Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://prntscr.com/akzcrt

http://prntscr.com/akzd3t

Το ειδα στην ιστοσελιδα,πηγα σε ενα μαγαζι Wind ρωτησα αυτο που εχετε "παιζει" ,"παιζει" μου λεει η μανταμ ,ποσο λεω ,34.90 λεει ,μπορω να το παρω λεω ,μπορεις λεει ,αλλα θα στο φερω γιατι δεν το εχω τωρα,πληρωσα και το πηρα μετα απο 2 μερες.

Δεν ειπα ,ουτε με ρωτησαν ποτε εαν ειμαι στην Wind...ειμαι  ομως αυτο το διαστημα. :-)

Τι δεν καταλαβαινεις  :-D

Μωρέ εγώ πολλά καταλαβάινω.

Δεν αμφισβήτησα ποτέ οτι το πήρες αλλά πήγα και σε κατάστημα wind και μου είπαν οτι δεν υπάρχει καν στο σύστημα για να το παραγγέιλουν. Είπα το story σου και είπαν θα το δουν και θα μου πουν μέχρι αύριο αλλά το θεωρούν απίθανο.

Αν καταφέρει κάποιος άλλος να το πάρει σήμερα-αύριο ας ρίξει μια ενημέρωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δουλεύω σε wind. Ή τιμή είναι 34,90 ανεξαρτήτου συμβολαίου. Πας τους λες ότι θες το συγκεκριμένο και ότι το προτεινανε από το 1212 (τεχνική υποστήριξη wind) για τον αδερφό σου που είναι κι εταιρικός πελάτης ( αν σου κάνει τον δύσκολο). Είναι υποχρεωμένοι να στο δώσουμε. Πολλοί βέβαια πωλητές ούτε καν ξέρουν την ύπαρξη του διότι δεν ασχολούνται με τις παραγγελίες. Φυσικά ή Wind δεν ενημέρωσε ποτέ για το λανσάρισμα με έντονο τρόπο. Το προωθεί στους εταιρικούς. 10 έδωσα σε 1 εβδομάδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη παιδια σε αυτα τα λεφτα αντε και κατι παραπανω, αξιζει? Η υπαρχει καμια αλλη επιλογη? Εχω ενα zte,H108NS αυτο νομιζω,του οτε εδω και καποια χρονια και εχω αρκετα συχνα αποσυνδεσεις και σκεφτομαι αν ειναι να παω να το παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα με πήραν απο το κατάστημα που είχα επισκεφθεί να μου επιβεβαιώσουν οτι θα μου το φέρουν την Παρασκευή.
Με ρωτούσε μάλιστα το παληκάρι άμα θέλω και κάνα 2ο λες και είναι σοκολατάκια.
Ελπίζω με 34,90 να έχω τουλάχιστον καλύτερο wifi απο το zte του πOte το οποίο για να πω την αλήθεια είναι πολύ σταθερό αν και κλειδώνει χαμηλά σε σχέση με τις δυνατότητες της γραμμής μου... τουλάχιστον θα παίξουμε το Σαββατοκύριακο και θα επανέλθω με εντυπώσεις.


Υγ. Μάλλον το συγκεκριμένο αξίζει δικό του θεματάκι στο φόρουμ αλλά δεν έχω τον χρόνο να το φτιάξω.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει κάποιο πλεονέκτημα έναντι του TD-W8968;

 

Η χρήση που κάνω είναι εντελώς απλή, δηλαδή μόντεμ και wifi router. Η ενσύρματη διαδικτύωση περνάει πρώτα από gigabit ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει mediatek chipset οποτε μαλλον μην περιμενεις να συγχρονισεις καλυτερα απο οτι κ να εχεις τωρα (υποθετω οτι οσοι αναφερουν καλυτερους συγχρονισμους εννοουν οτι αρχικα συγχρονιζαν χειροτερα αλλα στην συνεχεια κατεβασαν snr και κερδισαν περισσοτερο απο οτι εχασαν αρχικα)

 

απλα εχει καλο wifi μαλλον ,σηκωνει περισσοτερους χρηστες-συσκευες απο τα router των παροχων 

 

εχει περισσοτερες δυνατοτητες λογω firmware

 

gigabit ethernet δεν εχει ,ειναι ενα βασικο adsl2+ modem router με n300 wifi

 

μεγαλο συν ομως οτι μπορεις να πειραξεις snr μεσα απο το μενου του χωρις κολπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει σε δυο καταστήματα που πήγα και ρώτησα. Πως θα το βρω;

Φιλε μου δεν το εχουν στα καταστηματα,το παραγγελνεις και στο φερνουν.

Εαν τα 2 καταστηματα που πηγες την εκαναν "γαργαρα" πανε σε τριτο...,τεταρτο... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν το εχουν στα καταστηματα,το παραγγελνεις και στο φερνουν.

Εαν τα 2 καταστηματα που πηγες την εκαναν "γαργαρα" πανε σε τριτο...,τεταρτο... :-D

Θα πάω αύριο και θα βρω άλλο υπάλληλο να ζητήσω παραγγελία. Σε ευχαριστω πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα κι εγώ wind και ο υπάλληλος στην αρχή δεν είχε ιδέα για τι πράγμα μιλάω. Του το έδειξα στο κινητό μου, πήγε λίγο μέσα και μου είπε θα μου το φέρει Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος το εχει παρει απο wind μπορει να επιβεβαιωσει οτι παιρνει κανονικα τα firmware της asus?

:-)  εχω φωτο στο post #53 με το τελευταιο firmware απο την asus

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...