Προς το περιεχόμενο

TABLET MAXELL MAXTAB Q8 8'' @ e-shop στα 69€


stelakis1914

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο για την άμεση απάντηση που είχα από την εταιρεία ... (αν και δεν χάρηκα με αυτό που μου είπαν)
 

Hello

 

Thank you for your email. We cannot recommend a way to install Play Store.  SlideMe market is the app store available on our Maxtabs and is already pre-installed

 

Best regards

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά,

Προσπάθησα με παρα πολλούς τρόπους να του βαλω play store. Το μηχανάκι έχει μουλαρώσει και δεν το παίρνει με τίποτα, εμφανίζοντας όλες τις δυσλειτουργίες που προαναφέρθηκαν. Θα το παλέψω κανα 2 μέρες ακόμα και αν δεν κάτσει θα το δώσω στο γιο μου για χαζά χαμένα.

Και επιτέλους όλοι οι ξερόλες σταματήστε να πετάτε εξυπνάδες του τύπου "του πέρασα πολύ εύκολα το play store και είναι τούμπανο".

Όποιος σοβαρός έχει βρει λύση ας την ανεβάσει αναλυτικά να την δούμε και οι υπόλοιποι.

cu

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως θέλει συγκεκριμένη version του playstore?

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να θελει συγκεκριμενη εκδοση και του playstore οπως και του services. Αλλα τα παιδια δεν λενε κατι συγκεκριμενο, αυτοι που το εχουν καταφερει δηλαδη, και δεν μπορω να βρω τουλαχιστον εγω κατι στο ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον στα 79 ευρώ! Και γω πιστεύω πως με κάποια συγκεκριμένη έκδοση του play store μπορεί να παίξει!

Σε λίγες μέρες που θα το έχω θα το ψάξω και θα σας πω.

Ωστόσο βλέπω από τα σχόλια στο eshop πως τα παρακάτω market δουλεύουν στο τάμπλετ : aptoide, mobigenie, slideme, amazonmarket και με μια γρήγορη ματιά έχουν τα ΠΑΝΤΑ! Δε νομίζω να λείπει και κάτι τόσο σημαντικό από την google που να μην το έχουν οι άλλοι! Στην τελική αν δεν γίνεται να περαστεί το συγκεκριμένο, τότε πάμε στ' άλλα και δεν έγινε και τίποτα! Σιγά το γεγονός να πούμε. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον στα 79 ευρώ! Και γω πιστεύω πως με κάποια συγκεκριμένη έκδοση του play store μπορεί να παίξει!

Σε λίγες μέρες που θα το έχω θα το ψάξω και θα σας πω.

Ωστόσο βλέπω από τα σχόλια στο eshop πως τα παρακάτω market δουλεύουν στο τάμπλετ : aptoide, mobigenie, slideme, amazonmarket και με μια γρήγορη ματιά έχουν τα ΠΑΝΤΑ! Δε νομίζω να λείπει και κάτι τόσο σημαντικό από την google που να μην το έχουν οι άλλοι! Στην τελική αν δεν γίνεται να περαστεί το συγκεκριμένο, τότε πάμε στ' άλλα και δεν έγινε και τίποτα! Σιγά το γεγονός να πούμε. :-)

Συμφωνω απολυτα μαζι σου, να σε ρωτησω, το μονο θεμα που εχω ειναι με τα Google Docs. Εχεις μηπως ιδεα αν μπορω να βρω το APK οχι απο το aptoide το οποιο μεν εχει τα παντα και ειναι και γαμω αλλα τα docs οταν τα ανοιγεις κρασαρουν :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Google Docs

Google Play Store

Όλες οι εκδόσεις της Google...

Apps by Google Inc

 

 

Ρε συ Aiantas δεν είναι το θέμα να τα βρούμε αυτά. Είναι να τα κάνουμε να παίζουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη αναλυση, καθως και μπαταρια, εγω χτες το ελιωσα, 5 ωρες ανοιχτο wifi και αρκετα αλλα προγραμματα και χρηση συνεχομενη, μετα απο τις 5 ωρες εφτασε στο 4% οπου και το εκλεισα.

Επισης, ναι τα APK ξερουμε που να τα βρουμε, τις σωστες εκδοσεις, οχι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πήρα το εργαλείο! Σαν πρώτη εικόνα είναι μια χαρά για τα λεφτά του.

Τώρα ψάχνω να βρω τρόπο για το play store, οπότε θα ενημερώσω.

Για αρχή έβαλα το aptoide και είναι κομπλέ, δεν του λείπει τίποτα!

Πρόσεξα πως αν πας να κάνεις εγκατάσταση από εκεί σου πετάει ένα μήνυμα ότι η συσκευή είναι root και αν θες να γίνει αυτόματα η συνέχεια! Περίεργο που το βλέπει ρουταρισμένο! Επίσης αν κάνεις επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χάνονται τα demo στα βίντεο που έχει και στην αρχή σου βγάζει κάτι σαν οδηγίες  (αρχικής) χρήσης που στο πρώτο άνοιγμα δεν τις έβγαζε!

100% έχουν βάλει χέρι οι προγραμματιστές της εταιρίας και έβγαλαν το play store μιας και δεν θα τα βρήκαν στο οικονομικό! Το λέω γιατί και επαναφορά να κάνεις, έχει μέσα τα services της google!

Επίσης στο πρώτο άνοιγμα ΔΕΝ μου έτρεχε το youtube (έλεγε για τα services). Με το που έκανα επαναφορά όμως δούλεψε μια χαρά! :P
Πάντως να σας πω αν θέλετε την γνώμη μου μιας και έχουν περάσει εκατοντάδες μαραφέτια από τα χέρια μου! Σας προτείνω να βγάλετε τελείως την μεμβράνη προστασίας που έχει μιας και είναι ΧΑΛΙΑ! Είναι από αυτές τις πλαστικούρες που παίρνεις από το ebay με 1 ευρώ! Το πρώτο πράγμα που θα δείτε, είναι καλύτερα χρώματα και το βασικότερο .... καλύτερο touch! Μέρα με τη νύχτα. Η μεμβράνη είναι τοποθετημένη στο τάμπλετ και δεν είναι μόνο η αρχική ζελατίνα με το μπλε καρτελάκι Για να την βγάλεις θέλει κάποια προσπάθεια με το νύχι.

Αν προορίζετε για κάποιο μικρό παιδί το τάμπλετ , καλύτερα αφήστε την πάνω.
Αυτά για αρχή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά που λέει ο John παραπάνω ισχύουν, τα πρόσεξα να συμβαίνουν και στο δικό μου. Η συσκευή όμως με το root check δεν φαίνεται rooted...κατάφερε να rootαρει κάποιος κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια χωρίς μεμβράνη έχει κάνει κάτι γρατζουνιές ΝΑ. :P

 

Με επαναφορά δεν επαναφέρονται οι εφαρμογές που έβγαλες (αν έκανες root και uninstall κάποια system app).

 

Σταμάτησα να προσπαθώ να περάσω Google Apps.

 

Viral Pro (apk) για Youtube, και Aptoide και Amazon App Store για εφαρμογές.

 

Εν τέλει, είναι ένα πολύ καλό tablet για διάβασμα που το πήρα.

 

Καλή μπαταρία (3 μέρες standby έχασε 5%, έχω εντυπωσιαστεί), πολύ καλή οθόνη για τα λεφτά του (και δεδομένης της ανάλυσής του) και άριστη ποιότητα κατασκευής (παρά το βάρος του στα 400γρ).

 

Το χρησιμοποιώ σαν reading tablet για να διαβάζω/αποθηκεύω άρθρα στο Feedly, για να διαβάζω αποθηκευμένα άρθρα στο Pocket και να βλέπω βιντεάκια στο Youtube, για την οποία χρήση είναι πολύ καλό τάμπλετ δεδομένων των χρημάτων.

 

Το έκανα root με iRoot (vRoot, όπως λέγεται τεσπα :P ) μόνο και μόνο για να βγάλω ένα-δυο εφαρμογές και να απλοποιήσω την εγκατάσταση εφαρμογών από Aptoide (αυτόματο install κτλ).

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΝ ποτέ κάποιος περάσει Play Store, ενημέρωστε το topic και το τάμπλετ απογειώθηκε. ;)

 

Αυτά τα ολίγα κι από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...