Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους δεν έχουν κοντά κατάστημα βγαίνει στα € 43,39. Επίσης δεν είναι το V1 (με τις 3 κεραίες) που ήταν καλό.

Και πάλι όμως νομίζω είναι φθηνότερο από τιμές skroutz, παρά τα μεταφορικά του.

Όπως και να έχει απλά το πρότεινα γιατί αναφέρθηκε σε προηγούμενο post. Προσωπικά το θεωρώ πολύ καλό.. έχω ήδη ένα v3 σε άλλο σπίτι και είναι σταθεροτατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 741
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το τι chipset εχει το dslam που πεφτεις το βλεπεις μεσα απο τα στατιστικα του router ,atuc vendor η καπως ετσι

 

οταν η εταιρεια του chipset του router ταυτιζεται με αυτη του dslam συνηθως κλειδωνεις στο max εφικτο και η συνδεση σου ειναι κατα κανονα πιο σταθερη

 

γενικα πολυ γενικα , ote = broadcom κ forthnet = infineon αυτα ομως δεν ειναι ο κανονας

 

πχ εγω ειμαι σε infineon στην forthnet κ με ενα tplink w8970 v1 που ειναι κ αυτο Lantiq (is an offshoot of Infineon) κλειδωνα 2 μεγαμπιτ πανω απο οποιοδηποτε αλλο κ σταθεροτατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα αν εχουμε forthnet παμε για το tplink της προσφορας η καταλαβα λαθος? Λογικα ακομα και το v3 θα κλειδωνει καλυτερα απο thomson 585 σε forthnet, σωστα?

επειδή το V3 το ειχα και γω και έχω κάνει την αλλαγή απο το 585 ναι θα σου κλειδώσει στα ιδια και λιγο παραπάνω.

1-2Μbit παίζει να πάρεις, μην φανταστείς κανένα τρελό νούμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ZTE ZXHN H108L κ ASUS DSL-N14U εχουν το ιδιο τσιπακι οποτε λογικα θα παιζουν το ιδιο

 

http://www.adslgr.com/forum/threads/718857-ADSL-WIND-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-modem-ZTE-ZXHN-H108L?p=5081940#post5081940

 

https://wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-N14U

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επικοινωνησα με καταστημα και μου ειπαν οτι δε το εχουν και φερνουν μονο tp link και δε μπορουν να το παραγγειλουν.

θα περασω απο κοντα οπου μπορω αλλα μου φαινεται δυσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επικοινωνησα με καταστημα και μου ειπαν οτι δε το εχουν και φερνουν μονο tp link και δε μπορουν να το παραγγειλουν.

θα περασω απο κοντα οπου μπορω αλλα μου φαινεται δυσκολο...

Πήγαινε σε άλλο κατάστημα, σίγουρα μπορείς να το παραγγείλεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι σε αυτούς που το πήραν από wind(επειδή θα πάω να το πάρω αύριο).Το κουτί είναι σφραγισμένο από την asus ή τη wind?Ρωτάω, επειδή τη wind την εμπιστεύομαι λιγότερο από τον τσιγγάνο με το datsun που μου ζυγίζει τις πατάτες, φοβάμαι μη μου δώσουν κανά refurbished.Πως θα το τσεκάρω πριν το πάρω και τι κάνω μετά για να το καθαρίσω από το τυχόν εταιρικό κλείδωμα?Update & hard reset φτάνει?

Και για όσους τους λένε ότι δεν υπάρχει : παιδιά, οι της wind, δεν ξέρουν κατά γενικό κανόνα τι διαθέτουν από τα κεντρικά.Πείτε τους ότι το είδατε στο site τους και επιμείνετε να το παραγγείλουν.Έτσι έκανα εγώ σήμερα και ο υπάλληλος έμεινε με ανοιχτό το στόμα όταν είδε ότι είχε άδικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...