Προς το περιεχόμενο

Αυτά είναι τα specs του επερχόμενου Xiaomi Mi Note 2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε απο development πλευρα πως παν?

Δλδ, εχουν roms kernels etc και γενικα ειναι active το development τους? Διοτι το σκεπτομαι για ενα αλλα μου αρεσει γενικα, να τα πειραζω τα κινητα μου, για αυτο εχω και nexus.

Για το Redmi Note 3 Pro που έχω γίνεται χαμός στο XDA.

Υποστηριξει για AOSP roms εχουνε τα xiaomi? Μπορω να το πειραζω συνεχεια να φλασαρω roms, recoveries κτλ? Αν σε δενει με το MIUI θα ναι αχρηστο για εμενα .

 

Σκεφτομουνα για oneplus 3 αλλα αυτο εδω ειναι βελτιωμενο σε πολλα σημεια.

Γενικά υπάρχει φουλ υποστήριξη για τα Xiaomi.

Λιγότερο για τα ΜΤΚ και πάρα πολύ για τα SD.

Πάντως αν ασχοληθείς λίγο με το MIUI και δεις τι κάνει, δεν θα ξανασχοληθείς με τίποτε άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν ξαναδινω πολλά money για smartphone οποιας εταιρείας και αν είναι.....

Πριν από τριάμισι χρονια ειχα δώσει 440€ για το NoteII.....τωρα 225€ για το φοβερό Redmi Note 3 pro με 2ετη εγγύηση από Ελλάδα μείον τα 150€ που πουλησα τον γερολυκο....αρα με 75 ευρωπουλα την έχω καταβρει!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταχύτητα του αποθηκευτικού χώρου όμως?

 

Μηπως σέρνεται?

Το άρθρο λεει Η τελευταία φωτογραφία δείχνει UFS 2.0 . Τον ίδιο τυπο μνήμης ειχε και το Note 7. 150 MB/s εγγραφη 450-500 ΜΒ/s ανάγνωση περιπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπιασα στα χέρια μου σήμερα ένα xiaomi - συγκεκριμένα το Redmi3s... Και είδα την ρομ (M8)...έπαθα πλάκα...κινητό 140€... Ένιωθα το z3 που έχω μπαχατελα... Ένα από τα χειρότερα κινητά που αγόρασα ever...το επόμενο μου κινητό θα είναι xiaomi και μάλλον 5S. Πραγματικά εντυπωσιαστικα! Θεωρώ πως τα επόμενα χρόνια αν μείνει σε αυτήν την τιμολογιακη πολιτική και ανοίξει δίκτυο Ευρώπη (ακούς Αλέξη ?) θα τους εξολοθρευσει όλους..χωρίς οίκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιότητα κατασκευης είναι πραγματικα κορυφαια. Επειδη αλλαζα οθονες σε xiaomi ...ειναι καλυτερα απο lg και σε σχεδιασμο πλαισιου αλλα και σε υλοποιηση. 

 

όπως τα λες φιλαράκο.....

 

https://www.youtube.com/watch?v=d2jav7UdQtE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...