Προς το περιεχόμενο

Αυτά είναι τα specs του επερχόμενου Xiaomi Mi Note 2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω  αυτο που δνε καταλαβαινω  ειναι πωσ  η Leco  που  δημιουργηθηκε  πιο μετα  απο αυτους  βρηκε  τον τροπο να κανει  το  βημα  και να διαθεσει τα κινητα  της  στην Ευρωπη και αυτοι  ακομα  το  παιδευουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Kινεζικο με αστραφτερή εξωτερική εμφάνιση αλλά χωρίς σέρβις ακόμα στην χώρα μας είναι από τα σημεία που εστιάζουμε, κατά τα άλλα είναι αρκετά δυνατο..η μπαταρία του όμως να ξέρουμε..

αν είναι να έχει επίσημο service αυτο συνεπάγεται στο..

θα πρέπει να το φερει επίσημα.

+ φπα

+ φόρος εισαγωγής

+ να πληρώσει πατεντες

+ services κλπ

 

 

εκεί όμως τα 450 δολάρια χαλαρά (χωρίς να πάρει ούτε ένα ευρώ κέρδος η εταιρεία) γίνονται 700 ευρω

 

κατα ποσο συμφέρει λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά κινητό με αρκετά καλό αλλά και πολυ προβληματικό "λογισμικο".

Ναι μπορούν και τα συνδυάζουν.

Θα το ήθελα με επιλογή γυμνού android-easy root-μεγαλύτερη μπαταρία και βέβαια 800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρεθεί η Edge οθόνη, το design είναι επιτέλους διαφορετικό από τη μάζα.

 

Για το ίδιο το κινητό, είναι τούμπανο από κάθε άποψη και δίνει πάρα πολλά σε αυτή τη τιμή εν αντιθέσει με τα αντίστοιχα των ανταγωνιστών εκ Κίνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στραπάτσο το μεγάλο θα γίνει οταν παροχείς κινητης θα αρχίσουν να δίνουν και αυτοί συσκευες xiaomi - LeEco - Umi και άλλες, γιατί τώρα μόνο μέσω aliexpress - gearbest... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά κινητό με αρκετά καλό αλλά και πολυ προβληματικό "λογισμικο".

 

Καλά, δεν το λες και προβληματικό... Απλά θέλει να έχεις τις γνώσεις που απαιτούνται όταν αγοράζεις xiaomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου εξηγησει λιγο τι γινεται με τις ονομασιες στα μοντελα της; Γιατι mi note 2? Το red'mi' note 3 γιατι ειναι παλαιοτερο; Πιο μπερδεμενο κι απο τα peugeot μου φαινεται :P

Η σειρα redmi ειναι αλλη απο την mi? Και υπηρχε δηλαδη mi note 1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτά είναι τα Specs του Mi Note 2, το Mi Note 2 Pro (που σίγουρα θα ανακοινώσει για να συνεχίσει την σειρά) αναρωτιέμαι τι θα έχει επάνω...Όπως και να έχει αρκετά καλή τιμή. Το μόνο πρόβλημα τα μαγαζιά και το service που παρέχουν...Αν έφτιαχνε ένα επισκευαστικό κέντρο Ευρώπη όλα θα ήταν καλύτερα :)

Αυτό εδώ εννοείς;

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-mi-note-2-pro.html

 

Γιατί αν είναι αυτό, εμένα μου φαίνονται ίδια, αλλά για κάποιο λόγο το pro είναι 100$ ακριβότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω ότι φαίνεται πολύ όμορφο και η τιμή είναι εξαιρετική (σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό). Επίσης να πιστέψω όσους φίλους έχουν ήδη Xiaomi που μιλάνε για πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (έχω μόνο ένα powerbank Xiaomi οπότε δεν μπορώ να ξέρω). Αλλά έχω και κάποιες ενστάσεις:

1. Δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία, άρα σε περίπτωση προβλήματος το στέλνεις πίσω και ελπίζεις σε ανταπόκριση και λύση του προβλήματος με επικοινωνία δυνατή μόνο με email φαντάζομαι

2. Από τη στιγμή που αγοράζεις μέσω Κίνας, υπάρχει ο κίνδυνος να φας μια γερή καμπάνα στο τελωνείο που θα μειώσει σημαντικό το όφελος τιμής. Ή μήπως κάνω λάθος;

3. Με προβληματίζει το γεγονός των τόσων πολλών διαφορετικών σειρών. Κάθε 3 και λίγο "ναυαρχίδα" (το Mi5s ήταν πριν 5 μήνες και διαβάζω ότι θέλουν να βγάλουν το 6 άμεσα γιατί δεν πήγε καλά εμπορικά). Αυτό έχει συνέπεια στο

4. λειτουργικό. Δεν ξέρω πόσο καλό ή κακό είναι το MIUI αλλά έχω την αμυδρή εντύπωση (και πάλι μπορεί να κάνω λάθος) ότι η υποστήριξη σε αναβαθμίσεις είναι μηδαμινή. Και μπορεί να υπάρχει ο αντίλογος ότι "αν το κινητό δουλεύει τι τις θες τις αναβαθμίσεις, μπλα μπλα μπλα" αλλά προσωπικά θέλω να βλέπω τα νέα καλούδια που φέρνει η Google κάθε χρόνο ως εξέλιξη του Android, χωρίς να πρέπει να αλλάξω τηλέφωνο. Και προτιμώ την επίσημη υποστήριξη και όχι αυτή του XDA που τη δοκίμασα πριν 5-6 χρόνια αλλά πλέον έχω βαρεθεί να ασχολούμαι και να ανακαλύπτω bugs (που πάντα υπάρχουν).

5. Και το σημαντικότερο: πόσο σίγουροι είμαστε ότι οι 4G μπάντες του τηλεφώνου καλύπτουν πλήρως Ελλάδα/Ευρώπη; Τα smartphones στηρίζονται στο ίντερνετ, αν δεν μπορώ να εκμεταλλευτώ πλήρως το 4G δίκτυο του παρόχου μου, τότε είναι σημαντικά λιγότερο λειτουργικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάτσε να έρθει η 25 και βλέπουμε, αν είναι τόσο καλό ίσως αφήσω το Redminote 3pro για λίγο στην άκρη, αν πηγαίνει την μπαταρία όμως όπως το Mi note pro 2 θα φύγει αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω ότι φαίνεται πολύ όμορφο και η τιμή είναι εξαιρετική (σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό). Επίσης να πιστέψω όσους φίλους έχουν ήδη Xiaomi που μιλάνε για πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (έχω μόνο ένα powerbank Xiaomi οπότε δεν μπορώ να ξέρω). Αλλά έχω και κάποιες ενστάσεις:

1. Δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία, άρα σε περίπτωση προβλήματος το στέλνεις πίσω και ελπίζεις σε ανταπόκριση και λύση του προβλήματος με επικοινωνία δυνατή μόνο με email φαντάζομαι

2. Από τη στιγμή που αγοράζεις μέσω Κίνας, υπάρχει ο κίνδυνος να φας μια γερή καμπάνα στο τελωνείο που θα μειώσει σημαντικό το όφελος τιμής. Ή μήπως κάνω λάθος;

3. Με προβληματίζει το γεγονός των τόσων πολλών διαφορετικών σειρών. Κάθε 3 και λίγο "ναυαρχίδα" (το Mi5s ήταν πριν 5 μήνες και διαβάζω ότι θέλουν να βγάλουν το 6 άμεσα γιατί δεν πήγε καλά εμπορικά). Αυτό έχει συνέπεια στο

4. λειτουργικό. Δεν ξέρω πόσο καλό ή κακό είναι το MIUI αλλά έχω την αμυδρή εντύπωση (και πάλι μπορεί να κάνω λάθος) ότι η υποστήριξη σε αναβαθμίσεις είναι μηδαμινή. Και μπορεί να υπάρχει ο αντίλογος ότι "αν το κινητό δουλεύει τι τις θες τις αναβαθμίσεις, μπλα μπλα μπλα" αλλά προσωπικά θέλω να βλέπω τα νέα καλούδια που φέρνει η Google κάθε χρόνο ως εξέλιξη του Android, χωρίς να πρέπει να αλλάξω τηλέφωνο. Και προτιμώ την επίσημη υποστήριξη και όχι αυτή του XDA που τη δοκίμασα πριν 5-6 χρόνια αλλά πλέον έχω βαρεθεί να ασχολούμαι και να ανακαλύπτω bugs (που πάντα υπάρχουν).

5. Και το σημαντικότερο: πόσο σίγουροι είμαστε ότι οι 4G μπάντες του τηλεφώνου καλύπτουν πλήρως Ελλάδα/Ευρώπη; Τα smartphones στηρίζονται στο ίντερνετ, αν δεν μπορώ να εκμεταλλευτώ πλήρως το 4G δίκτυο του παρόχου μου, τότε είναι σημαντικά λιγότερο λειτουργικά.

φίλε μου αυτό για της αναβαθμίσεις μην το ψάχνεις εδώ δίνει update κθε Παρασκευή, και ένα μεγάλο κάθε μήνα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...