελατίνα οθόνης του εργοστασίου μονο οταν είσαι έτοιμος να κολλήσεις την νέα και πολυ προσοχη στις σκόνες-τριχες που υπάρχουν στο τριγύρω περιβάλλον.
Το touch βελτιώνεται αρκετά μετα απο αυτη την αλλαγή αλλα μην περιμένεις θάυματα γιατι η συγκεκριμένη συσκευη έχει γενικό πρόβλημα touch μεσα στο hardware που φοράει.η γλίστρα που κάνει το δάχτυλο όμως δεν έχει καμια σχέση με την μανίσια ζελατίνα + έχεις πολυ καλύτερη προστασία απο τις γρατσουνιές.
Θήκη: ηθελα όμορφη και κομψή smart cover οπότε πηρα αυτήν     http://www.e-shop.gr/trust-19103-stile-hardcover-skin-folio-stand-for-ipad-mini-black-p-PER.591334
με την σκέψη ότι οι διαφορές στο πλάτος είναι λιγα χιλιοστά και στο υψος δεν υπαρχουν απο την συσκευη που προορίζεται.εκανα λαθος. είναι γαμάτη θηκή αλλα τόσο σκληρή που δεν το χωράει καθολου ευκολα + δεν κλεινει + καλύπτει την είσοδο ακουστηκών και και και.την εχω προσαρμόσει ανάλογα, με πολυ κόπο και μεράκι ομως.
οπότε για σκληρή θήκη καλύτερα να δοκιμάζεις επι τόπου αν μπορείς.
για τύπου folder-πιο μαλακές για ipad mini θα χωρέσει σίγουρα πιστευω.
Καλές γιορτές και καλή πρωτοχρονιά!!!   :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το play store μπορεις να το βρεις και απο το Google σε apk απλα το βαζεις στην συσκευη και το κανεις εγκατασταση.

 

http://www.androidpureapk.com/2016/03/google-play-store-download-apk.html

Πραγματικά χάρη σε εσάς για το μερίδιο αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 11 μήνες μετά...

Μόλις μπήκα να γράψω οδηγό και με πρόλαβες αδερφέ!

Ακριβώς αυτά έκανα με σένα και παίζει αλφάδι ... :-D

Σας προτείνω να βγάλετε και την πλαστικούρα μεμβράνη και θα δείτε καλύτερο touch!

Ειδικά αν βρούμε και κάποια universal ματ μεμβράνη για το τάμπλετ, τότε θα μιλάμε για τοπ!

Ωραίος και ο nice79! Είχα φτάσει μέχρι το ρουτ αλλά δεν ήξερα μετά τι ήθελε!

Σας το είχα πει όμως ότι ήμασταν ένα βήμα πριν το play store! ¨-)

Φίλε μήπως μπορείς να γράψεις τον οδηγό που λες γιατί οι απαντήσεις είναι διασκορπισμένες μέσα στα σχόλια και με ποια σειρά το έκανες εσύ.Το tablet το έχω ένα χρόνο χρησιμοποιώντας το aptoide αλλά δεν πάει άλλο.Το ψάχνω εδώ και κάποιες μέρες προσπαθούσα να βρω στο xda αλλά τίποτα και μετά το έψαξα στα ελληνικά και βρήκα αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...