Προς το περιεχόμενο

Αυτά είναι τα specs του επερχόμενου Xiaomi Mi Note 2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και έχουν κυκλοφορήσει διάφορες φήμες, και έχουμε δει leaks και αποτελέσματα από benchmarks στο παρελθόν για το Xiaomi Mi Note 2, μία σειρά από slides από μία παρουσίαση PowerPoint αποκαλύπτει τα περισσότερα από τα χαρακτηριστικά του επερχόμενο smartphone της γνωστής Κινέζικης εταιρείας.

Ο CEO της Xiaomi, Lei Jun δήλωσε πρόσφατα ότι η συσκευή βρίσκεται σε φάση μαζικής παραγωγής και πως αναμένεται να αποκαλυφθεί επίσημα στις 25 Οκτωβρίου. Τώρα, χάρη στα slides που διέρρευσαν έχουμε την ευκαιρία να μάθουμε ότι διαθέτει οθόνη Super AMOLED 5,7 ιντσών με Force Touch, και που υποστηρίζει ανάλυση 1440 x 2560 pixels.

 

Επίσης μαθαίνουμε ότι βασίζεται στο Qualcomm Snapdragon 821 SoC (quad-core CPU, Adreno 530 GPU) και πως θα κυκλοφορήσει σε δύο εκδόσεις, με 4GB RAM και 64GB αποθηκευτικού χώρου και με 6GB RAM και 128GB αποθηκευτικού χώρου. Η συσκευη διαθέτει εμπρόσθια κάμερα 8,0 Megapixels ενώ στο πίσω μέρος του διαθέτει δύο κάμερες (dual-camera setup) με αισθητήρες 23 Megapixels (Sony IMX318) και 12 Megapixels (Sony IMX378).

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Η μπαταρία του διαθέτει χωρητικότητα 4100mAh και υποστηρίζονται δυνατότητες Quick Charge ενώ δεν απουσιάζει αισθητήρας ανάγνωσης δαχτυλικών αποτυπωμάτων (τεχνολογίας “ultrasonic” της Qualcomm) και σαρωτής ίριδας. Επίσης η συσκευή διαθέτει NFC με Mi Pay.

 

Το μοντέλο με τα 4GB RAM/ 64GB storage αναμένεται να κοστίζει $415 και το μοντέλο των 6GB RAM/ 128GB αναμένεται να κοστίζει $445.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο που μου αρέσει στα xiaomi είναι η διαφορά τιμής αναμεσα στα μοντέλα με περισότερο αποθηκευτικο χωρο και Ram. Εκει που οι υπόλοιποι θέλουν 100 ευρώ για διπλάσιο χώρο ή μπορεί και απλά 32GB , η Xiaomi σου δίνει και Χώρο και Ram με ούτε ~50 ευρώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kινεζικο με αστραφτερή εξωτερική εμφάνιση αλλά χωρίς σέρβις ακόμα στην χώρα μας είναι από τα σημεία που εστιάζουμε, κατά τα άλλα είναι αρκετά δυνατο..η μπαταρία του όμως να ξέρουμε..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιόλογα κινητά δεν λεω αλλα κ η xiaomi μελλοντικά θα φτάσει τις ναυαρχίδες της στα 500+ $/€ ...

Να μου πεις οταν το iPhone & Samsung κυκλοφορούν ναυαρχιδες σχεδόν στην διπλάσια τιμη και παλι συμφερει ωστόσο εγω ειμαι φαν της xiaomi για τα τίμια κινητά των 150-200€ που για την τιμη του σκοτώνουν!

 

Παντως το κινητό σκοτώνει! GJ Xiaomi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιόλογα κινητά δεν λεω αλλα κ η xiaomi μελλοντικά θα φτάσει τις ναυαρχίδες της στα 500+ $/€ ...

Να μου πεις οταν το iPhone & Samsung κυκλοφορούν ναυαρχιδες σχεδόν στην διπλάσια τιμη και παλι συμφερει ωστόσο εγω ειμαι φαν της xiaomi για τα τίμια κινητά των 150-200€ που για την τιμη του σκοτώνουν!

 

Παντως το κινητό σκοτώνει! GJ Xiaomi

Ελπίζουμε όχι σαν το samsung s7 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kινεζικο με αστραφτερή εξωτερική εμφάνιση αλλά χωρίς σέρβις ακόμα στην χώρα μας είναι από τα σημεία που εστιάζουμε, κατά τα άλλα είναι αρκετά δυνατο..η μπαταρία του όμως να ξέρουμε..

 

Υπαρχουν και κατι Ελληνικα service που κανουν τους Κινεζους και σου βγαζουν την πιστη για να σου επισκευασουν το κινητο.

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα κάνουμε εξέταση ούρων για να ξεκλειδώνουμε το κινητό μας.

Τι είναι αυτα τα μαρκετίστικα ρεεεεε.

Απλά και λειτουργικά πράγματα ζητάει ο κόσμος να κάνει γρήγορα και αποτελεσματικά την δουλειά του - όχι 3 τρόπους να ξεκλειδώνει το κινητό του, ήμαρτον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτά είναι τα Specs του Mi Note 2, το Mi Note 2 Pro (που σίγουρα θα ανακοινώσει για να συνεχίσει την σειρά) αναρωτιέμαι τι θα έχει επάνω...Όπως και να έχει αρκετά καλή τιμή. Το μόνο πρόβλημα τα μαγαζιά και το service που παρέχουν...Αν έφτιαχνε ένα επισκευαστικό κέντρο Ευρώπη όλα θα ήταν καλύτερα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα χαρακτηριστικα αλλα απο ποιοτητα κατασκευης και λογισμικο πως τα παει η xiaomi;

 

Εχει Ελληνικη υποστηριξη οποτε μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιόλογη πρόταση, όμως θα συμφωνήσω κι εγώ ότι χωρίς επίσημο service που να το στέλνεις πίσω στη Κίνα...

 

επίσης συμφωνώ και με το iris scanner, πραγματικά περίεργο το ότι θα αρχίσουν να το βάζουν όλοι σιγά σιγά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκανερ ίριδας και δαχτυλικό αποτύπωμα, βαζεις και έναν παραδοσιακό 4ψηφιο κωδικό και νιώθεις την απόλυτη "ασφάλεια"!

 

Και το πρεζακι που θα στο κλεψει δεν θα το κλεψει για να παρει την δοση του αλλα για να δει αν εχεις μεσα καμια φωτο γυμνη απο την δικια σου.

 

Μην μου πειτε οτι ειναι αχρηστο αρα δεν υπαρχει λογος να το κλεψει γιατι το πρεζακι πανω στην χαρμανα του και αδειο πορτοφολι κλεβει συν τα τοσα iphone που πουλανε δεξια αριστερα κλειδωμενα icloud

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...