Προς το περιεχόμενο

R.I.P Μικρή Μου Άννυ!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 373
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν μπορώ να διαβάσω καν λεπτομέρειες σε τέτοια θέματα...Συμφωνώ με όσους είπαν ότι πρέπει να εκτελεστούν...δεν υπάρχει τίποτα άλλο για τέτοιους "ανθρώπους". Συνοπτικά, μια τυπική δίκη και εκτέλεση. Γεμίσαμε σαβούρα και μας έφαγε ο ανθρωπισμός και τα δικαιώματα....

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο καταγγελια και αλλο μηνυση,για κακοποιηση παιδιου μια καταγγελια στο χαμεγελο του παιδιου αρκει απο εκει και περα ολα παιρνουν τον δρομο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ημουν σχεδον σιγουρος οτι το ειχαν πουλησει το κοριτσακι ! οχι ομως και αυτο ρε γαμωτο οχι ..

 

Το να το είχαν πουλήσει θάταν τύχη γι' αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όλοι πουλημένοι ούτε παίρνουν όλοι εντολές..

Όταν βλέπεις μια κατάφωρη αδικία 9 στις 10 φορές δεν φταίει η κρίση του εισαγγελέα αλλά κάτι άλλο.. Πιο βαθύ.. Έτσι μια να μαθαίνεις και κάτι..

 

 

εννοειται οτι δεν ειναι ολοι ιδιοι

 

για μια νεαρη εισαγγελεα που σε μια "trendy" υποθεση προφυλακιζει, χωρις στοιχεια, 2 εξτρα ατομα (μονο και μονο επειδη ηταν κολλητοι και μιλαγαν στο τηλεφωνο), επειδη ηθελε να ανεβει στην ιεραρχια*, τι εχεις να πεις; Ο ιδιος ο εισαγγελεας που ανελαβε μετα, γελαγε με αυτην.

 

(εντελως υποθετικο σεναριο)

 

*πληροφορια απο τον δικηγορο αυτη

 

σε ευχαριστω ρε, ευτυχως υπαρχεις εσυ, που μου μαθαινεις και κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να το είχαν πουλήσει θάταν τύχη γι' αυτό.

Μην το ξαναπεις αυτο καλε μου.. Θα μπορουσε να ειχε πουληθει σε παιδοφιλους. Καμια τυχη δεν θα ειχε αυτο το παιδι δυστυχως , δεν υπαρχει και προνοια στα παιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφερόμουν στα ναρκωτικά

Ο τύπος τεμάχισε και μαγείρεψε την κόρη του, νηφάλιος σύμφωνα με όσα διάβασα και έπαιζε τον ανήξερο πόσο καιρό

Ψυχάκιας

 

link για συνταγη εχουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να διαβάσω καν λεπτομέρειες σε τέτοια θέματα...Συμφωνώ με όσους είπαν ότι πρέπει να εκτελεστούν...δεν υπάρχει τίποτα άλλο για τέτοιους "ανθρώπους". Συνοπτικά, μια τυπική δίκη και εκτέλεση. Γεμίσαμε σαβούρα και μας έφαγε ο ανθρωπισμός και τα δικαιώματα....

Nα σου φερουμε καμμια μαγισσα να καψεις ??

Αντε που ειναι ολοι αυτοι , αργησανε , ακομη να βγουνε να μας πουνε για μεσαιωνες μαγισσες κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ, δημοσια εκτέλεση στο οακα με εισιτήριο και σπόνσορες. Μια εκτέλεση την εβδομάδα και σε δυο τρία χρονια θα βγούμε από την κρίση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει τώρα μας πήρε όλους ο πόνος για το κοριτσάκι, άλλα όταν κανένα γυφτάκι έρθει στο φανάρι ζητιανεύοντας, φεύγουμε τρέχοντας. Μόνο για να λέμε γαμήστε τον στην φυλακή είμαστε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι έτσι, μη μπλέκουμε πράγματα, μην ακούμε κάπου το 100ευρώ και νομίζουμε ότι κολλάει στα πάντα.

 

Τι μήνυση να κανεις σε έναν που κακοποιεί τα παιδιά του ... ?? ... δε κάνει κα΄τι σε εσένα .... απλά γνωστοποιείς την κατάαταση στην αρμόδια αρχή που δρα αυτεπάγγελτα. (λογικά)

 

Φίλε μου μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα, δεν μπορείς να ξέρεις αν κακοποιούν το παιδί τους εκτός αν το δεις με τα μάτια σου, δεν σημαίνει οτι επειδή ακούγονται φωνές και καυγάδες από ένα σπίτι πως ντε και καλά κακοποιείται παιδί ώστε να δράσει αυτεπάγγελτα η αστυνομία.

 

Όσο για το τι μήνυση να κάνεις σε κάποιον που κακοποιεί το παιδί του ή δεν έκανε κάτι σε εμένα.... αυτό μην το ρωτάς σε εμένα. Για να καταλάβεις τι θέλω να πω, δύο φορές έχουν σπάσει πόρτες από το σπίτι μου για διάρρηξη και μια τρίτη φορά είχανε εισβάλλει στον ακάλυπτο χώρο του σπιτιού μου και μου προκάλεσαν κάτι φθορές, για να μπούνε έκαναν διάρρηξη σε διπλανή οικία που είναι εγκαταλειμμένη, στην συγκεκριμένη οικία μια φορά μπήκαν μέσα ναρκομανείς και πλακωνόντουσαν ενώ έβαλαν και φωτιά, και τις τρείς φορές που πήγα στο ΑΤ τους είπα για καταγγελία και δήλωση σε βιβλίο συμβάντων και με παρέπεμψαν να κάνω μήνυση ενώ σε καμία δεν έστειλαν καν περιπολικό ακόμα και το 100 που πήρα, μόνο η πυροσβεστική ήρθε.

 

Όσο για το 100ρικο, δεν είναι οτι το άκουσα από κάπου. Αρκεί να σου πω για μια φορά στο ΑΤ ενω με διαβεβαίωνε τηλεφωνικά ο αξιωματικός οτι πλέον το 100αρικο δεν ισχύει και άλλαξε ο νόμος, ο υπάλληλος όταν πήγα να καταθέσω μήνυση όμως είχε άλλη άποψη και μου λέει οτι υπήρχε πιθανότητα να ζητήσει παράβολο 100 ευρώ ο εισαγγελέας, έτσι δεν έκανα τίποτα. Θυμάμαι εδώ και έναν συμφορουμίτη που είχε αναφέρει οτι πήγε στην εισαγγελία να κάνει μήνυση για κακοποίηση σκύλου και του ζητούσαν το 100αρι ενώ έπρεπε να δράσουν αυτεπάγγελτα. Όπως καταλαβαίνεις επικρατεί ένα μπάχαλο και δεν ξέρουμε υπο ποιες προϋποθέσεις και κριτήρια δρα αυτεπάγγελτα η αστυνομία και πότε θα σε παραπέμψυον για μήνυση και 100αρι. Αυτά πάντα για καταστάσεις όπως φωνές, τώρα αν γίνει κάτι χοντρό αλλάζει το θέμα. Πάντως προσωπικά όσες φωνές και να ακούσω από κάπου πλέον δεν θα ενημερώσω ούτε αστυνομίες ούτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ, δημοσια εκτέλεση στο οακα με εισιτήριο και σπόνσορες. Μια εκτέλεση την εβδομάδα και σε δυο τρία χρονια θα βγούμε από την κρίση...

 

Ναι εντάξει τώρα μας πήρε όλους ο πόνος για το κοριτσάκι, άλλα όταν κανένα γυφτάκι έρθει στο φανάρι ζητιανεύοντας, φεύγουμε τρέχοντας. Μόνο για να λέμε γαμήστε τον στην φυλακή είμαστε.

καλος τα τα παιδια

Φίλε μου μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα, δεν μπορείς να ξέρεις αν κακοποιούν το παιδί τους εκτός αν το δεις με τα μάτια σου, δεν σημαίνει οτι επειδή ακούγονται φωνές και καυγάδες από ένα σπίτι πως ντε και καλά κακοποιείται παιδί ώστε να δράσει αυτεπάγγελτα η αστυνομία.

 

Όσο για το τι μήνυση να κάνεις σε κάποιον που κακοποιεί το παιδί του ή δεν έκανε κάτι σε εμένα.... αυτό μην το ρωτάς σε εμένα. Για να καταλάβεις τι θέλω να πω, δύο φορές έχουν σπάσει πόρτες από το σπίτι μου για διάρρηξη και μια τρίτη φορά είχανε εισβάλλει στον ακάλυπτο χώρο του σπιτιού μου και μου προκάλεσαν κάτι φθορές, για να μπούνε έκαναν διάρρηξη σε διπλανή οικία που είναι εγκαταλειμμένη, στην συγκεκριμένη οικία μια φορά μπήκαν μέσα ναρκομανείς και πλακωνόντουσαν ενώ έβαλαν και φωτιά, και τις τρείς φορές που πήγα στο ΑΤ τους είπα για καταγγελία και δήλωση σε βιβλίο συμβάντων και με παρέπεμψαν να κάνω μήνυση ενώ σε καμία δεν έστειλαν καν περιπολικό ακόμα και το 100 που πήρα, μόνο η πυροσβεστική ήρθε.

 

Όσο για το 100ρικο, δεν είναι οτι το άκουσα από κάπου. Αρκεί να σου πω για μια φορά στο ΑΤ ενω με διαβεβαίωνε τηλεφωνικά ο αξιωματικός οτι πλέον το 100αρικο δεν ισχύει και άλλαξε ο νόμος, ο υπάλληλος όταν πήγα να καταθέσω μήνυση όμως είχε άλλη άποψη και μου λέει οτι υπήρχε πιθανότητα να ζητήσει παράβολο 100 ευρώ ο εισαγγελέας, έτσι δεν έκανα τίποτα. Θυμάμαι εδώ και έναν συμφορουμίτη που είχε αναφέρει οτι πήγε στην εισαγγελία να κάνει μήνυση για κακοποίηση σκύλου και του ζητούσαν το 100αρι ενώ έπρεπε να δράσουν αυτεπάγγελτα. Όπως καταλαβαίνεις επικρατεί ένα μπάχαλο και δεν ξέρουμε υπο ποιες προϋποθέσεις και κριτήρια δρα αυτεπάγγελτα η αστυνομία και πότε θα σε παραπέμψυον για μήνυση και 100αρι. Αυτά πάντα για καταστάσεις όπως φωνές, τώρα αν γίνει κάτι χοντρό αλλάζει το θέμα. Πάντως προσωπικά όσες φωνές και να ακούσω από κάπου πλέον δεν θα ενημερώσω ούτε αστυνομίες ούτε τίποτα.

Εγκύκλιος Άρειου Πάγου: Αυτόφωρο και αυτεπάγγελτη μήνυση για όσους βασανίζουν ζώα

 

''Αυτόφωρο για τους βασανιστές ζώων και μήνυση χωρίς την καταβολή του παραβόλου των 100 ευρώ''

 

 

Αρειος Παγος .. το εχεις καπου ακουστα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα, δεν μπορείς να ξέρεις αν κακοποιούν το παιδί τους εκτός αν το δεις με τα μάτια σου, δεν σημαίνει οτι επειδή ακούγονται φωνές και καυγάδες από ένα σπίτι πως ντε και καλά κακοποιείται παιδί ώστε να δράσει αυτεπάγγελτα η αστυνομία.

 

Όσο για το τι μήνυση να κάνεις σε κάποιον που κακοποιεί το παιδί του ή δεν έκανε κάτι σε εμένα.... αυτό μην το ρωτάς σε εμένα. Για να καταλάβεις τι θέλω να πω, δύο φορές έχουν σπάσει πόρτες από το σπίτι μου για διάρρηξη και μια τρίτη φορά είχανε εισβάλλει στον ακάλυπτο χώρο του σπιτιού μου και μου προκάλεσαν κάτι φθορές, για να μπούνε έκαναν διάρρηξη σε διπλανή οικία που είναι εγκαταλειμμένη, στην συγκεκριμένη οικία μια φορά μπήκαν μέσα ναρκομανείς και πλακωνόντουσαν ενώ έβαλαν και φωτιά, και τις τρείς φορές που πήγα στο ΑΤ τους είπα για καταγγελία και δήλωση σε βιβλίο συμβάντων και με παρέπεμψαν να κάνω μήνυση ενώ σε καμία δεν έστειλαν καν περιπολικό ακόμα και το 100 που πήρα, μόνο η πυροσβεστική ήρθε.

 

Όσο για το 100ρικο, δεν είναι οτι το άκουσα από κάπου. Αρκεί να σου πω για μια φορά στο ΑΤ ενω με διαβεβαίωνε τηλεφωνικά ο αξιωματικός οτι πλέον το 100αρικο δεν ισχύει και άλλαξε ο νόμος, ο υπάλληλος όταν πήγα να καταθέσω μήνυση όμως είχε άλλη άποψη και μου λέει οτι υπήρχε πιθανότητα να ζητήσει παράβολο 100 ευρώ ο εισαγγελέας, έτσι δεν έκανα τίποτα. Θυμάμαι εδώ και έναν συμφορουμίτη που είχε αναφέρει οτι πήγε στην εισαγγελία να κάνει μήνυση για κακοποίηση σκύλου και του ζητούσαν το 100αρι ενώ έπρεπε να δράσουν αυτεπάγγελτα. Όπως καταλαβαίνεις επικρατεί ένα μπάχαλο και δεν ξέρουμε υπο ποιες προϋποθέσεις και κριτήρια δρα αυτεπάγγελτα η αστυνομία και πότε θα σε παραπέμψυον για μήνυση και 100αρι. Αυτά πάντα για καταστάσεις όπως φωνές, τώρα αν γίνει κάτι χοντρό αλλάζει το θέμα. Πάντως προσωπικά όσες φωνές και να ακούσω από κάπου πλέον δεν θα ενημερώσω ούτε αστυνομίες ούτε τίποτα.

 

Για το θέμα μήνυση κλπ απλά εχεις λάθος και απλά δεν αξίζει το κόπο να σου εξηγήσω. Πάρε τηλέφωνο το χαμόγελο του παιδιού να σε ενημερώσει τι μπορείς να κάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Τα άλλα είναι λόγια να αγαπιώμαστε, 'εχεις μπλέξεις διαρρήξεις, παιδιά, και ότι να 'ναι σε έναν αχταρμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...