Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 741
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με καλύψατε, περιμένω τηλ να πάω να το πάρω. Στα 35€, δε νομίζω να υπάρχει πιο vfm modem. Τουλάχιστον είναι 100% καλύτερο από το zte που έχω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω από ποιον ήταν σφραγισμένο πάντως μέσα έχει και φυλλαδιακι wind, και το ρουτερ ήταν ρυθμισμένο για wind (ssid, username κλπ)

 

 

To κουτί δηλ. έχει λογότυπα της Wind ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί έχει ένα πολύ μικρό σηματάκι που λέει "Συσκευή κατάλληλη για το δίκτυο της wind".

και είναι και τυπωμένο,όχι αυτοκόλλητοRH0SGyF.jpg

Σαν πρώτη εντύπωση,χωρίς να έχω πειράξει κάτι,σε σχέση με το παλιό netfaster της HOL(που δεν είναι βέβαια ιδιαίτερο μέτρο σύγκρισης) κλειδώνει 1-2 mbs πιο ψηλά,το δε wifi αρκετά δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εναλλακτικη ειναι TP-LINK TD-W8970 (V1) το οποιο ειναι αψογο μηχανακι κ παιζει πολυ καλα σε φορθνετ ,με καλο wifi  αλλα δεν μπορεις να πειραξεις snr

offtopic.

σου έπαιζε σωστά το συγκεκριμένο;

πέρα του ότι είχα μερικές αποσυνδέσεις λόγω broadcom Dslam,και στο V1 και στο V3 είχα προβλήματα με το wifi.

Συγκεκριμένα όταν άνοιγα τόρρεντ μέτά τις 20 ενεργές συνδέσεις το ping Πήγαινε 999 και δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα στο ασύρματο.

το lan έπαιζε κανονικα και στις 2 εκδόσεις.

Μάλιστα αγόρασα και το WN722N για να αποκλείσω ασυμβατότητα με την κάρτα του λαπτοπ αλλα και πάλι το ίδιο πρόβλημα γινόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic.

σου έπαιζε σωστά το συγκεκριμένο;

πέρα του ότι είχα μερικές αποσυνδέσεις λόγω broadcom Dslam,και στο V1 και στο V3 είχα προβλήματα με το wifi.

Συγκεκριμένα όταν άνοιγα τόρρεντ μέτά τις 20 ενεργές συνδέσεις το ping Πήγαινε 999 και δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα στο ασύρματο.

το lan έπαιζε κανονικα και στις 2 εκδόσεις.

Μάλιστα αγόρασα και το WN722N για να αποκλείσω ασυμβατότητα με την κάρτα του λαπτοπ αλλα και πάλι το ίδιο πρόβλημα γινόταν.

ειμαι σε infineon k συγχρονιζε καλυτερα απο οτιδηποτε αλλο εχω βαλει στην γραμμη μου, δεν ειχα κανενα προβλημα, για broadcom δες το v3 

 

ps ολα αυτα εχουν 64 mb μνημη ,αν εχεις προβλημα στα torrent θες μηχανακι με περισσοτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι σε infineon k συγχρονιζε καλυτερα απο οτιδηποτε αλλο εχω βαλει στην γραμμη μου, δεν ειχα κανενα προβλημα, για broadcom δες το v3 

 

ps ολα αυτα εχουν 64 mb μνημη ,αν εχεις προβλημα στα torrent θες μηχανακι με περισσοτερη

εμένα μου με παραξενεύει το γεγονός οτι με το TD5130 της forthnet δεν ειχα θέμα, όπως και δεν έχω θέμα με το 5ετων airties 5440 μου και ενα Netgear DGN2200 που δοκίμασα δανεικό,στο ιδιο λαπτοπ με τις ιδιες κάρτες δικτύου.

Τα μόνα που "φρικάρουν" με τα τορρεντ ειναι και το V1 και το V3.

Αντίθετα με καλώδιο τα τορρεντ δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα.

Είχα ανοίξει και παλαιότερα θέμα περι του συγκεκριμένου προβλήματος και ακρή δεν βρέθηκε γιατι τελικά κατάφερα και το πουλησα σε ατομο που δεν ασχολειται με τορρεντ κλπ και ειναι τρομερα ευχαριστημένος.

Για να μη χαλάμε το θέμα,εαν έχεις καποια παραπάνω γνώση επι του θέματος στείλε μου PM,αν ψάξεις περίπου πριν κανένα 6μηνο+ ειχα γράψει για το θέμα με τα 8970 και τα τορρεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πως το κάνουμε hard reset, να φύγει η wind? Δοκίμασα να πατάω το reset κάνα 30'' και reboot, αλλά πάλι εκεί. Δοκίμασα restore factory default από τον browser, αλλά πάλι... Τι κάνω?

Edit: ok, έκανα πρώτα update, και μετά factory defaults, και όλα ok. Εκ πρώτης όψεως, πολύ παραμετροποίηση δίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το εν λογω router αξιζει???Επισης ειναι τιμη newsletter γιατι εγω το βλεπω στα 58ευρω στο Eshop????Το σκεφτομουν αν οντως αξιζει μιας και η τιμη ειναι καλη και να φυγω απο το τιμιο ZTE που εχω απο connx και αν ειναι να δω ιδιες επιδοσεις σε σημα τοτε εν μερη καλυτερα να μεινω με αυτο που εχω.

 

Το ξερω οτι γραφετε για παραγγελια απο Wind αλλα στον τιτλο γραφει για eshop γιαυτο το λεω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...