Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την πρώτη προσπάθεια που έβαλα με το κολπάκι κατάφερα να περάσω απευθείας 110 ευρώ στο λογαριασμό μου με Prepaid (Πειραιώς) Mastercard! Πολύ μικρό φόρο (το λεγόμενο Fee) κοντά στα 4 ευρώ.Ευχαριστώ όλους που βοηθήσατε στο κολπάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνέχεια...

Πήρα τηλέφωνο την τράπεζά μου. Στο αυτόματο σύστημα τους είπα ότι θέλω να στείλω έμβασμα και μου απάντησε το σύστημα ότι αυτό γίνεται μέσω phone banking (δε μου είπε κάτι για web!!!). Με ρώτησε αν έχω κωδικούς και απάντησα όχι ώστε να με συνδέσει με κάποιον να μιλήσω. Πράγματι το σύστημα ΠΗΓΕ να με συνδέσει με κάποιο εκπρόσωπο όμως μου ανέφερε ότι ο εκτιμώμενος χρόνος αναμονής είναι πάνω από 15 λεπτά και να προσπαθήσω πάλι αργότερα!!!

Καταλαβαίνετε τις γίνεται με τα εμβάσματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μετέφερα 215 δολάρια με money request KAI eurobank debit. Προσοχή! Για όσους αποτυγχάνει η διαδικασία, να έχουν κάνει πρώτα log out από τον λογαριασμό στην paypal. Παρεμπιπτόντως, έχω χρησιμοποιήσει την ίδια κάρτα που έχω δηλώσει στην paypal αλλά με άλλο όνομα (άσχετο) και διεύθυνση. Όταν έβαλα το πραγματικό όνομα δεν την δεχόταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα !

Φοβερο το κολπακι του φιλου ! 

Δοκιμασα κι εγω αρχικα με χρεωστικη Enter Visa της Alpha Bank. Δε δουλεψε, αλλα δεν επεμεινα.

Επειτα δοκιμασα με prepaid Visa της Attica και, ενω φανηκε οτι δουλεψε, με πηραν τηλεφωνο απο την Attica για επιβεβαιωση της συναλλαγης και μου ειπαν οτι δεν μπορει να πραγματοποιηθει η συναλλαγη λογω cc.

Τελος, δοκιμασα με χρεωστικη Visa της Τραπεζας Πειραιως και δουλεψε κανονικα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα σημερα με Dbit Master card eurobank, η ιδια ποθ ειχα στο paypal και μου πετα το μήνημα

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-8044, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment. άρα ειναι μλοκαρισμένη απο την τραπεζα η καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με Eurobank Debit Mastercard έχω περάσει λεφτά(περίπου 260e σύνολο) στο Paypal Balance 5 φορές με Request Money, βάζοντας διάφορα ποσά. Δεν μου έχει αρνηθεί ποτέ την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα σημερα με Dbit Master card eurobank, η ιδια ποθ ειχα στο paypal και μου πετα το μήνημα

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-8044, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment. άρα ειναι μλοκαρισμένη απο την τραπεζα η καρτα? Το αστειο ειναι πως η τραπεζα με κρατει προμηθεια ειχα δηλαδη 10 ευρω στην καρτα και τωρα εχω 7,50 γαμισετα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 στα 5 με τον γνωστο τροπο με visa πειραιως και αμεσες αγορες απο amazon ebay everbuing gearbest χωρις κανενα προβλημα.....ευχαριστωωωωωωωω

Συμπληρωματικα οι αγορες στο amazon εγιναν με απευθειας χρεωση της καρτας.Aγορες απο usa,uk,de.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση παιδια λογω αγνοιας:

Αν καποιος σου βαλει χρηματα στο paypal απο το εξωτερικο τοτε αυτα θα μεταφερθουν στην πιστωτικη που εχεις συνδεσει η μενουν ελευθερα για χρηση στο balance που λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση παιδια λογω αγνοιας:

Αν καποιος σου βαλει χρηματα στο paypal απο το εξωτερικο τοτε αυτα θα μεταφερθουν στην πιστωτικη που εχεις συνδεσει η μενουν ελευθερα για χρηση στο balance που λετε?

Μενουν στο balance.Αμα θες κανεις withdrawn να πανε στο λογαριασμο της τραπεζης σου ή τα κρατας στο paypal balance και κανεις τις online αγορες σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ άρα αν κάποιος μου στείλει έμβασμα κάποιο ποσό αυτό μπορώ να το ξαναβγάλω έξω;

Ναι μπορείς να στείλεις μόνο το ποσό αυτό η μικρότερο του...

Το εμβασμα πρέπει να προερχεται απο το εξωτερικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα σημερα με Dbit Master card eurobank, η ιδια ποθ ειχα στο paypal και μου πετα το μήνημα

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-8044, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment. άρα ειναι μλοκαρισμένη απο την τραπεζα η καρτα?

 

Πρέπει να έχεις κάνει αποσυνδεση από το παιπαλ πριν στείλεις τα λεφτά αλλιώς δεν σου δέχεται την καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...